Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) to jeden z bossów napotykanych w lokacji Źródlany Pałac w grze Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika prezentujemy świetny sposób na bezproblemowe zaliczenie 2/3 walki, a także najlepszą taktykę ukończenia finałowej trzeciej części pojedynku z Mniszką.

Jak odblokować pojedynek z Prawdziwą Mniszką

Lokalizacja: Źródlany Pałac (Fountainhead Palace) - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Źródlany Pałac (Fountainhead Palace)

Nagrody: Wspomnienie, Dragon's Tally Board - artefakt ten pozwala na kupowanie większej ilości przedmiotów od handlarzy w świecie gry.

Prawdziwa Mniszka to pierwszy boss napotykany po dotarciu do Źródlanego Pałacu. Komplet informacji o tym jak odblokować tę lokację znajdziesz na stronie Jak dostać się do Źródlanego Pałacu? w naszym poradniku. Dla przypomnienia wymagane jest pozostanie lojalnym wobec Kuro w finale gry i pokonanie Wielkiego Shinobi Sowy. Bohater musi następnie odbyć serię rozmów z Kuro i Emmą.

Boss pilnuje dużego mostu i zanim tam dotrzesz natrafisz na pierwszy posążek rzeźbiarza. Nie radzimy od razu zbliżać się do Mniszki. O wiele lepszy sposób to zaskoczenie jej po to żeby wykonać na niej jeden lub (najlepiej) dwa śmiertelne ciosy. Skróci to znacząco resztę pojedynku rozgrywanego już na klasycznych zasadach.

Wykonanie pierwszego i drugiego śmiertelnego ciosu

Tuż po zbliżeniu się do mostu zacznij szybko używać haka z liną - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Tuż po zbliżeniu się do mostu zacznij szybko używać haka z liną. Przyciągaj się do kolejnych zaczepów zlokalizowanych na drzewach po prawej stronie.

Na koniec szybko dociągnij się do najwyższego zaczepu po lewej stronie - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Na koniec szybko dociągnij się do najwyższego zaczepu po lewej stronie.

Obróć się szybko w stronę bossa stojącego pod bohaterem - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Obróć się szybko w stronę bossa stojącego pod bohaterem. Zaczekaj aż Prawdziwa Mniszka dokona pojedynczego tąpnięcia w ziemię. Szybko wykonaj skok w jej stronę. W locie powinna pojawić się czerwona kropka oznaczająca możliwość wykonania pierwszego śmiertelnego ciosu.

Błyskawicznie przyciągnij się do najbliższego zaczepu i powróć docelowo na najwyższy konar, z którego wykonywałeś poprzedni zeskok - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Błyskawicznie przyciągnij się do najbliższego zaczepu i powróć docelowo na najwyższy konar, z którego wykonywałeś poprzedni zeskok.

Zwróć się w stronę częściowo niewidzialnej mniszki, zablokuj na niej kamerę i skocz w jej stronę - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zwróć się w stronę częściowo niewidzialnej mniszki, zablokuj na niej kamerę i skocz w jej stronę. Możesz wykonać drugi śmiertelny cios.

Bardzo łatwo możesz popełnić błąd i dać się zauważyć bossowi lub zeskoczyć na niego w złym momencie (zbyt wcześnie lub za późno). Jeśli któryś ze śmiertelnych ciosów zakończył się niepowodzeniem to najlepiej jest celowo zginąć skacząc w przepaść. Powtarzaj opisane ruchy aż uda ci się pomyślnie odebrać bossowi dwie z trzech czerwonych kropek.

Wykonanie trzeciego śmiertelnego ciosu

Ostatnia trzecia faza pojedynku z Prawdziwą Mniszką ma już klasyczny przebieg - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ostatnia trzecia faza pojedynku z Prawdziwą Mniszką ma już klasyczny przebieg. Radzimy pokonać bossa poprzez pozbawienie go całego paska zdrowia.

Prawdziwa Mniszka dysponuje zbliżonym wachlarzem zachowań do widmowej mniszki, z którą walczyłeś w Głębinach w Ashinie. Do wyprowadzania ataków wykorzystuje ona ogromną broń białą o dużym zasięgu. Są to zazwyczaj serie ciosów (maksymalnie pięciu), które mogą być połączone z nagłym przybliżeniem się do bohatera. Ataki te możesz odbijać, aczkolwiek pilnuj się, bo Prawdziwa Mniszka dysponuje również ciosami niemożliwymi do zablokowania i oznaczanymi tradycyjnie czerwonym symbolem.

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka okazjonalnie wypluwa truciznę - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka okazjonalnie wypluwa truciznę. Jest ona bardzo niebezpieczna, gdyż zapełnienie się nowego paska negatywnego statusu będzie oznaczało natychmiastową śmierć bohatera. Wycofuj się jeśli widzisz, że boss planuje ten atak, oraz jeśli zostaniesz zarażony. Bossowi łatwiej możesz uciekać pomagając sobie hakiem z liną.

Taktyka pokonania Prawdziwej Zdeprawowanej Mniszki jest na szczęście bardzo prosta i cechuje się ona praktycznie stuprocentową skutecznością - Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Taktyka pokonania Prawdziwej Zdeprawowanej Mniszki jest na szczęście bardzo prosta i cechuje się ona praktycznie stuprocentową skutecznością. Korzystaj z Petard Shinobi po każdym zakończonym ataku Mniszki oraz gdy przygotowuje się ona do kolejnych uderzeń.

Ogromną zaletą petard jest to, że zmuszą one na krótką chwilę bossa do zaprzestania jakichkolwiek działań. Daje to okazję do wyprowadzenia 4-5 zwykłych ciosów. Jeśli chcesz dodatkowo skrócić czas walki to zażyj cukierek Ako, dzięki któremu ataki bohatera tymczasowo zyskają na sile.

Symboli dusz powinno ci wystarczyć aż do końca walk. Jeżeli mimo wszystko wyczerpiesz ich zapas to możesz atakować Mniszkę np. po tym jak wykona serię pięciu obrotowych ataków. W przerwach pomiędzy tego typu atakami biegaj dużo po okolicy, ale uważaj żeby nie spaść przez przypadek w przepaść.