Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy w Sekiro można swobodnie zapisywać stan gry w Sekiro? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice informujemy czy gra pozwala na tworzenie manualnych sejwów oraz w jaki sposób i w jakich okolicznościach zachowywane są wszystkie postępy w grze.

Nie, nie możesz zapisać stanu gry w dowolnym momencie rozgrywki - Czy w Sekiro można swobodnie zapisywać stan gry w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nie, nie możesz zapisać stanu gry w dowolnym momencie rozgrywki. Sejwowanie w Sekiro w dużym stopniu odbywa się niestety automatycznie, bez ingerencji ze strony gracza:

  1. Gra na bieżąco tworzy szybkie automatyczne sejwy, które są symbolizowane przez małą niebieską ikonkę pojawiającą się w prawym górnym narożniku ekranu (obok paska XP). Nowe zapisy powstają np. po zabiciu przeciwnika czy zebraniu nowego lootu. Jeśli znajdujesz się na wyjście z gry, to powrocie do niej powinny zostać zachowane wszystkie wcześniejsze zdobycze (XP, przedmioty itp.).
  2. Ważną rolę odgrywają posążki rzeźbiarza (Sculptor's Idols) (przykładowy na powyższym obrazku), które możesz odnajdywać podczas eksploracji świata. Są one odpowiednikami ognisk z Dark Souls. Po śmierci lub po ponownym uruchomieniu gry wznowisz rozgrywkę przy ostatnio odwiedzanym posążku. Warto zaznaczyć, że w przypadku śmierci bohatera lub po wybraniu opcji odpoczynku zabici przez ciebie przeciwnicy ponownie pojawią się w świecie gry (za wyjątkiem bossów). Możesz przy ponownych spotkaniach omijać ich lub ponownie z nimi walczyć żeby zdobyć więcej XP i skarbów.
  3. Sekiro nie pozwala operować na kilku różnych slotach zapisanych stanów gry w ramach tego samego przejścia gry. Jeśli chcesz możesz jednak rozpocząć od nowa osobnę grę nie kasując wcześniejszych postępów. W tym przypadku z poziomu menu głównego możesz wybrać opcję wczytania stanu gry (Load) i następnie zapis przejścia, które chcesz kontynuować.
  4. Zgon bohatera w Sekiro oznacza utratę części XP i złota oraz ryzyko nasilenia się choroby zwanej smoczym morem (Dragonrot). Nie możesz się niestety przed tym zabezpieczyć. Wyjątkiem jest sytuacja jeśli chcesz oszukać grę manipulując sejwami. Po pomyślnym dotarciu do jednego z posążków rzeźbiarza możesz wyłączyć grę i przegrać sejwy w inne miejsce. W razie przegranej w kolejnej sekcji możesz ponownie wyjść z gry i wgrać stare sejwy na miejsce nowych. Metoda ta nie zadziała na konsoli Xbox One, która nie pozwala w ingerowanie w zapisy stanu gry.

Gra zaleca żeby po zakończeniu każdej sesji powrócić do menu głównego. Postępy powinny zostać zachowane nawet jeśli pominiesz ten krok. Wyjątkiem może być sytuacja gdy gra została nagle wyłączona w momencie tworzenia nowego autosejwa (niebieska ikonka w rogu ekranu).