Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis pojedynku z bossem Lone Shadow Vilehand, do którego dochodzi niedługo przed rozegraniem finału gry. Z naszego opisu dowiesz się jak osłabiać bossa pomagając sobie umiejętnością Lalkarz ninjutsu, a także jak pokonać go po awansowaniu do bardziej tradycyjnego starcia.

Jak odblokować pojedynek z bossem Lone Shadow Vilehand?

Lokalizacja: Zamek w Ashinie (Ashina Castle) [Dojo Ashiny w górnej wieży - Upper Tower Ashina Dojo] - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Zamek w Ashinie (Ashina Castle) [Dojo Ashiny w górnej wieży - Upper Tower Ashina Dojo]

Nagrody: Koralik modlitewny, materiał do ulepszenia narzędzia protezy

Lone Shadow Vilehand to mini-boss, z którym należy rozprawić się w finałowej części głównego wątku fabularnego, tzn. po tym jak znajdziesz trzy artefakty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie będziesz świadkiem ataku na zamek i konieczna okaże się ponowna przeprawa przez tę lokację po to żeby na nowo odblokować posążki rzeźbiarza na terenie zamku.

Na potrzeby rozegrania pojedynku z opisywanym przeciwnikiem musisz dotrzeć do posążka rzeźbiarza Dojo Ashiny w górnej wieży. Boss przebywa w sąsiednim pomieszczeniu. Zabicie go jest wymagane do tego żeby dostać się na dach zamku gdzie dokonuje się wyboru zakończenia.

Przebieg pojedynku z bossem

Zanim wkroczysz do pomieszczenia z bossem ustaw umiejętność Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu) jako aktywną - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zanim wkroczysz do pomieszczenia z bossem ustaw umiejętność Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu) jako aktywną. Dla przypomnienia zdolność tę automatycznie otrzymasz dzięki pokonaniu Małp z parawanu (Folding Screen Monkeys) w iluzji lokacji Świątynia Senpou. Przy okazji sprawdź czy posiadasz na stanie co najmniej 5 symboli ducha - są one wymagane do uaktywnienia wspomnianej umiejętności.

Zacznij skradać się jeszcze przed wejściem do sali z bossem - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zacznij skradać się jeszcze przed wejściem do sali z bossem. Skręć w lewo i zainteresuj się fioletowym przeciwnikiem, który przebywa w tym samym pomieszczeniu. Wbij ostrze w jego plecy żeby wykonać śmiertelny cios i od razu ponownie wciśnij przycisk ataku. Akcja ta uaktywni umiejętność Lalkarz ninjutsu - poprawne jej wykonanie zasygnalizuje zmiana koloru oczu przeciwnika na niebieski.

Przeciwnik będący pod wpływem kontroli umysłu zacznie walczyć po stronie bohatera - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przeciwnik będący pod wpływem "kontroli umysłu" zacznie walczyć po stronie bohatera. Wykorzystaj to i dołącz do niego atakując wspólnie bossa Lone Shadow Vilehand. W trakcie prowadzenia walk staraj się unikać stosowania ataków obszarowych żeby nie zadawać niepotrzebnych obrażeń fioletowemu pomocnikowi. Powinien on przetrwać mniej więcej do momentu osłabienia postury bossa po raz pierwszy po to żeby zadać mu pierwszy spośród dwóch wymaganych śmiertelnych ciosów.

Nie ignoruj opcji "opętania" fioletowego przeciwnika. W przeciwnym razie on również zaatakuje bohatera i do pokonania będziesz miał dwóch silnych wrogów. Jeśli nie posiadasz symboli dusz to zakup co najmniej 5 z nich przed rozpoczęciem walk.

Walka z bossem nabierze bardziej klasycznego charakteru dopiero po tym jak fioletowy pomocnik zostanie wyeliminowany - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Walka z bossem nabierze bardziej "klasycznego" charakteru dopiero po tym jak fioletowy pomocnik zostanie wyeliminowany. To zbliżony pojedynek do bossa Lone Shadow Longswordsman, który pilnował wejścia do Opuszczonego lochu we wcześniejszej fazie gry.

Przeciwnik korzysta regularnie ze złożonych kombinacji ataków, których poprawne odbijanie może być bardzo kłopotliwe (lub niemożliwe w przypadku zamachnięcia bronią). Oprócz tego niebezpieczne są silne uderzenia, które pozwalają jednocześnie pokonać bossowi duży dystans (jeden z tych to kopniak oznaczany czerwonym symbolem).

Zamiast parowania ciosów rekomendujemy częste poleganie na unikach oraz uskokach - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zamiast parowania ciosów rekomendujemy częste poleganie na unikach oraz uskokach. Nie daj się również zapędzić w róg - pomieszczenie gdzie walczy się z bossem jest niewielkie i można łatwo wypaść z rytmu. Może to nastąpić szczególnie jeśli kamerę masz zablokowaną na przeciwniku i będzie ona miała problemy z poprawnym ustawieniem się.

Bardzo dobrym atakiem do osłabiania bossa jest Dobycie śmiertelności (Mortal Draw), które możesz ustawić jako aktywną sztukę walki (Combat Art) - Lone Shadow Vilehand | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Bardzo dobrym atakiem do osłabiania bossa jest Dobycie śmiertelności (Mortal Draw), które możesz ustawić jako aktywną sztukę walki (Combat Art). Nie jest to bardzo szybki atak, ale powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu na odpalenie go tuż po tym jak boss zakończy jedną z większych sekwencji ataków.

Alternatywnie możesz także polegać na kombinacji olej + Dysza ogniowa, którą rekomendowaliśmy do rozegrania walki z bossem Lone Shadow Longswordsman. Możesz w ten sposób powstrzymywać ataki krytyczne bossa, ale musisz wykazywać się dużym refleksem.