Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Gyoubu Oniwa to pierwszy prawdziwy boss, na którego napotkasz w grze Sekiro: Shadows Die Twice. Ci których do tej pory spotykałeś to z reguły "mini-bossowie". Walka z Gyoubu jest trudna i wymaga przyjęcia odpowiedniej strategii, dlatego ten rozdział poświęcony jest jedynie walce z tym przeciwnikiem.

Gdzie odnaleźć Gyoubu Oniwa?

Lokalizacja: Podzamcze Ashiny [najbliższy punkt kontrolny: Forteca przy bramie zamku]

Nagrody: Wspomnienie: Gyobu (dodatkowy punkt siły), Mechaniczna lufa (odblokowuje drzewko ulepszeń dla protez),

Z punktu kontrolnego Forteca przy bramie zamku w Podzamczu Ashiny (jest to punkt znajdujący się zaraz za doliną, gdzie uciekasz przed Białym wężem) ruszaj przez mury fortyfikacji, na plac bitewny za budynkami - Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Z punktu kontrolnego Forteca przy bramie zamku w Podzamczu Ashiny (jest to punkt znajdujący się zaraz za doliną, gdzie uciekasz przed Białym wężem) ruszaj przez mury fortyfikacji, na plac bitewny za budynkami. Gdy zbliżysz się do środka areny, z przeciwnej strony nadjedzie Gyobu Oniwa na koniu.

Jak walczyć z Gyoubu Oniwa?

Zwykłe ciosy wroga możesz standardowo parować mieczem - Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Zwykłe ciosy wroga możesz standardowo parować mieczem

Walka dzieli się na dwie części, jako że boss posiada dwa paski zdrowia. W obu przypadkach jego zachowanie jest podobne, lecz w drugiej części staje się bardziej natarczywy, częściej używa ciosów specjalnych i częściej musisz używać linki, by znaleźć się blisko niego.

Gdy nad głową bossa pojawia się zielony symbol, użyj linki, by znaleźć się blisko niego: łatwiej wtedy zadać mu ciosy i uchronić się przed atakiem szarżą lub wirującą bronią - Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Gdy nad głową bossa pojawia się zielony symbol, użyj linki, by znaleźć się blisko niego: łatwiej wtedy zadać mu ciosy i uchronić się przed atakiem szarżą lub wirującą bronią.

Boss wykorzystuje proste ataku swoją piką, ataki szarży oraz ataki dystansowe, podczas których wirująca broń zadaje obrażenia wszystkiemu na swojej drodze w szerokim polu rażenia (ale nie, gdy stoisz przy samym koniu). Kluczowe porady:

  1. Bezpiecznie z reguły możesz wykonać jedynie 2-3 cięcia mieczem, gdy jesteś blisko wroga, po czym musisz kontrować cios.
  2. Staraj się kontrować w idealnym momencie - szybciej zredukujesz posturę wroga i być może będziesz mógł zadać cios krytyczny, zanim zredukujesz pasek zdrowia bossa.
  3. Masz niewiele czasu na zadanie ciosu krytycznego - gdy tylko zobaczysz czerwoną kropkę na ciele wroga, nie zmarnuj okazji i zadaj kończący cios mieczem.
  4. Używaj protezy Petard Shinobi oraz przedmiotu Garść popiołu: powodują one spłoszenie konia. W tym krótkim czasie możesz bezpiecznie wykonać dłuższą serię ataków.
Wskazówka: pierwsze ciosy możesz zadawać już gdy boss wjeżdża na arenę i się przedstawia - jest to fragment, w którym przeciwnik nie atakuje (jego prezentacja), ale przyjmuje ciosy - Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wskazówka: pierwsze ciosy możesz zadawać już gdy boss wjeżdża na arenę i "się przedstawia" - jest to fragment, w którym przeciwnik nie atakuje (jego "prezentacja"), ale przyjmuje ciosy.

Wykorzystaj zdobytą w walce wiedzę, by poprawić parametr siły ataku - Gyoubu Oniwa | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Wykorzystaj zdobytą w walce wiedzę, by poprawić parametr siły ataku

Po walce nie zapomnij skorzystać z ogniska. Wybierając opcję Wzmocnienia siły ataku (Enhance Attack Power) możesz wykorzystać wspomnienie walki z Gyoubu, by otrzymać dodatkowy punkt do siły, by na stałe zwiększyć zadawane obrażenia.