Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Samotny cień fechmistrz | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Poniższy rozdział opisuje walkę z bossem Lone Shadow Longswordsman w Sekiro: Shadows Die Twice. Jest to boss obowiązkowy, stojący na drodze do lokacji Głębiny w Ashinie. Poniższy opis zawiera podstawowe informacje o przeciwniku, jego lokację i przydatne wskazówki.

Gdzie odnaleźć Lone Shadow Longswordsman?

Lokalizacja: Zamek w Ashinie [Zbiorniki w Ashinie]

Nagrody: Koralik modlitewny, Złom magnetytowy (przedmiot craftingowy)

Z punktu kontrolnego od razu skręć w lewo i przeskocz nad przepaścią - Samotny cień fechmistrz | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Z punktu kontrolnego od razu skręć w lewo i przeskocz nad przepaścią
Następnie przejdź za krawędź budynku po lewej stronie za przepaścią - Samotny cień fechmistrz | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Następnie przejdź za krawędź budynku po lewej stronie za przepaścią

Tego bossa znajdziesz w lokacji Zbiorniki w Ashinie, w miejscu, skąd rozpoczynałeś Prolog [kanały za przepaścią, kieruj się na lewo od ogniska]. Przed zejściem spotkasz mężczyznę, nie ma jednak nic ciekawego do powiedzenia. Boss ten jest bossem obowiązkowym, bowiem pilnuje zejścia do lokacji Głębiny Ashiny. Jest to bardzo niebezpieczna lokacja, lecz nim się tam udasz, możesz swobodnie podjąć walkę z tym bossem na wcześniejszym etapie - nie jest on wielkim wyzwaniem.

Jak walczyć z Lone Shadow Longswordsman?

Ważne jest, by nie schodzić do bossa schodami - Samotny cień fechmistrz | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ważne jest, by nie schodzić do bossa schodami. Kilka metrów dalej znajduje się dziura w skałach - zobaczysz z niej oponenta na dole. Skocz na niego, by wykonać krytyczny cios [atakując, gdy na przeciwniku ujrzysz czerwoną kropkę - musisz wycelować tak, by znaleźć się idealnie nad wrogiem] (zakradnięcie się od pleców nie ma żadnych szans powodzenia, nawet z cukierkiem Gachii).

Krytyczne podpalenie wroga sygnalizowane jest żółtym znakiem nad jego głową; olej pomaga uzyskać ten efekt - Samotny cień fechmistrz | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Krytyczne podpalenie wroga sygnalizowane jest żółtym znakiem nad jego głową; olej pomaga uzyskać ten efekt. Wróg wtedy jest chwilowo bezsilny i otrzymuje obrażenia od ognia.

Kluczem do wygranej jest wykonywanie uników zamiast kontrowania ciosów. Wróg szybko redukuje twoją posturę i często używa złożonych kombinacji od których jednak łatwo odskoczyć. Kontrując ciosy na dodatek narażasz się na zapędzenie do rogu, co jest nieakceptowalne w tej walce. Bądź mobilny, by móc czasem zregenerować zdrowie, posturę, lub przygotować atak protezą. W tej walce dobrze sprawdzi się taktyka olej + Dysza ogniowa.

  1. Rzucenie we wroga butelką z olejem także chwilowo go zatrzymuje,
  2. Możesz użyć Kontry Mikiri na jego krytyczne ataki pchnięciem,
  3. Możesz użyć Dyszy ogniowej, by powstrzymać atak krytyczny wroga (musisz to zrobić szybko, ale z dobrym refleksem zdążysz wyprowadzić niezaładowany atak protezą, nim boss wykona cięcie).