Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis przejścia z pierwszej wizyty w Zaniedbanej Świątyni (Dilapidated Temple). Solucja oferuje zestawienie najważniejszych aktywności dostępnych w tej unikalnej lokacji, w której nie spotyka się żadnych przeciwników.

Zaniedbana Świątynia to bezpieczna przystań w Sekiro - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zaniedbana Świątynia to bezpieczna przystań w Sekiro. Nie spotkasz tu żadnych przeciwników i możesz powracać do świątyni po to żeby spotykać się z przyjaźnie nastawionymi postaciami niezależnymi.

Tuż po znalezieniu się w świątyni zdobędziesz protezę (Shinobi Prosthetic). Możesz też porozmawiać z Rzeźbiarzem (Sculptor). W dalszej części gry możesz powracać do Rzeźbiarza po to żeby odbywać kolejne rozmowy z nim oraz żeby poprosić go o zbudowanie nowych narzędzi protezy w oparciu o pozyskane składniki - dostępne gadżety opisaliśmy w osobnym rozdziale Narzędzia protezy.

W pomieszczeniu z Rzeźbiarzem znajduje się też posążek Buddy - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W pomieszczeniu z Rzeźbiarzem znajduje się też posążek Buddy. Możesz tu powrócić w dalszej części gry po tym jak w Podzamczu Ashiny zdobędziesz Dzwonek panicza (Young Lord's Bell Charm) pozwalający przenieść się w przeszłość do lokacji Posiadłość rodu Hirata. Więcej na ten temat dowiesz się z osobnej strony naszego poradnika - Jak odblokować dostęp do Posiadłości rodu Hirata?.

Na zewnątrz budynku przebywa Emma (Emma the Physician) - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Na zewnątrz budynku przebywa Emma (Emma the Physician). Możesz jej dostarczać odnalezione w świecie gry nasiona tykwy (Gourd Seeds) po to żeby zwiększać maksymalną liczbę użyć tykwy leczniczej. Więcej informacji na temat działania tego mechanizmu zamieściliśmy na stronach Nasiona tykwy i Jak zwiększyć zapas tykwy leczniczej?.

Po tym jak dostatecznie awansujesz w głównym wątku fabularnym Emma opuści Zaniedbaną Świątynię, ale na szczęście nie zniknie ostatecznie ze świata gry. Kobieta zamiast tego przeniesie się do górnej wieży Zamku Ashina. Więcej informacji o jej nowej lokalizacji znajdziesz na stronie Gdzie zniknęła Emma?.

Na głównym dziedzińcu świątyni znajduje się pierwszy posążek rzeźbiarza (Sculptors Idol) - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Na głównym dziedzińcu świątyni znajduje się pierwszy posążek rzeźbiarza (Sculptor's Idol). Jego podstawowe zastosowanie jest identyczne do ognisk z serii Dark Souls - możesz odpocząć i zregenerować siły (oraz zapisać stan gry) kosztem respawnu wszystkich pokonanych przeciwników.

Inne czynności do wykonania przy posążku to zakup nowych umiejętności, szybka podróż (od momentu odblokowania dwóch różnych posążków) i rozwój żywotności bohatera. Wszystkie te funkcje opisaliśmy na osobnej stronie Posążek rzeźbairza w rozdziale Przewodnik po grze.

Hanbei Nieśmiertelny (Hanbei the Undying) przebywa w jednym z bocznych obszarów świątyni - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Hanbei Nieśmiertelny (Hanbei the Undying) przebywa w jednym z bocznych obszarów świątyni. Możesz u niego za darmo potrenować wykonywanie różnego rodzaju ataków oraz unikanie ciosów wymierzanych przez przeciwników. Sparingi odbywają się w pełni bezpiecznej atmosferze - nie musisz obawiać się utraty punktów zdrowia ani śmierci. Do Hanbei'a warto też regularnie powracać w miarę odblokowywania nowych umiejętności i ruchów - każdy z nich będziesz mógł przećwiczyć.

Za Hanebi'em jest też skrzynka na ofiary (Offering Box). W dalszej części gry będziesz mógł wyjmować unikalne skarby ze skrzynki.

W celu opuszczenia świątyni wybierz ścieżkę prowadzącą do pierwszej pełnoprawnej lokacji z przeciwnikami - Podzamcza Ashiny (Ashina Outskirts) - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W celu opuszczenia świątyni wybierz ścieżkę prowadzącą do pierwszej pełnoprawnej lokacji z przeciwnikami - Podzamcza Ashiny (Ashina Outskirts). Musisz po raz pierwszy skorzystać z haka z linką. Jest to możliwe po tym jak ikona złapania się zaczepu zmieni swój kolor na zielony (przykład na obrazku).

W trakcie eksploracji Zamku Ashina (Ashina Castle) możesz spotkać Handlarza wiedzą Fujiokę (Fujioka the Info Broker) - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W trakcie eksploracji Zamku Ashina (Ashina Castle) możesz spotkać Handlarza wiedzą Fujiokę (Fujioka the Info Broker). Po tym jak porozmawiasz z nim może on pojawić się w Zaniedbanej Świątyni i zaoferować swoje usługi. Fujioka oprócz wystawiania na sprzedaż pospolitych dóbr ma też w swojej ofercie dwie notatki z podpowiedziami oraz nasiono tykwy (Gourd Seed). Więcej informacji o tej postaci znajdziesz na stronie Handlarze w naszym poradniku.

W dalszej części gry dostępne staje się sekretne przejście, które łączy Zaniedbaną Świątynię z Zamkiem Ashina (Ashina Castle), a konkretnie z Komnatą Kuro (Kuros Room) w górnej wieży zamku - Zaniedbana Świątynia | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W dalszej części gry dostępne staje się sekretne przejście, które łączy Zaniedbaną Świątynię z Zamkiem Ashina (Ashina Castle), a konkretnie z Komnatą Kuro (Kuro's Room) w górnej wieży zamku. Tajne przejście znajduje się w pokazanym na obrazku miejscu w jaskini - prowadzi tam krótka ścieżka od strony głównego budynku (tego z Rzeźbiarzem). Musisz podejść do ściany i oprzeć się o nią plecami żeby załączyć obrotowy mechanizm drzwi.