Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hak z liną | Narzędzia protezy w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice zamieściliśmy opis haka z liną (Grappling Hook), który jest jednym z dostępnych w grze narzędzi protezy. Z naszego opisu dowiesz się o sposobie odblokowania haka z linką oraz o jego głównych zastosowaniach.

Jak odblokować hak z liną?

Hak z liną automatycznie otrzymasz po ukończeniu prologu, czyli po tym jak po raz pierwszy znajdziesz się w Zaniedbanej Świątyni (Dilapidated Temple) i spotkasz się z Rzeźbiarzem (Sculptor) - Hak z liną | Narzędzia protezy w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Hak z liną automatycznie otrzymasz po ukończeniu prologu, czyli po tym jak po raz pierwszy znajdziesz się w Zaniedbanej Świątyni (Dilapidated Temple) i spotkasz się z Rzeźbiarzem (Sculptor). Gra przyzna ci dostęp do tego gadżetu po tym jak wybierzesz jedyne dostępne wyjście ze świątyni.

Zastosowania haka z liną

Najważniejsze zastosowanie haka z liną to możliwość chwytania się interaktywnych zaczepów - Hak z liną | Narzędzia protezy w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Najważniejsze zastosowanie haka z liną to możliwość chwytania się interaktywnych zaczepów. Ważną informacją jest to, że nie możesz dotrzeć w każde miejsce w świecie gry, gdyż zaczepy pojawiają się tylko w wybranych miejscach w środowisku.

Zaczepem może być np. wystający konar, dach budynku czy wyżej położona skalna półka. Po zbliżeniu się do zaczepu najpierw pojawi się szara ikona. Haka z liną możesz użyć dopiero po tym jak ikona zmieni swój kolor na zielony (przykład na obrazku).

Niektóre interaktywne zaczepy są trudniej dostępne i mogą wymagać wykonania skoku z rozbiegu i złapania się zaczepu w locie (przykład na obrazku) - Hak z liną | Narzędzia protezy w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Niektóre interaktywne zaczepy są trudniej dostępne i mogą wymagać wykonania skoku z rozbiegu i złapania się zaczepu w locie (przykład na obrazku). Pilnuj się szczególnie wtedy gdy tego typu czynności wykonujesz nad przepaścią żeby nie doprowadzić do przypadkowej śmierci bohatera.

W dalszej części gry możesz odblokować używanie haka z liną w walkach - Hak z liną | Narzędzia protezy w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W dalszej części gry możesz odblokować używanie haka z liną w walkach. Musisz w tym celu zakupić umiejętność Atak na linie (Grappling Hook Attack) z księgi Sztuki protezy (Prosthetic Arts). W dalszym ciągu musisz namierzać interaktywne zaczepy odnajdywane w otoczeniu. Różnica polega na tym, że możesz wykonać atak kataną w momencie przyciągania się do złapanego zaczepu. To dobry sposób eliminowania wrogów stojących np. przy krawędziach półek.