Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bezgłowy #3 | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice zamieściliśmy opis walki z bossem zwanym Bezgłowym (Headless) ukrywającym się w Głębinach w Ashinie. Dowiesz się gdzie dokładnie przebywa boss, jak przygotować się do walki z nim i jak go pokonać.

Jak przygotować się do walki z bossem Headless?

Lokalizacja: Głębiny w Ashinie (Ashina Depths) [Ukryty Las - Hidden Forest] - Bezgłowy #3 | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Głębiny w Ashinie (Ashina Depths) [Ukryty Las - Hidden Forest]

Nagrody: Gachiin's Spiritfall - to odnawialny przedmiot pozwalający na zużywanie symboli dusz do tymczasowego ułatwiania pozostawiania w ukryciu, działanie jest bardzo zbliżone do cukierka Gachiin.

Bossa Headless możesz spotkać już podczas badania Głębin w Ashinie po raz pierwszy. Możesz już wtedy przystąpić do walki, choć równie dobrze możesz też odłożyć sobie ten pojedynek na później, gdyż Bezgłowy nie zniknie z Głębin w wyniku postępów w głównym wątku fabularnym.

Największe zagrożenie ze strony bossa Headless wynika z tego, że może on nakładać na bohatera negatywny status Strachu (Terror). Jeżeli fioletowy pasek strachu zapełni się (pojawia się on u dołu ekranu), to bohater zginie. W grze istnieją na szczęście przedmioty i gadżety pozwalające walczyć ze strachem. Są to:

  1. Środki uspokajające (Pacifying Agent) - To przedmioty jednorazowego użytku, które możesz odnajdywać np. w postaci lootu.
  2. Fioletowa tykwa (Mottled Purple Gourd) - Sprzedaje ją Wygnany kramarza (Exiled Memorial Mob) w Głębinach w Ashinie (wieś Mibu). To specyfik, którego zapas automatycznie odnawia się po skorzystaniu z opcji odpoczynku.
  3. Parasol Feniksa (Phoenix Umbrella) - To ulepszenie narzędzia protezy Wmontowany parasol. Ochroni Cię ono przed wszystkimi przed atakami bossa i przed wzrostem Strachu.

Zdobądź jeden z wymienionych przedmiotów (najlepiej fioletową tykwę) i umieść go na pasku przedmiotów podręcznych. Posiadanie Parasola nie jest obowiązkowe, ale również może ułatwić walkę.

Gdzie znaleźć bossa Headless w Głębinach w Ashinie?

Headless z Głębin w Ashinie jest najprostszym bossem do zlokalizowania spośród wszystkich tego typu - Bezgłowy #3 | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Headless z Głębin w Ashinie jest najprostszym bossem do zlokalizowania spośród wszystkich tego typu. Na legowisko potwora natrafisz w trakcie przemierzania Ukrytego Lasu (Hidden Forest). Zlokalizujesz je konkretnie pod koniec eksploracji pierwszej części lasu. Headlessa spotkasz na lewo od głównej ścieżki prowadzącej przez las. W pobliżu Bezgłowego mogą przebywać zwykli przeciwnicy, którymi warto zająć się w pierwszej kolejności. Zaletą tej metody jest to, że nie będą ewentualnie przeszkadzali już po przystąpieniu do właściwych walk.

Pokonanie bossa Headless

Zanim zbliżysz się do bossa zużyj środek uspokajający lub fioletową tykwę oraz dodatkowo boskie konfetti - Bezgłowy #3 | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zanim zbliżysz się do bossa zużyj środek uspokajający lub fioletową tykwę oraz dodatkowo boskie konfetti. Główny bohater obłożony zostanie dwoma "błogosławieństwami" - osłabiającym siłę ataków opartych o strach i zwiększającym obrażenia zadawane widmom. Nie trać czasu na próby zeskoczenia na bossa Headless z drzewa, bo jest to niewykonalne. Zamiast tego wkrocz normalnie do legowiska i rozpocznij tradycyjną walkę. Możesz polegać na zwykłych ciosach kataną. Będą one dzięki boskiemu konfetti zostawiały za sobą fioletową smugę i zadawały Headlessowi większe obrażenia.

Headless jest stosunkowo powolnym bossem, ale mgła spowolnia też nieznacznie bohatera. Staraj się mimo wszystko biegać wokół bossa i szukać okazji do tego żeby atakować go z boku lub od tyłu. Jeśli widzisz, że nie zdołasz uniknąć ataku Headlessa dzięki odpowiedniemu przemieszczeniu bohatera, to zablokuj cios bossa, dzięki czemu bohater straci tylko niewielką część paska zdrowia. Boss może co pewien czas wykonywać "młynek" i podnosić miecz do góry. Jest to oznaka planowanej teleportacji: zawsze po tym ataku pojawia się za twoimi plecami i wykonuje atak krytyczny. Rozpoczynaj bieg tuż przed tym jak boss teleportuje się żeby nie dać się trafić. Wycofuj się jeśli środek uspokajający / fioletowa tykwa przestaną działać, bo w przeciwnym razie pasek strachu będzie mógł znacznie szybciej się zapełnić. W celu wygrania walki musisz wykonać na bossie dwa śmiertelne ciosy.