Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Dbanie o dobry stan zdrowia bohatera jest bardzo istotną kwestią w Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika zestawiliśmy aktywne i pasywne metody regeneracji paska zdrowia, a także sposoby na poprawienie tempa odnawiania się żywotności.

Odpoczynek przy dowolnym Posążku Rzeźbiarza

To najbardziej oczywisty sposób wyleczenia postaci - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To najbardziej oczywisty sposób wyleczenia postaci. Posążki rzeźbiarza to odpowiednik ognisk z Dark Souls. Możesz do nich powracać dowolną ilość razy i za darmo odpoczywać przy nich.

Pamiętaj jednak, że odpoczynek to również respawn pokonanych wrogów (za wyjątkiem bossów). Podczas ponownego przechodzenia przez odwiedzone wcześniej lokacje możesz omijać "wskrzeszonych" wrogów lub staczać z nimi nowe walki (np. po to żeby zdobyć więcej XP i lootu).

Tykwa lecznicza

To kolejny spośród tradycyjnych sposobów zregenerowania paska żywotności - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To kolejny spośród "tradycyjnych" sposobów zregenerowania paska żywotności. Tykwa lecznicza musi być ustawiona w jednym ze slotów na przedmioty podręczne.

Domyślnie bohater dysponuje tylko jednym użyciem tykwy, ale możesz zwiększać ten limit dzięki przekazywaniu Emmie odnajdywanych w świecie gry nasion tykwy (Gourd Seeds) - więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Nasiona tykwy w naszym poradniku. Po zużyciu wszystkich ładunków tykwy leczniczej możesz je odnowić udając się na odpoczynek przy dowolnym posążku rzeźbiarza.

Granulki

Są one jednym z wielu dostępnych przedmiotów jednorazowego użytku - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Są one jednym z wielu dostępnych przedmiotów jednorazowego użytku. Granulki musisz mieć ustawione w jednym ze slotów na przedmioty podręczne.

Granulki odnawiają mniej punktów zdrowia od tykwy leczniczej. Są one ponado przedmiotami zużywalnymi, tzn. ich zapas nie odnawia się po tym jak udasz się na odpoczynek. Nowe granulki możesz odnajdywać w świecie gry w formie lootu lub kupować od handlarzy.

Boska trawa

1 - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
To unikalny przedmiot leczniczy - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To unikalny przedmiot leczniczy. Musisz go mieć ustawionego w jednym ze slotów na przedmioty podręczne. Boska trawa w pełni regeneruje pasek żywotności, a także usuwa wszystkie negatywne statusy, które posiada bohater. Najlepiej zostawić sobie ten przedmiot na najtrudniejsze walki.

Boską trawę możesz zakupić od handlarza Zacny Huranaga w dzbanie (Pot Noble Harunaga), który ukrywa się w beczce na wybrzeżu w lokacji Posiadłość rodu Hirata. Handlarz w zamian za boską trawę żąda przekazania mu 1 łuski karpia skarbów (Treasure Carp Scale) - przedmioty te pozyskuje się m.in. za zabijanie pływających dużych ryb. Więcej informacji o tej postaci znajdziesz w rozdziale Handlarze.

Pasywna umiejętność Tchnienie życia: Światło

To jedna z umiejętności z drzewka Sztuki shinobi (Shinobi Arts) i możesz ją odblokować dzięki wydaniu zgromadzonych punktów umiejętności - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To jedna z umiejętności z drzewka Sztuki shinobi (Shinobi Arts) i możesz ją odblokować dzięki wydaniu zgromadzonych punktów umiejętności.

Działanie tej umiejętności jest zautomatyzowane. Pozwala ona odzyskać część utraconych punktów żywotności za każdym razem gdy wykonasz śmiertelny cios na jakimś przeciwniku. Jeśli bohater zostanie zraniony warto rozejrzeć się za słabszymi przeciwnikami, których bardzo łatwo można zabić śmiertelnymi ciosami. Pozwoli ci to szybko odzyskać utracone punkty zdrowia.

Pasywne umiejętności Metoda Emmy

Są to dwie pasywne umiejętności z drzewka Sztuki protezy (Prosthetic Arts) i możesz je odblokować dzięki wydaniu zgromadzonych punktów umiejętności - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Są to dwie pasywne umiejętności z drzewka Sztuki protezy (Prosthetic Arts) i możesz je odblokować dzięki wydaniu zgromadzonych punktów umiejętności.

Działanie obu umiejętności jest zautomatyzowane. Poprawiają one działanie przedmiotów leczniczych (przede wszystkim Tykwy leczniczej oraz Granulków), tzn. gwarantują odzyskanie większej liczby punktów żywotności po tym skorzystasz z jakiegoś lekarstwa.

Pasywne umiejętności Lekarstwo Shinobi

Działanie tych umiejętności jest identyczne do opisanej powyżej Metody Emmy, a więc zwiększa się skuteczność przedmiotów leczniczych - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Działanie tych umiejętności jest identyczne do opisanej powyżej Metody Emmy, a więc zwiększa się skuteczność przedmiotów leczniczych.

Umiejętności tych nie kupuje się. Kolejne ich wersje powinieneś otrzymywać po tym jak zginiesz dostateczną dużą liczbę razy w trakcie walk z bossami. W naszym przypadku pierwszą rangę (Rank 1) otrzymaliśmy po pokonaniu ogra w Podzamczu Ashiny, zaś drugą rangę po pokonaniu byka w Zamku Ashiny. Założeniem umiejętności z tej kategorii jest po prostu nieznaczne obniżenie poziomu trudności dzięki zwiększeniu wydajności medykamentów.

Pozbycie się negatywnych statusów

Opisane powyżej metody wyleczenia postaci w większości przypadków dotyczą wyłącznie jego paska żywotności - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Opisane powyżej metody wyleczenia postaci w większości przypadków dotyczą wyłącznie jego paska żywotności. Jeśli na bohatera dodatkowo nałożony został jakiś negatywny status, to musisz zażyć oddzielne specyfiki. Najważniejsze z nich to:

  1. Czerwona tykwa (Red Gourd) - Skorzystaj z niej jeśli bohater został podpalony.
  2. Odtrutka w proszku (Antidote Powder) oraz Lek kontaktowy (Contact Medicine) - Korzystaj z nich jeśli bohater został otruty.

Wymienione przedmioty możesz odnajdywać w świecie gry w formie lootu lub kupować od wybranych handlarzy.

Alternatywnym sposobem poradzenia sobie z negatywnym statusem jest przeczekanie aż przestanie działać. Jest to jednak spory kłopot, bo bohater do czasu odzyskania pełni sił może stopniowo tracić punkty żywotności.

Ryż

2 - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
To nowa opcja leczenia, która staje się dostępna po tym jak dostatecznie awansujesz w grze - Jak wyleczyć bohatera w Sekiro Shadows Die Twice? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

To nowa opcja leczenia, która staje się dostępna po tym jak dostatecznie awansujesz w grze. Główny bohater musi mianowicie dotrzeć do Świątyni Senpou, przenieść się do iluzji, doprowadzić do schwytania małp z parawanu (Folding Screen Monkeys) i spotkać się w Wewnętrznym Sanktuarium (Inner Sanctum) z Dzieckiem Odnowienia (Child of Rejuvenation). Wszystkie te kroki są częścią głównej fabuły.

Od Dziecka Odnowienia otrzymasz ryż (Rice), który podobnie jak granulki stopniowo odnawia żywotność. Zapas ryżu nie odnawia się w trakcie odpoczynku i nie odnajduje się go w świecie gry, ale możesz powracać do Dziecka Odnowienia żeby otrzymywać kolejne sztuki tego lekarstwa.