Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Aragami (PC)

Aragami

Przedstawiciel gatunku trzecioosobowych skradanek, stworzony przez niezależne studio Lince Works. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Aragami – powstały z martwych zabójca obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Akcji | TPP | fantasy | skradanki | ninja | indie | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Aragami (PC)

producent: Lince Works

wydawca: Lince Works

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

4paź2016

PC PS4

5cze2018

XONE

Aragami na PC, PS4 i XONE to trzecioosobowa skradanka autorstwa hiszpańskiego studia Lince Works. Wersja na Xboksa One trafiła na rynek od razu w pakiecie Aragami: Shadow Edition, zawierającym „podstawkę” i dodatek.

Fabuła

Gracze wcielają się w tytułowego Aragamiego – nieumarłego zabójcę dysponującego nadnaturalnymi umiejętnościami. Został on wskrzeszony z martwych przez dziewczynę o imieniu Yamiko, która potrzebuje jego pomocy w wydostaniu się z silnie strzezonej fortecy Kyuryu. Z biegiem czasu odkryjemy przeszłość protagonisty oraz dowiemy się, co tak naprawdę łączy go z tajemniczą Yamiko.

Mechanika

Deweloperzy Aragami na PC, PS4 i XONE inspirowali się zarówno starymi skradankami pokroju Tenchu, jak i nowszymi grami, w tym Mark of the Ninja i Dishonored. Misje rozgrywają się w otwartych lokacjach, więc możemy podchodzić do wykonywania ich na wiele sposobów. Jak przytało na grę skradankową, zabawa polega na pozostawaniu niewykrytym. W tym przypadku jednak jesteśmy niemal dosłownie panami cienia – za sprawą nadnaturalnych umiejętności, bohater ma nad nim pewną kontrolę. Aragami potrafi roztaczać mrok w wyznaczonym miejscu, a następnie się tam teleportować. Ciemności pomogą mu też pozbyć się ciał wrogów. Potrafi on tworzyć cieniste klony, a nawet małe czarne dziury, wchłaniające do swego wnętrza wszystkich nieszczęśników znajdujących się w pobliżu.

Pomimo swoich nadprzyrodzonych zdolności Aragami nie radzi sobie zbyt dobrze w bezpośrednich starciach, zwłaszcza z większymi grupami wrogów. Rozgrywka nie jest więc łatwa i karze nas za nieostrożność – ta najczęściej kończy się śmiercią herosa.

Kwestie techniczne

Jedną z cech wyróżniających Aragami na PC, PS4 i XONE spomiędzy skradanek jest kreskówkowa, ale całkiem mroczna oprawa graficzna. Na uwagę zasługuje ciekawy projekt głównego bohatera – jest on cały czarny, ale nosi pelerynę, której kolor zmienia się w zależności od tego, jak dobrze jest ukryty. Podczas tworzenia produkcji deweloperzy inspirowali się kulturami wschodniej Azji, a także dwoma słynnymi tytułami – Okami i Journey.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Aragami

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Aragami

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit

Danteveli_ Ekspert 6 października 2016

Kiedy słyszę słowa skradanka i Feudalna Japonia to do głowy przychodzi mi od razu Tenchu i Shinobido. Wyśmienite produkcje o poruszaniu się jak cień i atakowaniu jak wąż. Niestety obie serie zostały porzucone przez swych twórców i od ładnych paru lat nie mieliśmy dobrego tytułu o ciężkiej robocie shinobi. Dlatego też z otwartymi rękoma przyjąłem Aragami. Czy produkcja hiszpańskiego studia Lince Works ma szansę dorównać tytułom od Acquire?

6.5
Aragami Nightfall - kooperacyjna skradanka otrzyma dodatek z nową kampanią
Aragami Nightfall - kooperacyjna skradanka otrzyma dodatek z nową kampanią

wiadomość29 marca 2018

Zespół Lince Works ujawnił dodatek Nightfall do skradanki Aragami. Zaoferuje on nową kampanię fabularną, którą rozegramy samotnie lub w trybie kooperacyjnym.

PC
PS4
XONE