Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 czerwca 2021, 11:18

Nowe materiały z seriali Wiedźmin i Resident Evil w przyszłym tygodniu

Serwis Netflix poinformował, że w przyszłym tygodniu pokaże nowe materiały z takich seriali jak Wiedźmin, Cuphead, Lucyfer, The Umbrella Academy czy Resident Evil. Wydarzenie będzie wielodniowe, a pokaz z 11 czerwca skoncentruje się na produkcjach zainspirowanych grami.

NETFLIX GEEKED W SKRÓCIE:
  • wspólna prezentacja z Summer Game Fest odbędzie się 11 czerwca w godzinach 18:00–21:00 czasu polskiego,
  • Netflix teasuje nowe materiały z takich projektów jak Wiedźmin, Cuphead czy adaptacje marki Resident Evil.

W przyszłym tygodniu odbędą się dwie wirtualne imprezy: poświęcone grom Summer Game Fest, którego organizatorem jest Geoff Keighley, oraz Geeked, za który odpowiada Netflix. Okazuje się, że 11 czerwca czeka nas mały crossover obu wydarzeń, podczas którego zaprezentowane zostaną materiały z filmów i seriali zainspirowanych grami zmierzających na wspomniany serwis streamingowy.

Wspólne wydarzenie odbędzie się 11 czerwca, czyli w przyszły piątek. Prezentacja wystartuje o godzinie 18:00 czasu polskiego i potrwa do 21:00. Pokaz poprowadzi oczywiście Geoff Keighley.

Nie ujawniono na razie, czego dokładnie możemy spodziewać się podczas tego wydarzenia. Netflix teasuje nowe materiały z drugiego sezonu Wiedźmina, kreskówki Cuphead oraz adaptacji marki Resident Evil. W tym ostatnim przypadku nie wiadomo, czy chodzi o animację komputerową RE: Infinite Darkness czy o serial aktorski.

Wymienione projekty najpewniej nie są jedynymi, które pojawią się na pokazie. Netflix ma w planach również wiele innych adaptacji gier, w tym serial Assassin’s Creed czy film The Division.

Warto dodać, że całe wydarzenie Geeked zaplanowane zostało na kilka dni, a 11 czerwca odbędzie się tylko segment związany z grami. Wcześniej możemy się spodziewać m.in. wieści dotyczących seriali Lucyfer, The Sandman i The Umbrella Academy oraz kreskówki Masters of the Universe: Revelation. Wspomniany Wiedźmin nie bazuje bezpośrednio na grach i adaptuje jedynie opowiadania oraz powieści Andrzeja Sapkowskiego, więc teoretycznie serial może zostać pokazany wcześniej, ale na Zachodzie widzowie kojarzą tę markę głównie z produkcji studia CD Projekt RED, więc obstawiamy, że nowe materiały z telewizyjnych przygód Geralta obejrzymy 11 czerwca.

  1. Oficjalna strona wydarzenia Summer Game Fest
  2. Oficjalna strona wydarzenia Netflix Geeked