Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice informujemy o miejscach odnajdywania specjalnych przedmiotów zwanych łuskami karpia skarbów (Treasure Carp Scales). Obiekty te pełnią rolę alternatywnej waluty w Sekiro. Nasz poradnik informuje komu można przekazywać zdobywane łuski i co można na tym zyskać.

Jak pozyskiwac łuski karpia skarbów?

Łuski początkowo możesz pozyskiwać na dwa sposoby - Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Łuski początkowo możesz pozyskiwać na dwa sposoby. Pierwsza technika to zabicie karpia skarbów. Są to bardzo duże ryby, które pływają po wybranych zbiornikach w grze. Musisz szybko podpłynąć do karpia i zabić go kataną zanim zdoła ucieknąć.

Drugi sposób to odnajdywanie łusek w świecie gry - Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi sposób to odnajdywanie łusek w świecie gry. Mogą np. leżeć na brzegu (przykład na dołączonym obrazku - wyglądają jak zwykły loot).

W dalszej części gry dochodzi trzecia, bardzo ważna metoda - zanurkowanie po wskoczeniu do rzeki lub zbiornika - Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W dalszej części gry dochodzi trzecia, bardzo ważna metoda - zanurkowanie po wskoczeniu do rzeki lub zbiornika. Niektóre z wymienionych przez nas karpi oraz łusek w pojemnikach znajdują się właśnie pod wodą. Nie możesz ich zdobywać do momentu odblokowania opcji nurkowania. Jest ona nagrodą za pokonanie jednego z głównych bossów lokacji Głębiny w Ashinie - Zdeprawowanej Mniszki (Corrupted Monk). Począwszy od tego momentu możesz po wskoczeniu do wody wcisnąć R2 / prawy trigger żeby zanurkować.

Komu przekazywać łuski?

W świecie gry odnajduje się unikalnego handlarza, który jest zainteresowanym dostarczaniem mu łusek karpia skarbów - Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W świecie gry odnajduje się unikalnego handlarza, który jest zainteresowanym dostarczaniem mu łusek karpia skarbów. Jest to Pot Noble Harunaga z lokacji Posiadłość rodu Hirata.

Zainrteresuj się początkowym obszarem posiadłości gdzie znajduje się most, po którym podróżuje pojedynczy przeciwnik z pochodnią. Zajmij się zbadaniem wybrzeża na prawo od tego mostu. Handlarz Harunaga skrywa się w beczce przy wodzie (powyższy obrazek).

Przedmioty oferowane przez Harunagę pokazuje dołączony obrazek - Łuski karpia skarbów | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przedmioty oferowane przez Harunagę pokazuje dołączony obrazek. Najcenniejsze z nich to oczywiście fragment maski oraz manuskrypt odblokowujący nową umiejętność. Niestety wymagają one zgromadzenia największej liczby łusek.

Lokacje z łuskami

Poniższa tabela informuje o miejscach odnajdywania łusek karpia skarbów. W lewej kolumnie jest nazwa lokacji, a w prawej są informacje o lokalizacji poszczególnych ryb lub wolno leżących łusek.

Posiadłość rodu Hirata (Hirata Estate)

1 łuska - Leży ona na brzegu obok pierwszego dużego mostu odwiedzanego w tej lokacji.

2 łuski - Dwa karpie skarbów pływają w zbiorniku sąsiadującym z beczką, w której skrywa się handlarz Harunaga.

1 łuska - Karp skarbów pływa w rzece sąsiadującej z bambusowym zboczem (posążek rzeźbiarza Bamboo Thicket Slope).

2 łuski - Karpie pływają pod wodą w zbiorniku sąsiadującym z beczką, w której skrywa się handlarz Harunaga.

1 łuska - Karp pływa pod wodą w rzece sąsiadującej z bambusowym zboczem (posążek rzeźbiarza Bamboo Thicket Slope).

Świątynia Senpou (Senpou Temple)

2 łuski - Dwa karpie pływają w zbiorniku w pobliżu posążka rzeźbiarza o nazwie Tereny świątynne (Temple Grounds).

Głebiny w Ashinie (Ashina Depths)

1 łuska - Dotrzyj do pojemnika tuż obok posążka rzeźbiarza Wieś Mibu (Mibu Village). Sekretu broni silny zamaskowany przeciwnik - pokonaj go lub omiń i szybko ukradnij łuskę.

2 łuski - Łuski są w ofercie Wygnanego kramarza (Exiled Memorial Mob) we Wsi Mibu. Każda z nich kosztuje 500 senów.

1 łuska - Karp pływa pod wodą w rzece obok Młyna wodnego (Water Mill) i wodospadu. Musisz pokonać Zdeprawowaną Mniszkę żeby móc zanurkować w rzece.

5 łusek - Możesz je zdobyć dopiero po odnalezieniu Pałacowej wody (Water of the Palace) w Źródlanym Pałacu (sekretne pomieszczenie z 3 łuskami). Powróć do zamkniętego budynku w pobliżu miejsca gdzie walczyłeś z O'Rin of the Water. Podaruj wodę NPC-owi z budynku, odpocznij i pokonaj tę osobę w walce żeby zdobyć łuski.

Zamek w Ashinie (Ashina Castle)

1 łuska - Karp pływa pod wodą w fosie pod mostem zwodzonym. Musisz pokonać Zdeprawowaną Mniszkę żeby móc zanurkować.

1 łuska - Jest ona w jednym z pojemników leżących na dnie niedaleko miejsca zaatakowania karpia.

Zatopiona Dolina (Sunken Valley)

2 łuski - Karpie pływają pod wodą w zbiorniku gdzie podczas pierwszej wizyty w Zatopionej Dolinie unikałeś wielkiego węża.

1 łuska - Łuskę możesz znaleźć w formie lootu na dnie tego samego zbiornika.

Źródlany Pałac (Fountainhead Palace)

3 łuski - Łuski są w sekretnym pomieszczeniu budynku badanego przed dotarciem do posążka rzeźbiarza Kwiatowa arena. Musisz znaleźć małą dziurę wypełnioną wodą gdzie można zanurkować i przepłynąć do pozornie niedostępnego pomieszczenia.

7 łusek - Możesz natrafiać na karpie skarbów po zanurkowaniu w największym zbiorniku na terenie Źródlanego Pałacu.

5 łusek - Łuski te odnajduje się w pojemnikach na dnie tego samego ogromnego zbiornika w Źródlanym Pałacu.

4 łuski - Łuski pozostawia po sobie NPC przebywający przy posążku Żerowisko. Musisz pokonać Wielkiego Karpia Koi, przynieść NPC-owi Wielki biały wąs i zaczekać aż umrze (przenieś się na chwilę w dowolne inne miejsce).