Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fioletowa tykwa | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Fioletowa tykwa to jeden z pomocniczych przedmiotów w grze Sekiro: Shadows Die Twice, dzięki któremu możliwe jest zwalczanie negatywnych efektów Strachu (Terror). Na tej stronie poradnika informujemy jak zdobyć fioletową tykwę oraz jak odnawiać jej zapas po zużyciu wszystkich ładunków.

Fioletowej tykwy nie odnajduje się w formie lootu - Fioletowa tykwa | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Fioletowej tykwy nie odnajduje się w formie lootu. Musisz ją zakupić i staje się to możliwe dopiero w dalszej fazie gry. Dotrzyj do lokacji Głębiny w Ashinie (Ashina Depths) i eksploruj ją do momentu dotarcia do posążka rzeźbiarza o nazwie Wieś Mibu (Mibu Village). W pobliżu posążka odnajdziesz Wygnanego kramarza (Exiled Memorial Mob).

Wygnany kramarz ma fioletową tykwę w swojej ofercie - kosztuje ona 1800 senów (złota) i jest to doskonały zakup, gdyż jest to przedmiot wielokrotnego użytku - Fioletowa tykwa | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wygnany kramarz ma fioletową tykwę w swojej ofercie - kosztuje ona 1800 senów (złota) i jest to doskonały zakup, gdyż jest to przedmiot wielokrotnego użytku.

Zakupioną tykwę możesz umieścić na pasku przedmiotów podręcznych - Fioletowa tykwa | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zakupioną tykwę możesz umieścić na pasku przedmiotów podręcznych. Jej działanie pozwala na zwalczanie negatywnego statusu Strachu (Terror), którzy może pojawić się na ekranie w postaci fioletowego paska. Pasek strachu zapełnia się przede wszystkim w wyniku otrzymywania obrażeń od różnego rodzaju widm i duchów, jak również od wybranych bossów (m.in. Bezgłowych - Hadless, czy Bezgłowego Małpiego Strażnika - Headless Guardian Ape). Otrzymywanie obrażeń od strachu może odbierać stopniowo punkty żywotności bohatera. Co więcej całkowite zapełnienie się paska strachu oznacza niestety natychmiastową śmierć.

Zażycie fioletowej tykwy redukuje do zera aktualny pasek strachu i dodatkowo częściowo uodparnia bohatera na jego ponowny przyrost przez około jedną minutę. W przypadku dłuższych walk konieczne może być wielokrotne użycie fioletowej tykwy, ale bohater na szczęście dysponuje pięcioma jej ładunkami. Zapas fioletowej tykwy automatycznie odnawia się po skorzystaniu z opcji odpoczynku przy dowolnym posążku rzeźbiarza. Jest to więc lepszy specyfik od środka uspokajającego, który jest przedmiotem jednorazowego użytku.