Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 17:15

autor: Entelarmer

Mortal Shell zmierza na Steam; zobacz gameplay z dodatku The Virtuous Cycle

Mortal Shell w końcu ukaże się na Steamie. Dzieło studia Cold Symmetry trafi na tę platformę jednocześnie z debiutem DLC The Virtuous Cycle, które zaprezentowano na pierwszym materiale z rozgrywki.

The Virtuous Cycle – pierwsze DLC do Mortal Shell – zadebiutuje 18 sierpnia, czyli w rocznicę wydania tego udanego soulslike’a studia Cold Symmetry. Datę podano w ogłoszeniu na Steamie, na którym gra pojawi się wraz z debiutem dodatku (na razie pecetowcy muszą korzystać z Epic Games Store). Tego samego dnia Mortal Shell ma ukazać się też na GOG.com, aczkolwiek nie wspomniano o tym ponownie w nowym komunikacie. Ponadto deweloperzy pokazali pierwszy gameplay, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać rozgrywka w rozszerzeniu zapowiedzianym w czerwcu. Filmik zamieściliśmy poniżej.

Oprócz daty debiutu twórcy zdradzili też atrakcje szykowane dla nabywców DLC. The Virtuous Cycle wprowadzi nowy tryb rozgrywki inspirowany grami roguelike, który zaoferuje stale zmieniający się świat. Każde podejście do gry ma być zupełnie inne, co wraz z więcej niż setką unikalnych ulepszeń zachęci graczy do ponownych sesji z dodatkiem. Do tego pojawi się nowa „powłoka cielesna” oraz broń ze zdolnością transformacji, a także kolejne informacje na temat fabularnego tła Mortal Shell.