Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Śmiertelny cios od tyłu (Backstab Deathblow) to jeden z unikalnych ataków w grze Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika informujemy jak odblokować możliwość korzystania z tego ataku w trakcie bezpośrednich walk. Podpowiadamy też jak opcjonalnie łączyć go z wybranymi technikami ninjutsu.

Jak odblokować korzystanie ze Śmiertelnego cios od tyłu w trakcie walki?

Śmiertelny cios od tyłu domyślnie dostępny jest tylko podczas skradania się - po znalezieniu się za plecami przeciwnika może wbić mu ostrze w plecy - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Śmiertelny cios od tyłu domyślnie dostępny jest tylko podczas skradania się - po znalezieniu się za plecami przeciwnika może wbić mu ostrze w plecy. Istnieje też możliwość korzystania z tego ciosu już po rozpoczęciu bezpośrednich walk, ale musisz w tym celu zakupić specjalną umiejętność. Jest to konkretnie zdolność Przeskok (Vault Over) z drzewka Sztuk shinobi. Umiejętność ta wymaga wydania 2 punktów rozwoju, przy czym musisz także odblokować poprzedzające ją dwie inne zdolności.

Jak odpalić Śmiertelny cios od tyłu w trakcie walki?

Zaatakuj dowolnego przeciwnika i doprowadz do pozbawienia go paska postury, dzięki czemu znajdzie się w osłabionym stanie - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zaatakuj dowolnego przeciwnika i doprowadz do pozbawienia go paska postury, dzięki czemu znajdzie się w osłabionym stanie.

Nie wykonuj od razu zwykłego śmiertelnego ciosu, tylko przeskocz nad osłabionym przeciwnikiem - wychyl gałkę analogową w jego stronę i wciśnij przycisk skoku - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nie wykonuj od razu zwykłego śmiertelnego ciosu, tylko przeskocz nad osłabionym przeciwnikiem - wychyl gałkę analogową w jego stronę i wciśnij przycisk skoku. Przycisk śmiertelnego ciosu (R1 / RB) wciśnij dopiero po tym jak znajdziesz się za plecami przeciwnika.

Śmiertelny cios od tyłu to doskonała metoda osłabiania bossów i innych silniejszych wrogów. Nawet jeśli osłabiony przeciwnik nie zginie po wykonaniu na nim śmiertelnego ciosu, to otrzyma większe obrażenia.

Połączenie Śmiertelnego ciosu od tyłu z technikami ninjutsu

W dalszej części gry Śmiertelny cios od tyłu może uzyskać nowe unikalne zastosowania i dotyczą one korzystania z różnych technik ninjutsu - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W dalszej części gry Śmiertelny cios od tyłu może uzyskać nowe unikalne zastosowania i dotyczą one korzystania z różnych technik ninjutsu. Techniki te możesz aktywować niezależnie od okoliczności odpalenia Śmiertelnego ciosu od tyłu (w trakcie bezpośredniej walki lub z ukrycia).

Pierwszą otrzymaną techniką jest Krwawy dym ninjutsu (Bloodsmoke Ninjutsu). Możesz ją ustawić jako aktywną na karcie postaci (powyższy obrazek).

1 - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Od tego momentu po wykonaniu Śmiertelnego ciosu od tyłu możesz raz jeszcze wcisnąć ten sam przycisk ataku - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Od tego momentu po wykonaniu Śmiertelnego ciosu od tyłu możesz raz jeszcze wcisnąć ten sam przycisk ataku. Doprowadzi to do eksplozji czerwonego dymu. Założeniem tej umiejętności jest umożliwienie bohaterowi łatwej ucieczki po to żeby zgubić przeciwnika albo żeby zapewnić sobie czas na regenerację sił.

Atak ninjutsu wymaga aż 6 symboli dusz do uaktywnienia. Jeżeli nie posiadasz aktualnie wymaganej liczby symboli to umiejętność nie załączy się i bohater zamiast tego wykona standardowy atak kataną.

Inna ciekawa technika ninjutsu do załączenia po wykonaniu Śmiertelnego ciosu od tyłu to Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu), która zużywa każdorazowo 5 symboli dusz - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Inna ciekawa technika ninjutsu do załączenia po wykonaniu Śmiertelnego ciosu od tyłu to Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu), która zużywa każdorazowo 5 symboli dusz. Umiejętność tę odblokujesz po schwytaniu małp z parawanu (Folding Screen Monkeys) w iluzji, do której bohater przenoszony jest ze Świątyni Senpou (jest to część głównej fabuły gry).

Po tym jak po raz drugi wciśniesz przycisk ataku na osłabionym przeciwniku nie doprowadzisz do jego śmierci, tylko zamiast tego stanie się on sprzymierzeńcem bohatera - Jak wykonać Śmiertelny cios od tyłu w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak po raz drugi wciśniesz przycisk ataku na osłabionym przeciwniku nie doprowadzisz do jego śmierci, tylko zamiast tego stanie się on sprzymierzeńcem bohatera. Przeciwnik ten zacznie atakować swoich dawnych sojuszników. Za każdego zabitego tak wroga nadal otrzymasz XP, natomiast nie będziesz musiał osobiście ryzykować konfrontacji.

Dobrym pomysłem jest stosowanie Lalkarza ninjutsu na silniejszych napotykanych przeciwnikach. Dzięki zyskaniu potężniejszego sojusznika powinien on dłużej przetrwać na placu boju.