Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2023, 07:29

autor: Adrian Werner

To RPG akcji miesiąc temu wyszło z Game Passa, teraz nagle wróciło

Zainspirowane serią Dark Souls RPG akcji Mortal Shell powróciło niespodziewanie do usługi Game Pass. Gra została usunięta z oferty w listopadzie ubiegłego roku.

Źródło fot. Playstack
i

Dosyć niespodziewanie Mortal Shell, czyli RPG akcji studia Cold Symmetry, powróciło do oferty abonamentowej usługi Game Pass.

  1. Jest to zaskoczeniem. Gra przez długi czas była wcześniej dostępna w ramach Game Passa, ale została usunięta z oferty usługi w listopadzie ubiegłego roku.
  2. Teraz, trochę ponad miesiąc później, Mortal Shell powróciło do Game Passa.
  3. Nie wiadomo, co spowodowało krótką nieobecność gry w usłudze. Najpewniej umowa twórców oraz wydawcy z firmą Microsoft dobiegła końca i wynegocjowanie nowej zajęło trochę więcej czasu niż się spodziewano.
  4. Mortal Shell w Game Passie dostępny jest zarówno na PC, jak i konsolach Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X.

Przypomnijmy, Mortal Shell zadebiutowało w 2020 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W 2021 r. ukazały się wersje na PS5 i XSX/S, a w ubiegłym miesiącu doczekaliśmy się konwersji na Nintendo Switcha.

Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic posiada średnią ocen na poziomie 76%. Z kolei na Steamie 73% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co kategoryzowane jest jako „w większości pozytywny” odbiór produkcji.

Mortal Shell okazało się również sukcesem kasowym. W ciągu siedmiu miesięcy od premiery gra znalazła ponad pół miliona nabywców.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mortal Shell – poradnik do gry
  3. Mortal Shell pokazało mi, że Dark Souls jest świetne dzięki lokacjom