Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2021, 23:08

autor: Paweł Musiolik

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin nowym pomysłem na serię Final Fantasy

Zapowiedź Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin zamknęła konferencję Square Enix. Tytuł pojawi się w 2022 roku na PS4, PS5, Xboksach i PC. Demo na PS5 dostępne jest od dzisiaj.

W SKRÓCIE:
  1. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin zamknęło konferencję Square Enix na E3 2021.
  2. Tytuł jest owocem współpracy Team Ninja (Nioh) i Square Enix. Premiera w 2022 roku na PS4, PS5, Xboksach i PC.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin to najnowszy spin-off najpopularniejszej serii jRPG. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami za deweloping odpowiada zespół Team Ninja (seria Ninja Gaiden, Nioh) przy współpracy z firmą Square Enix.

Wbrew krążącym parę dni temu informacjom Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin jest tytułem multiplatformowym i pojawi się w 2022 roku na PS4, PS5, Xboksie One, Series X|S oraz PC. Rozgrywka czerpać garściami będzie z typowego erpega akcji i przedstawi nowy pomysł na serię Final Fantasy, poprzedzając wydarzenia znane z Final Fantasy I.

Jeszcze dzisiaj udostępniona na PlayStation 5 zostanie wersja demonstracyjna, która pozwoli sprawdzić nam początek gry. Będziemy mogli wypróbować system walki, pozwiedzać Kaplicę Chaosu, w której czekać ma na nas antagonista - Garland. Demo zostanie usunięte po 24 czerwca tego roku.

  1. Oficjalna strona Square Enix