Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis pojedynku z bossem Great Shinobi - Owl. Jest to jeden z możliwych bossów do pokonania po awansowaniu do finałowej części głównej fabuły gry. Nasz opis informuje o atakach bossa Great Shinobi - Owl, a także oferuje podpowiedzi w jaki sposób go skutecznie osłabiać.

Jak odblokować pojedynek z bossem Great Shinobi - Owl?

Lokalizacja: Zamek w Ashinie (Ashina Castle) - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Zamek w Ashinie (Ashina Castle)

Nagrody: Wspomnienie, Aromatyczna gałąź (Aromatic Branch) - przedmiot questowy.

Okazja do rozegrania pojedynku z Wielkim Shinobi Sową pojawia się po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn. po tym jak odnajdziesz wszystkie przedmioty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie odkryjesz, że został on zaatakowany. Musisz ponownie przebić się przez jego kolejne komnaty aż raz jeszcze dotrzesz na dach zamku gdzie wcześniej do pokonania był inny boss - Genichiro Ashina.

Tym razem główny bohater na dachu spotka swojego ojca, którym jest Great Shinobi - Owl. Musisz zagadać do tej postaci i następnie w trakcie rozmowy wybrać drugą opcję dialogową, a więc pozostanie lojalnym wobec Kuro (Stay loyal to Kuro).

Postawa Wilka na tyle rozzłości Wielkiego Shinobi Sowę, że postanowi go zabić - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Postawa Wilka na tyle rozzłości Wielkiego Shinobi Sowę, że postanowi go zabić. Musisz pokonać bossa Great Shinobi - Owl. Odniesienie zwycięstwa w tym pojedynku jest wymagane do dotarcia do trzech spośród czterech zakończeń gry (wyjątkiem jest zakończenie Shura, które wymagało wybrania pierwszej opcji dialogowej i oznaczało stoczenie walk z dwoma innymi bossami).

Jak pokonać bossa Great Shinobi - Owl?

Great Shinobi - Owl ma dwie czerwone kropki nad swoją nazwą, czyli trzeba na nim wykonać dwa śmiertelne ciosy - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Great Shinobi - Owl ma dwie czerwone kropki nad swoją nazwą, czyli trzeba na nim wykonać dwa śmiertelne ciosy. Boss przez większość bitwy polega na silnych zamachnięciach swoją kataną, które składają się z jednego lub dwóch ataków. Możesz odbijać te ciosy lub szybko odskakiwać od bossa. Wiedz jednak, że nie zostaniesz trafiony tylko jeśli perfekcyjnie wykonałeś uskok lub byłeś wystarczająco oddalony żeby wroga broń nie mogła cię dosięgnąć.

Nietypowym atakiem bossa jest wyrzucenie pojemnika z trucizną - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nietypowym atakiem bossa jest wyrzucenie pojemnika z trucizną. Jeśli przejdziesz przez trującą chmurę to bohater przez pewien czas nie będzie się mógł leczyć. Najlepiej jest wtedy zaprzestać dalszych ataków i biegać po obrzeżach areny aż gra odblokuje ponownie możliwość korzystania z przedmiotów podręcznych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Great Shinobi w momencie rozpylania trucizny jest bezbronny. Jeśli stoisz blisko niego możesz go szybko zaatakować.

1 - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Boss co pewien czas wykonuje atak polegający na wyrzuceniu kilku shurikenów i wykonaniu skoku połączonego z uderzeniem bronią w ziemię (przykład na obrazku 1) - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Boss co pewien czas wykonuje atak polegający na wyrzuceniu kilku shurikenów i wykonaniu skoku połączonego z uderzeniem bronią w ziemię (przykład na obrazku 1). To doskonały moment do ataku. Nasza rekomendacja to umiejętność Dobycie śmiertelności (Mortal Draw). Możesz ją odpalić tuż po tym jak unikniesz opisanej serii ataków. Ostatni skok bossa jest na tyle powolny, że można łatwo się do niego zbliżyć i odpalić wspomnianą zdolność (przykład na obrazku 2).

Z Dobycia śmiertelności możesz też korzystać po innych nieudanych atakach bossa, choć wtedy jest to bardziej ryzykowne. Jest bowiem szansa, że wznowi atakowanie bohatera zanim dokończy się animacja Dobycia śmiertelności. Po każdym użyciu tej umiejętności odskocz do bossa, gdyż nie ogłuszy ona przeciwnika.

Jedyna nowość po awansowaniu do drugiej fazy pojedynku to rozpylanie pyłu przez bossa - Great Shinobi - Owl | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Jedyna nowość po awansowaniu do drugiej fazy pojedynku to rozpylanie pyłu przez bossa. Akcja ta może "odczepić kamerę" jeśli miałeś ją zablokowaną na bossie. Najlepiej wtedy szybko oddalić się na obrzeża areny i na oślep wcisnąć przycisk zablokowania kamery żeby ponownie przyczepiła się do Wielkiego Shinobi.

Pozostałe ataki bossa są niezmienione. Atakuj go do momentu wykonania na nim drugiego śmiertelnego ciosu.