Sekiro Shadows Die Twice: Jakie umiejętności kupić jako pierwsze?

Przed wami najlepsze umiejętności na start w Sekiro Shadows Die Twice. Które umiejętności wybrać i jak rozwijać swojego shinobi - tego dowiecie się z naszego poradnika.

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Odblokowywanie nowych umiejętności może znacząco ułatwić ci rozgrywkę w Sekiro: Shadows Die Twice, ale nie możesz łatwo wejść w posiadanie ich wszystkich. Na tej stronie poradnika podpowiadamy jakie umiejętności są najważniejsze i najbardziej przydatne. Odblokowanie ich już w początkowych godzinach gry jest bardzo wskazane.

Ogólne porady na temat odblokowywania umiejętności

  1. Nie staraj się od razu kupić wszystkich dostępnych umiejętności. Nie wszystkie będą ci potrzebne już na wczesnym stadium gry. Ponadto wymagania do awansowania na każdy kolejny poziom doświadczenia sukcesywnie rosną i możesz znaleźć się w sytuacji, że zdobycie kolejnych punktów rozwoju zajmie ci dużo czasu. Zajrzyj na stronę Farmienie xp i złota w naszym poradniku. Powinna ona pomóc w znalezieniu dobrych miejsc gdzie można powtarzać zabijanie tych samych przeciwników i zdobywać z tego tytułu łatwe punkty doświadczenia.
  2. Nie wszystkie księgi umiejętności są od razu dostepne, przy czym w początkowych godzinach gry możesz zdobyć trzy z nich. Księga shinobi zawiera najważniejsze zdolności dotyczące podstaw walki, księga protez wspomaga korzystanie z narzędzi, zaś księga Ashiny oferuje alternatywne sposoby atakowania przeciwników. Więcej informacji o sposobach odblokowywania kolejnych ksiąg znajdziesz w rozdziale Ezoteryczne teksty w naszym poradniku.
  3. Zaczynaj od kupowania tańszych umiejętności, czyli takich, które wymagają 1-2 punktów rozwoju, choć o kilka "droższych" zdolności również warto powalczyć nawet jeśli trzeba poświęcić 3-5 punktów na ich odblokowanie.
  4. Nie kupuj zbyt wielu umiejętności sztuk walki, bo w danym momencie możesz mieć aktywną tylko jedną z nich. Dysponowanie kilkoma różnymi umiejętnościami sztuk walki jest oczywiście wskazane w dalszej fazie gry i pozwala na zmienianie buildu np. w zależności od specyfiki jakiegoś bossa. Początkowo wystarczy ci jednak jedna dobra zdolność tego typu. Nasza rekomendacja to ostatnia umiejętność z drzewka Sztuk shinobi - Natarcie cienia.

Najważniejsze umiejętności do odblokowania w Sekiro

1 - Jakie umiejętności kupić jako pierwsze w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
  1. Kontra Mikiri (Mikiri Counter); drzewko Sztuki Shinobi - To prawdopodobnie najważniejsza umiejętność do odblokowania w grze. Pozwala ona na kontrowanie niemożliwych do zablokowania pchnięć. Bardzo przyda ci się zarówno do osłabiania bossów, jak i eliminowania wielu podrzędnych przeciwników, których wachlarz umiejętności obejmuje pchnięcia.
  2. Tchnienie życia: Światło (Breath of Life: Light); drzewko Sztuki Shinobi - To bardzo ważna pasywna umiejętność, dzięki której możesz odzyskać część punktów zdrowia za każdym razem gdy wykonasz śmiertelny cios na jakimś przeciwniku. Pozwala ona znacząco ograniczyć korzystanie z tykw lecznicych i innych medykamentów. Po tym jak otrzymasz obrażenia możesz wytypować jakichś słabych wrogów, na których można łatwo wykonać śmiertelny cios i zdobyć dzięki temu trochę hp.
Po tym jak zaopatrzysz się w umiejętności, które wymieniliśmy powyżej, możesz zainteresować się innymi przydatnymi zdolnościami - Jakie umiejętności kupić jako pierwsze w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
  1. Natarcie cienia (Shadowrush); drzewko Sztuki Shinobi - To ostatnia umiejętność dla tego drzewka. W celu odblokowania jej musisz przebrnąć przez drzewko i na sam koniec wydać aż 6 punktów umiejętności. Warto jednak zdecydować się na taki krok, gdyż Natarcie cienia przyda ci się w wielu walkach z bossami i innymi silnymi przeciwnikami. Możesz dzięki niemu wykonać silne pchnięcie kataną i dodatkowo katapultować bohatera w powietrze żeby wyprowadzić kolejne ciosy i uniknąć na chwilę ewentualnej reakcji ze strony przeciwnika.
  2. Metoda Emmy: Smak (Emma's Medicine: Potency); drzewko Sztuki protezy - To jedna z ważniejszych pasywnych zdolności. Dotyczy ona poprawienia leczniczego działania wszelkiego rodzaju medykamentów. Jest to szczególnie pomocne we wczesnej fazie gry, gdy nie będziesz jeszcze dysponował dużą liczbą tykw leczniczych czy innych lekarstw. W dalszej części gry zakup również drugą umiejętność z tej grupy - Metoda Emmy: Zapach (Emma's Medicine: Aroma).

Inne ważne umiejętności do kupienia w Sekiro

Po tym jak zaopatrzysz się w umiejętności, które wymieniliśmy powyżej, możesz zainteresować się innymi przydatnymi zdolnościami. Oto lista naszych rekomendacji:

  1. Karma shinobi: Ciało (A Shinobi's Karma: Body) oraz Karma shinobi: Umysł (A Shinobi's Karma: Mind); drzewko Sztuki Shinobi - To dwie pasywne umiejętności, które zwiększają maksymalny limit przechowywanych symboli ducha. Będziesz na bieżąco zużywał je po odblokowaniu narzędzi protezy oraz umiejętności sztuk walki i przyda ci się mieć ich dostępnych możliwie jak najwięcej.
  2. Stłumienie obecności (Suppress Presence); drzewko Sztuki Shinobi - Ta bierna umiejętność utrudnia przeciwnikom wykrycie bohatera. Może ci ona pomóc we wszystkich lokacjach, w których dzięki skradaniu się można łatwo eliminować wrogów pojedynczymi atakami z zaskoczenia.
  3. Przeskok (Vault Over); drzewko Sztuki Shinobi - Umiejętność ta pozwala na przeskoczenie nad oszołomionym przeciwnikiem, który stracił cały pasek postury. Umożliwia to zadanie mu silniejszego ciosu w plecy. Umiejętność ta szczególnie zyskuje na znaczeniu po tym jak pokonasz bossa na dachu zamku Ashina i zdobędziesz dostęp do pierwszej techniki ninjutsu.
  4. Atak na linie (Grappling Hook Attack); drzewko Sztuki protezy - Hak z liną nie jest niestety aż tak przydatnym narzędziem protezy do atakowania wrogów, jak mogłoby się to wydawać. Jest to mimo wszystko pomocna zdolność i jej dodatkową zaletą jest jej niski koszt zakupu - zaledwie 1 punkt umiejętności.
  5. Kieł i klinga (Fang and Blade); drzewko Sztuki protezy - To pomocna aktywna umiejętność, która umożliwia wykonanie łączonego ataku kataną i jednym z wybranych narzędzi. Szczególnie dobrze "współpracuje" ona z wmontowanym toporem. Możesz jednocześnie zaatakować kataną i narzędziem lub najpierw skorzystać z narzędzia i następnie od razu po nim użyć miecza.
  6. Wznoszący się karp (Ascending Carp); drzewko Sztuki Ashiny - To przydatna bierna zdolność, dzięki której pomyślne odbicia (parowania) ciosów szybciej osłabiają pasek postury przeciwnika. Docenisz to zwłaszcza w trakcie tych potyczek z bossami, w których pozbawienie przeciwnika postury jest najlepszym sposobem na zwycięstwo.
Podobało się?

0

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Akcji
2019-04-29
20:42

tukaram3030 Pretorianin

👍

Oj ten blok od piorunňw w Walce z Genchiro jest wkurzajacy na maxa.Czesto gesto nie dziala!!-Gra trudna jak dla mnie jak w DS3 !-Szkoda ze nie ma bardziej realnego bloku od Ciosňw z gňry i z dolu i Jakiegos Dodatkowego Uniku z balansem Ciala!!-Mam nadzieje ze bedzie jakis Duzy Dodatek z Nowym Atakami Blokami lokacjami Bossami itp.-Pozdro dla Fanňw !

Komentarz: tukaram3030
2019-05-07
20:22

Skibun28 Legionista

😡

Ponownie pytam kiedy druga część poradnika!!!!!!

Komentarz: Skibun28
2019-05-18
18:12

tukaram3030 Pretorianin

😈

Sorki Super Gracze czy ktoś z was pokonal zdeprawowana Mniszke robiac 2 x egzekucke skaczac z Drzewa na nie??Jak to zrobiliscie bo robie wedlug porasnika stad i nic nie wychodzi juz z godzine!!-Zadna czerwona kropka sie nie pojawia ja na nia skacze zaraz po tupniwciu !!-Jakies rady??

Komentarz: tukaram3030
2019-05-19
07:51

Vlad Tepes Pretorianin

Vlad Tepes

Nie mogę ściągnąć poradnika! Po wysłaniu sms otrzymałem kod, który wpisałem. Potem strasznie długo wczytywała się strona z butonem pobrania, a po jego kliknięciu wieki czekałem, aż się wczyta poradnik. Po podaniu ścieżki na dysku i próbie pobrania dostaję informację: "niepowodzenie-zabroniony" i plik się nie zapisuje. Proszę redakcję o pomoc.

Komentarz: Vlad Tepes
2019-06-10
15:59

tukaram3030 Pretorianin

😉

Z calym szacunkiem ten Poradnik jest Cienki.Meczece sie z Ojcem Sowa juz 6 dni i ten poradnik nie pomaga!!--Jest kilka dobrych filmikow na Youtubie jeden ma koles onksywce Guru rozwala go pojedynczymi pchnieciami po poprawnym uniku z lewej lub z prawej ale niestety mi wyskakuja inne kombinacje jego atakňw i nie moge skopiować tej taktyki!!-Gra jest Inna Orginalana Parowanie Bloki jest Super chyba najlepszy system walki jaki zastosowano w Grze!--Sa niestety duze minusy ktňre Utrudniaja rozgrywke w naparwde Glupi Wkurzajacy sposňb jak Kamera gdy walczymy przy przy ścianie!!-Nie wiem jak u was ale ja musze minimum 2 x przycisnac przycisk zeby Zadzialal blok albo unik i mam wrazenie ze to celowe ze strony producentow!!Czasami Dynamika Gry jest super a czasami tragedia !!Mogliby by takie Gry utrudniać w lepszy sposňb!!-Albo wrňg mnie Leje Punktuje przez Słup a ja Ostrzem Śmiertelności nie moge wiec Mocna Lipa!!-Zrobilem 2 zakonczenia ale to z Sowa w Hiracie jest straszne na razie do zrobienia!!Pozdro i mam nadzieje ze Ghost of Tsushima bedzie lepszy!!

Komentarz: tukaram3030
2019-06-16
10:37

Vlad Tepes Pretorianin

Vlad Tepes

No dobra zabiłem wreszcie prawdziwego ostatniego bossa po ok 100h, zdobywając prawie wszystkie umiejętności, max rozwijając posturę i żyćko, z atakiem 17. Grałem oczywiście na klawie i myszy... Z achivmentów zostało mi tylko 4, ale to już załatwię przy ng+. Daję 8, lecz zaznaczam, że zarówno system rozwoju, klimat lokacji i sama walka bardziej pasuje mi o wiele bardziej w każdej z części DS. Tu poszli moim zdaniem na łatwiznę, ale i tak MUSIAŁEM tę pozycję "zaliczyć"... No i będę grał zaraz dalej... Mam pytanie, czy ktoś coś wie o DLC do Sekiro?!

Komentarz: Vlad Tepes
2019-06-22
10:03

Vlad Tepes Pretorianin

Vlad Tepes

... no i zdobyłem platynę na ng+... rozwinąłem max protezę, odblokowałem wszystkie umiejętności, zabiłem wszystkich bossów (konieczne jest do tego odblokowanie zakończenia Shura), potem po cofnięciu save dotarłem do prawdziwego końca, gdzie został mi jedynie Isshin i Demon Nienawiści, ale tu już na razie odpuściłem. Do gry wrócę pewnie, jak wyjdą jakieś DLC...

Komentarz: Vlad Tepes
2019-11-02
10:24

Bary93 Junior

A wiec po ostatnim bossie ale przed rozmowa z Kuro trzeba zrobic save zeby zobaczyc wszystkie 3 zakoncznia. Ale czy mozna bezpiecznie wylaczyc ps4 zrobic save i wlaczyc? Dalej bedzie sutuacja po wygraniu walki ale przed rozmowa z kuro? Nie chcialbym zaprzepascic walki z bossem albo co gorsza wiekszej czesci gry.

Komentarz: Bary93
2019-11-03
09:33

Bary93 Junior

Przepraszam, czeski błąd- chodziło oczywiscie o wyłączenie gry. Bałem się, że jak wyłącze Sekiro po ostatnim bossie, ale przed rozmową z Kuro, to po restarcie zowu wrócę do punktu zapisu sprzed bossa. Ale rozumiem, że jest bezpiecznie.

Komentarz: Bary93
2020-01-28
12:49

Piotrek88 Junior

😁

Jinsuke Saze mnie wkurzył , że szok nim go pokonałem :)

Komentarz: Piotrek88

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl