Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2021, 12:29

Festiwal Steam Next nadchodzi; 16 czerwca zagramy w setki gier

Kolejna edycja Festiwalu Steam Next zbliża się wielkimi krokami. Już 16 czerwca zagramy w setki dem gier akcji, przygodówek, strategii i wielu innych.

W SKRÓCIE:
  • 16 czerwca rozpocznie się Festiwal Steam Next.
  • Pozwoli on nam zagrać w setki dem gier będących aktualnie w produkcji.
  • Wśród nich występuje między innymi War Mongrels, tytuł polskiego studia Destructive Creations.

Już 16 czerwca rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Steam Next. Wydarzenie skupia się na wersjach demonstracyjnych wielu tytułów będących aktualnie w produkcji. W jego trakcie będziemy mogli wypróbować setki dem gier reprezentujących najróżniejsze gatunki. Wśród nich znajdziemy przygodówki, strategie, RPG, platformówki, a nawet tytuły korzystające z technologii VR.

Organizatorzy opublikowali na kanale w serwisie YouTube kilka krótkich materiałów, w których zobaczyć możemy niektóre z produkcji, w jakie zagramy. Wymienić warto między innymi obiecujące turowe RPG zawierające elementy taktycznej strategii zatytułowane Lost Eidolons. Fani bardziej zręcznościowych wyzwań będą mogli z kolei przetestować platformówkę Super Magbot, która charakteryzuje się brakiem możliwości skakania. Pokonywanie przeszkód będzie więc wymagało dużej dawki sprytu.

Gracze, którzy od akcji wolą powolną przygodę lub eksplorację, powinni z kolei zainteresować się Sable. Ta gra eksploracyjna pozwoli na spokojne przemierzanie pustyni przy jednoczesnych zachwytach pięknem stylowej grafiki.

Organizatorzy festiwalu przygotowali też coś bliskiego naszemu regionowi. Podczas Steam Next przetestujemy bowiem War Mongrels, czyli strategię taktyczną polskiego studia Destructive Creations. Produkcja zabierze nas na front wschodni II wojny światowej i postawi na realistyczne przedstawienie XX-wiecznego konfliktu.

Cała lista gier, jakie dostępne będą w ramach festiwalu, jest jednak o wiele dłuższa. Rozpocznie się on o godzinie 19:00 16 czerwca i potrwa tydzień, aż do 22 czerwca. Czas ten powinien pozwolić każdemu znaleźć coś dla siebie. Oprócz tego Steam Next da nam również możliwość śledzenia wielu transmisji prowadzonych na żywo przez twórców produkcji dostępnych podczas wydarzenia.