Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Pomoc losu (Unseen Aid) to jedna z bardziej tajemniczych mechanik gry Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika informujemy jak sprawdzić aktualną procentową wartość tego parametru oraz jakie jest jego znaczenie.

Aktualną wartość Pomocy losu możesz najłatwiej sprawdzić otwierając okno inwentarza - jest ona wyświetlana u dołu ekranu (powyższy obrazek) - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Aktualną wartość Pomocy losu możesz najłatwiej sprawdzić otwierając okno inwentarza - jest ona wyświetlana u dołu ekranu (powyższy obrazek).

Alternatywnie gra informuje też o Pomocy losu po dotarciu do dowolnego posążka rzeźbiarza ("ogniska").

Pomoc losu to procentowa szansa uniknięcia wszystkich kar w momencie śmierci głównego bohatera - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pomoc losu to procentowa szansa uniknięcia wszystkich kar w momencie śmierci głównego bohatera. Mowa tu wyłącznie o "ostatecznej" śmierci, czyli tej, która kończy się powrotem do ostatniego obozowiska. Jeśli ci się poszczęści to nie stracisz punktów doświadczenia ani złota.

Pomoc losu nie załączy się jeśli zdecydujesz się na wskrzeszenie bohatera żeby od razu zyskać drugą szansę.

Ważną cechą Pomocy losu jest to, że wartość tego współczynnika stopniowo maleje w miarę upływu gry - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ważną cechą Pomocy losu jest to, że wartość tego współczynnika stopniowo maleje w miarę upływu gry. Jest to bezpośrednio powiązane z rozprzestrzeniającą się po świecie chorobą - smoczym morem (Dragonrot).

Za każdym razem gdy zginiesz na placu boju możesz otrzymać negatywny przedmiot zwany esencją moru (Rot Essence). Każdy tego typu "niechciany prezent" obniża o kilka procent szansę wystąpienia Pomocy losu.

Polecamy zajrzeć na stronę Jak rzadziej ginąć w Sekiro? w naszym poradniku. Zastosowanie się do opisanych tam technik i wskazówek powinno ci pomóc w utrzymaniu na dłużej wyższej wartości Pomocy losu.

1 - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Gra pozwala na przywrócenie domyślnej wartości Pomocy losu (30%), ale nie jest to łatwe do zrealizowania - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Gra pozwala na przywrócenie domyślnej wartości Pomocy losu (30%), ale nie jest to łatwe do zrealizowania. Musisz wykonać kroki opisane na osobnej stronie naszego poradnika - Jak unikać nasilania się Smoczego moru? (jest to choroba, na którą zapadają kolejni mieszkańcy krainy po kolejnych zgonach głównego bohatera).

Po tym jak dostarczysz Emmie próbkę krwi chorej osoby i dasz jej trochę czasu na jej przebadanie otrzymasz od niej kroplę smoczej krwi (Dragon's Blood Droplet) oraz amulet leczenia (Recovery Charm).

Od tego momentu możesz zużywać krople smoczej krwi po powrocie do dowolnego posążka rzeźbiarza - jest to opcja Wyleczenie smoczego moru (Dragonrot Restoration) - Czym jest Pomoc losu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Od tego momentu możesz zużywać krople smoczej krwi po powrocie do dowolnego posążka rzeźbiarza - jest to opcja Wyleczenie smoczego moru (Dragonrot Restoration). Po wykonaniu tej akcji pomoc losu powróci do poziomu 30 procent.

Kolejne krople smoczej krwi możesz odnajdywać w świecie gry lub kupować od handlarzy (każda z nich kosztuje 180 sztuk złota).