Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz informacje o tym, jak ukończyć etap gry Podzamcze Ashiny - czyli pierwszej lokacji, którą odwiedzisz w Sekiro: Shadows Die Twice, po tym jak ukończysz prolog oraz zwiedzisz Zaniedbaną Świątynię. Twoim celem podróży jest Zamek w Ashinie, gdzie kontynuowany jest wątek fabularny. Znajdziesz tu ogólne porady jak walczyć lub unikać wrogów i na jakie niebezpieczeństwa i ciekawe miejsca warto zwrócić uwagę.

Poniższy opis nie zawiera szczegółowych opisów walk z bossami - zostały one szczegółowo opisane w dedykowanych rozdziałach w kategorii Bossowie.

Podzamcze Ashiny

Używając haka i liny będziesz w stanie przedostawać się przez przepaści oraz wchodzić na dachy budynków - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Używając haka i liny będziesz w stanie przedostawać się przez przepaści oraz wchodzić na dachy budynków

W pierwszej kolejności musisz opuścić Zaniedbaną świątynię wychodząc główną bramą. Zgodnie z samouczkiem, użyj liny, by złapać się drzewa i przeskoczyć rozpadlinę. Następnie użyj podwójnego skoku (odbijając się od ściany) i naciśnij od razu klawisz chwytania, by złapać się krawędzi. Możesz chwytać się tylko białych, równych krawędzi.

Przeskocz kolejną rozpadlinę i odblokuje pierwszy posążek rzeźbiarza (ognisko) o nazwie Podzamcze Ashiny - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przeskocz kolejną rozpadlinę i odblokuje pierwszy posążek rzeźbiarza ("ognisko") o nazwie Podzamcze Ashiny. Jest to punkt kontrolny: jeśli zginiesz, w tym punkcie zostaniesz wskrzeszony. Służą także do odpoczynku (przywrócenie zdrowia i odnowienie wskrzeszenia, oraz przywrócenie do zdrowia wszystkich wrogów na mapie). Możesz stąd także szybko podróżować między innymi odkrytymi punktami.

Droga do drugiego ogniska - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Droga do drugiego ogniska
Idź dalej, trzymając się prawej krawędzi, aż za drugi domek; tam na skarpie znajdziesz kolejny punkt kontrolny - Mur podzamcza - ścieżka do bramy - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Idź dalej, trzymając się prawej krawędzi, aż za drugi domek; tam na skarpie znajdziesz kolejny "punkt kontrolny" - "Mur podzamcza - ścieżka do bramy". Wespnij się teraz na bramę: wejdź do środka, tam znajdziesz Shuriken Wheel. Zanieś go do Rzeźbiarza w Zaniedbanej świątyni, by odblokować pierwsze ulepszenie protezy: Wmontowany shuriken (możesz go używać do zadawania wrogom obrażeń na dystans; protezy zużywają Symbole ducha, małe krzyżyki widoczne w dolnym prawym rogu, które możesz zakupić przy Posążkach rzeźbiarza).

Boss: Generał Naomori Kawarada

Pierwszy mini-boss - dobry test twoich umiejętności - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Pierwszy mini-boss - dobry test twoich umiejętności

Napotkasz teraz pierwszego mini-bossa - Generała Naomori Kawarada. Jest to przeciwnik opcjonalny. Zakradnij się mu na plecy, by zredukować mu cały pasek zdrowia cichym trafieniem krytycznym w plecy. Dalszy etap walki, to zadawanie ciosów, uniki i parowanie. Jeśli sobie nie radzisz, w każdej chwili możesz wrócić do punktu kontrolnego i odzyskać zdrowie - boss też je odzyska.

Kramarz z wroniego zagonu

1 - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Droga wspinaczki do Kramarza - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Droga wspinaczki do Kramarza

Na wzgórzu za bramą napotkasz namiot pierwszego handlarza: Kramarz z wroniego zagonu. By się do niego dostać, musisz obejść górę i użyć linki od przeciwnej strony zbocza. Możesz u niego zakupić i sprzedać przedmioty użytkowe. Zakup Petardę Roberta, by odblokować nowe narzędzie protezy: Petarda Shinobi (gdy zaniesiesz przedmiot do Rzeźbiarza).

Dzwoneczek: przedmiot fabularny

Poniżej skały z handlarzem, znajdziesz zniszczony budynek i konającego mężczyznę obok - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Poniżej skały z handlarzem, znajdziesz zniszczony budynek i konającego mężczyznę obok. Porozmawiaj z nim, potem z kobietą - otrzymasz od niej dzwoneczek, który musisz zanieść do Zaniedbanej świątyni - w pomieszczeniu, gdzie przebywa Rzeźbiarz znajdziesz posążek Buddy. Wejdź z nim w interakcję, a odblokujesz poboczny region Posiadłość Hirata. Nie musisz się tam udawać od razu, jednak jest to zalecane, ponieważ znajdziesz tam nowe ulepszenia protezy i bardziej "dochodowych" wrogów, gdy chodzi o loot i doświadczenie.

Pod domkiem znajdziesz kilka przydatnych przedmiotów, ukrytych w piwnicy. Aby się tam dostać, musisz zniszczyć skrzynie stojące na twojej drodze. Uważaj, gdyż w Sekiro często znajdziesz tak ukryte sekrety.

Mur podzamcza - schody

Przed tobą ufortyfikowana brama - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przed tobą ufortyfikowana brama. Możesz ominąć ją lewą stroną, przechodząc po zboczach, lub przeskakując od prawej strony na odległą skałę, gdzie znajdziesz także kilka przydatnych przedmiotów. Uważaj na strażnika na murze: wyposażony jest w potężną broń palną.

Od drugiej strony bramy (gdzie jest bezpiecznie) znajdziesz Handlarza Anayamę - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Od drugiej strony bramy (gdzie jest bezpiecznie) znajdziesz Handlarza Anayamę. Stanie się jednak dostępny dopiero, gdy zapłacisz mu 50+100 sen i odczekasz, aż odbuduje biznes. Przedmiot Widmowy Kunai, który u niego jest dostępny nie będzie ci przez jeszcze długi czas potrzebny, więc nie marnuj na niego pieniędzy. Na murku po prawej stronie znajdziesz kolejny posążek rzeźbiarza: Mur podzamcza - schody.

Uwaga - handlarz Anayama nie będzie dostępny, jeśli zabiłeś go w przeszłości, tj. w Posiadłości Hirata. Jest to szabrownik, którego znajdziesz przy głównej drodze do posiadłości, jeszcze przed mostem i pierwszym bossem. Próbuje się on dostać do domku, na lewo od ścieżki. Jeśli go zabijesz, więcej go nie zobaczysz (i stracisz szansę na zdobycie ulepszenia Widmowego Kunai).

Boss: Chained Ogre

Ogr przy bramie - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Ogr przy bramie

Na schodach w dalszej części mapy, niedaleko odblokowanego ogniska znajdziesz kolejnego bossa, ogra zakutego w łańcuchy. Jest to większe wyzwanie niż poprzedni mini-boss, a ponadto nie możesz zadać mu obrażenia krytycznego z pleców. Musisz go pokonać, by kontynuować. Uważaj na jego ataki chwytające - są zabójcze. Poza tym większość jego ataków to atak ciałem. Dla bezpieczeństwa czekaj na atak wroga i wyprowadzaj serie ciosów dopiero, gdy ten jeszcze nie jest gotowy, by zaatakować ponownie. Na bossa sprawdza się świetnie Dysza ogniowa (możesz ją zdobyć w Posiadłości Hirata; więcej informacji w rozdziale poświęconym Protezom), opcjonalnie Petarda Shinobi.

Dolina pod mostem / Generał Tenzen Yamauchi

Generał Tenzen Yamauchi jest przeciwnikiem opcjonalnym - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Generał Tenzen Yamauchi jest przeciwnikiem opcjonalnym

Przejdź teraz przez bramę używając liny. Na twojej drodze stanie kolejny (opcjonalny) mini-boss: Generał Tenzen Yamauchi (osobną stronę poradnika z taktyką na bossa znajdziesz w dziale Bossowie). Nim zaczniesz z nim walczyć, pozbądź się jego popleczników, by nie przeszkadzali ci w starciu. Potem poczekaj aż boss powróci na swoje miejsce i zacznij walkę od zadania ciosu w plecy. Później walcz kontrując ciosy i unikając pchnięcia - ataku specjalnego (można je skontrować Kontrą Mikiri, jeśli odblokowałeś tą umiejętność). Przydatna może być także Petarda Shinobi oraz przedmiot Garść Popiołu.

Przed walką przedrzyj się przez plac i dotrzyj do krawędzi mostu - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przed walką przedrzyj się przez plac i dotrzyj do krawędzi mostu. Gdy spojrzysz w dół, zobaczysz, że znajduje się tam kolejny Posążek rzeźbiarza - "Dolina pod mostem". Warto go odblokować przed starciem z bossem - gdy zginiesz, nie będziesz musiał daleko wędrować do Generała.

Przechodząc przez bramę po prawej stronie od bossa, możesz po skałach dotrzeć do oddalonej jaskini, gdzie znajduje się kolejny boss Bezgłowy (Headless). Nie wybieraj się tam - dopóki nie będziesz posiadał przedmiotów umożliwiających walkę z nim, nie możesz wygrać.

Biały wąż w dolinie

Z wężem na tym etapie nie możesz podjąć żadnej walki - musisz wiedzieć, gdzie się przed nim chować - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Z wężem na tym etapie nie możesz podjąć żadnej walki - musisz wiedzieć, gdzie się przed nim chować

By kontynuować, udaj się doliną od odkrytego Posążka rzeźbiarza w dół. Tu napotkasz groźnego bossa - białego węża. Nie możesz z nim walczyć, musisz go unikać. Na kolejnych etapach:

 1. Chowaj się w trawie, aż boss się odwróci - potem przejdź na drugą ścianę i idź tunelem w dół.
 2. Ponownie chowaj się w trawie; gdy wąż wyjdzie z trawy przedostań się na krawędź skalną, gdzie możesz przejść przyklejając się do ściany.
 3. Wyjdź spod skały, gdy wróg nie patrzy, i skryj się w małym drewnianym szałasie na polanie obok.
 4. Gdy wąż skieruje oko obok ciebie (zacznie ono pulsować na czerwono) użyj ataku mieczem i uciekaj dalej.
Gdy uciekniesz, po przejściu przez jaskinię twoim oczom ukarze się forteca - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Gdy uciekniesz, po przejściu przez jaskinię twoim oczom ukarze się forteca. Przedostań się na przepaścią, i nim przejdziesz przez mur, wejdź na skałę po prawej stronie - tam znajdziesz kolejny punkt kontrolny: "Forteca przy bramie zamku".

Ziarno pęknięcia na wzgórzu, przy miejscu zaatakowania węża mieczem - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Ziarno pęknięcia na wzgórzu, przy miejscu zaatakowania węża mieczem

Wskazówka: możesz powrócić do miejsca ucieczki przed wężem, by odnaleźć tam Ziarno Pęknięcia. W tej chwili nie będzie ci wielce przydatne, lecz przekonasz się o jego użyteczności, choćby podczas walki z Panią Motyl w Posiadłości Hirata. Ziarno Pęknięcia możesz zabrać także w czasie ucieczki przed Białym Wężem: gdy uderzysz go w oko, a wąż będzie szalał z wściekłości, przebiegnij obok niego, weź przedmiot i pobiegnij w stronę jaskini.

Boss: Gyoubu Oniwa

Przejdź przez fortecę - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przejdź przez fortecę. Trzymaj się prawej strony za murem i kieruj się po schodach w górę, potem w lewo i przeskocz przez mur na pole bitwy. Jest to arena walki z prawdziwym bossem: Gyoubu Oniwa.

Kluczem do skutecznych ataków jest płoszenie konia, najlepiej petardami - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Kluczem do skutecznych ataków jest płoszenie konia, najlepiej petardami

Jest to bardzo silny przeciwnik na koniu. Kluczem do wygranej jest używanie linki, gdy nad głową bossa zaświeci się zielona ikona, oraz używanie Petardy Shinobi (opcjonalnie Garści popiołu). W ten sposób płoszysz konia i możesz swobodnie zadawać wrogowi obrażenia. Gdy boss gna na ciebie, wystarczy trzymać blokowanie ciosu, by uniknąć obrażeń. Trudniejsza część następuje po zabraniu mu pierwszego paska zdrowia. Wróg jest bardziej zaciekły i częściej używa ataków dystansowych. Staraj się walczyć powoli i ostrożnie; jeśli po kilku próbach brakuje ci np. Symboli ducha, warto cofnąć się i pozabijać trochę mniej znaczących wrogów, by zdobyć dodatkowe pieniądze.

Nasiona Tykwy i handlarz

Po skończonej walce, udaj się w stronę bramy, z której wybiegał boss - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po skończonej walce, udaj się w stronę bramy, z której wybiegał boss. Tam znajdziesz ostatni w tej lokacji posążek rzeźbiarza: "Brama zamku w Ashinie". Twoim zadaniem jest iść przed siebie lecz nim to zrobisz, możesz (po obróceniu się za plecy, gdzie odblokowany został dostęp do fortecy):

 1. Odwiedzić Kramarza z pola bitwy (lokacja widoczna na obrazku; za murem fortecy) - kupisz u niego Nasiono tykwy (więcej darmowego leczenia po zaniesieniu do Emmy w Zaniedbanej świątyni),
Nasiono Tykwy znajdziesz w skrzyni - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Nasiono Tykwy znajdziesz w skrzyni
 1. Wejść do fortecy: przejdź belkami na poddasze, by w zamkniętej skrzyni znaleźć kolejne, darmowe Nasiono Tykwy.
 2. Porozmawiać z mężczyzną w fortecy, ma on dla ciebie zadanie poboczne.

Zadanie poboczne - Styl Ashiny, nowe umiejętności

Zleceniodawca - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Zleceniodawca
Opis zadania - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Opis zadania

Zadanie poboczne polega na rozprawieniu się z dwoma małymi ogrami, które znajdziesz zaraz za bramą, po prawej stronie, przy drzewach. Praktycznie nie dasz rady z nimi wygrać, jeśli nie posiadasz narzędzia protezy: Wmontowany topór (znajdziesz go w Posiadłości Hirata). Wtedy każdy z przeciwników jest "na jedno uderzenie".

Przeciwnicy do wyeliminowania w ramach zadania pobocznego - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Przeciwnicy do wyeliminowania w ramach zadania pobocznego

{niebieskaramka}W nagrodę za ukończenie zadania, odblokujesz nowy styl walki (drzewko umiejętności, które możesz rozwijać za zdobyte punkty) - Styl Ashiny, dlatego jest to bardzo istotne zadanie poboczne.{/niebieskaramka}

Styl Ashiny - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Styl Ashiny

Boss: Blazing Bull

Drogę w stronę zamku możesz pokonać po cichu, skacząc po dachach i murkach; nie jest to jednak wymagane - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Drogę w stronę zamku możesz pokonać po cichu, skacząc po dachach i murkach; nie jest to jednak wymagane

Nim będziesz mógł wejść do Zamku Ashiny, czeka cię jeszcze jedna krótka przeprawa w górę schodów od punktu Brama zamku w Ashinie.

Przed bramą warto zająć się tylko tymi dwoma strażnikami - mogą bowiem zdążyć przejść za tobą przez bramę, nim walka z bossem rozpocznie się - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Przed bramą warto zająć się tylko tymi dwoma strażnikami - mogą bowiem zdążyć przejść za tobą przez bramę, nim walka z bossem rozpocznie się
Walka z bossem Blazing Bull jest na średnim poziomie trudności - Podzamcze Ashiny | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Walka z bossem Blazing Bull jest na średnim poziomie trudności. Weź ze sobą Petardy shinobi (opcjonalnie Garść popiołu) oraz proch gaśniczy (który możesz użyć jeszcze przed walką - przez około minutę chroni cię częściowo przed ogniem). Poza tym cała walka sprowadza się do kilku czynności:

 1. Szarże byka blokuj mieczem, nie próbuj robić uników - zwykle oberwiesz (i to mocno),
 2. Staraj się zapędzić byka do rogu,
 3. Gdy jego ruchy i szarżowanie będą ograniczone, staraj się przejść za jego zad i wyprowadzać ciosy - przeciwnik nie potrafi się obrócić od razu o 180 stopni),
 4. Używaj petard, by wyprowadzić oponenta z równowagi i swobodnie zadawać serie ciosów.

Po tej walce odblokujesz umiejętność leczenia, która poprawia działanie środków medycznych; przejdź przez kolejną bramę, by znaleźć się w Zamku Ashiny (posążek rzeźbiarza znajdziesz za od razu mostem).