Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lone Shadow Masanaga | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Lone Shadow Masanaga the Spear-Bearer to opcjonalny boss w grze Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika informujemy gdzie przebywa boss oraz jak możliwie jak najłatwiej się z nim rozprawić.

Gdzie odnaleźć bossa Lone Shadow Masanaga?

Lokalizacja: Zamek w Ashinie [najbliższy posążek rzeźbiarza: Stary grób]

Nagrody: Koralik modlitewny, żółty proch

Boss Lone Shadow Masanaga jest przeciwnikiem opcjonalnym - Lone Shadow Masanaga | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Boss Lone Shadow Masanaga jest przeciwnikiem opcjonalnym. Znajdziesz go przy zejściu do Zatopionej doliny za Zamkiem w Ashinie. Pojawia się on dopiero, gdy pokonasz bossa Corrupted Monk w dalszej części fabuły i ukończysz etap rozgrywki w Głębinach w Ashinie. Uważaj, gdyż Zamek w Ashinie pełen jest teraz nowych wrogów; przed samą altaną, gdzie znajduje się boss, znajdziesz 3 wilki.

Jak pokonać bossa Lone Shadow Masanaga?

Jako, że przeciwnik stoi w budynku przodem do wejścia, możesz bez problemu zakraść się za jego plecy, by zadać cios krytyczny redukujący jeden pasek zdrowia - Lone Shadow Masanaga | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Jako, że przeciwnik stoi w budynku przodem do wejścia, możesz bez problemu zakraść się za jego plecy, by zadać cios krytyczny redukujący jeden pasek zdrowia.

Atak bossa w tym wypadku ma zielony kolor, gdy niesie ze sobą ryzyko zatrucia - Lone Shadow Masanaga | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Atak bossa w tym wypadku ma zielony kolor, gdy niesie ze sobą ryzyko zatrucia

Najbardziej niebezpieczna technika wykonywana przez bossa, to zatrucie. Posiada on miecz podobny do Sabimaru, którego sporadycznie używa. Każde jego dotknięcie (nawet gdy się bronisz) powoduje częściowe zapełnienie zielonego paska zatrucia. Jeśli będzie pełny, otrzymasz krytyczne obrażenia od silnego zatrucia. Może to doprowadzić do rychłej śmierci.

Sposobów walki z przeciwnikiem jest wiele, bowiem poza kilkoma atakami wręcz i wyżej opisanym atakiem specjalnym, oponent nie posiada nadzwyczajnych cech. Jest dość podatny na ogień. Poniżej kilka porad dotyczących starcia:

  1. staraj się uciekać od ataków wręcz, zamiast je parować - combo zawsze kończy się atakiem specjalnym, a ciosy wręcz znacznie szybciej niszczą twoją Posturę;
  2. dobrym pomysłem jest wykorzystanie petardy Shinobi i zadawanie wrogowie ciosów w plecy, szczególnie załadowanych - w ten sposób szybko zredukujesz poziom jego zdrowia.
  3. wykorzystaj dwa place po bokach altany; przeciwnik nie daje ci wytchnienia w walce, a jeśli potrzebujesz odpocząć lub użyć leczenia, zeskoczenie na ziemię da ci chwilę czasu.
Jeśli całkowicie nie radzisz sobie w walce, a zależy ci na pokonaniu tego bossa, możesz skorzystać z tricku polegającego na wskakiwaniu i zeskakiwaniu z altany - boss będzie robił to samo, lecz na tyle wolno, że możesz ustawić się w miejscu, w którym wyląduje po skoku (zawsze w tym samym) i zadać mu - Lone Shadow Masanaga | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Jeśli całkowicie nie radzisz sobie w walce, a zależy ci na pokonaniu tego bossa, możesz skorzystać z tricku polegającego na wskakiwaniu i zeskakiwaniu z altany - boss będzie robił to samo, lecz na tyle wolno, że możesz ustawić się w miejscu, w którym wyląduje po skoku (zawsze w tym samym) i zadać mu ciosy w plecy. Może być to nieco męcząca strategia, ale dość skuteczna.