Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2021, 21:27

autor: qjin

Rainbow Six Extraction z datą premiery i gameplayem na Ubisoft Forward

Zgodnie z zapowiedzią, na konferencji Ubisoft Forward w ramach targów E3 2021 nie zabrakło Rainbow Six: Extraction, spin-offa popularnej serii strzelanin. Firma zaprezentowała filmowy zwiastun, który ujawnił datę premiery, oraz gameplay.

Taktyczna strzelanina sieciowa Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction, znana wcześniej pod podtytułami Quarantine i Parasite, otworzyła prezentację Ubisoft Forward na targach E3 2021. Francuski wydawca rozpoczął pokaz od filmowego zwiastuna przedstawiającego akcję ratunkową Hibany. Operatorka znana z Rainbow Six: Siege została pojmana przez obcych – odbijanie członków zespołu będzie jednym z celów rozgrywki.

Udostępniony trailer zdradził również oczekiwaną datę premiery, która została ustalona na 16 września 2021 roku. To jednak nie koniec atrakcji – najciekawszą częścią okazał się ponad 7-minutowy gameplay z udziałem trójki operatorów: Eli, Alibi i Sledge’a, których fani Siege’a również powinni doskonale kojarzyć. Akcja rozegrała się w ośrodku badawczym Orpheus na Alasce, w którym wykryto anomalie. Został on opanowany przez obcych (Archaików), takich jak Zwyklak i Zakorzeniacz, i rozprzestrzeniający się tzw. rozrost. Gra zaoferuje w sumie 12 zróżnicowanych map z proceduralnie generowanymi wyzwaniami, przeciwnikami i zwiększającym się poziomem trudności.

Rainbow Six: Extraction to sieciowa gra kooperacyjna dla maksymalnie trzech graczy, w której pojawią się operatorzy (ma być ich 18) czy gadżety znane z Siege’a (mechanika również bazuje na tej odsłonie), choć Ubisoft obiecał nowe rodzaje zabawek oraz arsenał stworzony z myślą o nietypowym zagrożeniu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Spin-off wyjdzie na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz Google Stadia.

  1. Graliśmy w Rainbow Six Extraction - Ubisoft pozazdrościł CoD-owi trybu zombie
  2. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction
  3. Centrum E3 2021 w serwisie GRYOnline.pl
E3 2021