Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Małpy z parawanu (Folding Screen Monkeys) to unikalni przeciwnicy, których będziesz musiał wytropić i wyeliminować po dostatecznym awansowaniu w głównej fabule gry Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika podpowiadamy jak znaleźć małpy oraz jak je dopaść.

Jak przenieść się do iluzji z Małpami z parawanu?

Poniżej zestawiliśmy listę najważniejszych kroków, dzięki którym możesz przenieść się do Sal iluzji (Halls of Illusion) i doprowadzić tym samym do konfrontacji z Małpami z parawanu - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Poniżej zestawiliśmy listę najważniejszych kroków, dzięki którym możesz przenieść się do Sal iluzji (Halls of Illusion) i doprowadzić tym samym do konfrontacji z Małpami z parawanu.

 1. Pokonanie Genichiro Ashiny na dachu Zamku w Ashinie.
 2. Spotkanie się z Kuro w jego pomieszczeniu w zamku.
 3. Spotkanie się z Isshinem Ashiną w jednym z górnych budynków zamku i dowiedzenie się o Ostrzu Śmiertelności.
 4. Ponowna rozmowa z Kuro, tym razem na temat Ostrza Śmiertelności.
 5. Dotarcie do Świątyni Senpou - informacje o sugerowanej trasie przemarszu znajdziesz na stronie Jak dostać się do świątyni Senpou?.
 6. Przejście przez główną część obszaru Świątynia Senpou i dotarcie do posążka rzeźbiarza Główna sala (Main Hall).
 7. Wejście w interakcję z dzwonkiem pozostawionym na ołtarzu - ołtarz pokazuje dołączony obrazek.
Po wyświetleniu krótkiej cut-scenki znajdziesz się w Salach iluzji - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po wyświetleniu krótkiej cut-scenki znajdziesz się w Salach iluzji. Z widocznych przez bohaterem parawanów dowiesz się, że:

 1. Musisz wytropić i zabić małpę w fioletowym kimono.
 2. Musisz wytropić i zabić małpę w pomarańczowym kimono.
 3. Musisz wytropić i zabić małpę w zielonym kimono.
 4. Musisz wytropić i zabić niewidzialną małpę.
W momencie przybycia do sal iluzji otrzymasz dzwonek iluzji (Illusive Hall Bell) - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W momencie przybycia do sal iluzji otrzymasz dzwonek iluzji (Illusive Hall Bell). Możesz opcjonalnie ustawić go na pasku przedmiotów podręcznych. Po użyciu go bohater oraz małpy powrócą do początkowych miejsc (za wyjątkiem tych małp, które zdołałeś już zabić od momentu przybycia do Sal Iluzji).

Zanim wyruszysz na poszukiwania możesz porozmawiać z mnichem i dowiedzieć się od niego na temat unikalnych cech każdej małpy (np. wyczulony zmysł słuchu). Możesz też wstępnie rozejrzeć się po okolicy. Przy niektórych budynkach znajdziesz notatki z podpowiedziami odnośnie wpędzania map w pułapkę po to żeby łatwiej je zabić.

Małpy możesz zabijać w dowolnej kolejności. Nie musisz wybrać kolejności opisanej w naszym poradniku. W Salach Iluzji spotkasz też "zwykłe" małpy. Możesz je ignorować, przy czym są one w stanie zaalarmować głównych wrogów.

Zielona małpa

Małpa ta cechuje się świetnym słuchem, dzięki któremu może ją zaalarmować także skradający się w jej stronę bohater - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Małpa ta cechuje się świetnym słuchem, dzięki któremu może ją zaalarmować także skradający się w jej stronę bohater.

Złap się hakiem z liną dużego centralnego drzewa, dzięki czemu małpa ta rzuci się do ucieczki. Dotrzyj teraz do pokazanego na obrazku dzwonu i wejdź z nim w interakcję.

Donośny dźwięk dzwonu ogłuszy tymczasowo małpę - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Donośny dźwięk dzwonu ogłuszy tymczasowo małpę. Szybko dotrzyj na małą półkę dokładnie nad dzwonem gdzie uciekła małpa. Wykonaj na niej śmiertelny cios.

Fioletowa małpa

Małpa ta cechuje się świetnym wzrokiem, dzięki któremu może zauważyć bohatera z bardzo dużej odległości - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Małpa ta cechuje się świetnym wzrokiem, dzięki któremu może zauważyć bohatera z bardzo dużej odległości.

Odszukaj duże boczne pomieszczenie, w którym można otworzyć drzwi z powyższego obrazka. Wiatr zgasi wszystkie okoliczne źródła światła i nastaną ciemności.

Wystrasz małpy dając się zauważyć dowolnej z nich - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wystrasz małpy dając się zauważyć dowolnej z nich. Fioletowa małpa ucieknie do nieoświetlonego pomieszczenia. Jako że nie może ona dostrzec bohatera możesz bezproblemowo się do niej zbliżyć i wykonać śmiertelny cios.

Pomarańczowa małpa

Małpa ta jest w stanie zaalarmować swoim krzykiem pozostałe i sprawić, że rzucą się do ucieczki - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Małpa ta jest w stanie zaalarmować swoim krzykiem pozostałe i sprawić, że rzucą się do ucieczki. Jeżeli któraś z pozostałych map ucieknie w niewygodne miejsce, to możesz ją "przywrócić" do pierwotnej lokacji używając dzwonka iluzji.

Małpę tę możesz zabić w mało wyszukany sposób. Podróżuje ona po dachach i pozostawia po sobie ślad ognia. Po zlokalizowaniu jej podejmij próbę zakradnięcia się do niej od tyłu żeby wykonać śmiertelny cios. Nie ma ona wyostrzonego zmysłu słuchu, tak więc jest to jak najbardziej wykonalne.

Niewidzialna małpa

To najprostsza małpa do zabicia - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To najprostsza małpa do zabicia. Użyj dzwonka iluzji żeby teleportować się do miejsca startu. Obróć się o 180 stopni i wykonaj kilka uderzeń na oślep. Małpa ukrywała się dokładnie za bohaterem i łatwo zginie.

Opuszczenie Sal Iluzji

W nagrodę za wyeliminowanie wszystkich czterech Małp z parawanu otrzymasz trofeum, wspomnienie (zwiększenie siły ataku) oraz nową technikę Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu) - Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W nagrodę za wyeliminowanie wszystkich czterech Małp z parawanu otrzymasz trofeum, wspomnienie (zwiększenie siły ataku) oraz nową technikę Lalkarz ninjutsu (Puppeteer Ninjutsu). Dodatkowo po tym jak zostaniesz przeniesiony do Wewnętrznego sanktuarium (Inner Sanctum) możesz spotkać się z Dziecka Odnowienia (Divine Child of Rejuvenation) i odebrać od niego bardzo ważny przedmiot questowy - Ostrze Śmiertelności (Mortal Blade).

Gra pozwala powracać do Sal Iluzji dzięki wejściu w interakcję ze słupem światła. Możesz to wykorzystać w dalszej części gry np. po to żeby ponownie spotkać się z "odesłanym" mnichem Kotaro.