Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis zakończenia Zerwanie nieśmiertelności. To jedno z czterech głównych zakończeń gry. Informujemy o sposobie odblokowania go oraz wszystkich wymaganych czynnościach i walkach, które są z nim powiązane.

Lista czynności wymaganych do odblokowania zakończenia Zerwanie nieśmiertelności

Spotkanie z Wielkim Shinobim Sową

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn. po tym jak odnajdziesz wszystkie przedmioty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie odkryjesz, że został on zaatakowany. Musisz ponownie przebić się przez jego kolejne komnaty aż raz jeszcze dotrzesz na dach zamku gdzie wcześniej do pokonania był inny boss - Genichiro Ashina.

Tym razem główny bohater na dachu spotka swojego ojca, którym jest Wielki Shinobi Sowa. Musisz zagadać do tej postaci i następnie w trakcie rozmowy wybrać drugą opcję dialogową, a więc pozostanie lojalnym wobec Kuro (Stay loyal to Kuro).

Walka z bossem: Great Shinobi - Owl

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl) - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl). Pełny opis tej potyczki znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej zamieszczamy jedynie kilka najważniejszych informacji na jej temat:

 1. Boss ma dwa czerwone markery, a więc musisz wykonać na nim dwa śmiertelne ciosy.
 2. Podczas walk skupiaj się na unikaniu ataków kataną w wykonaniu Sowy oraz na jego próbach zatrucia bohatera.
 3. Sowa co pewien czas wyrzuca shurikeny i wykonuje skok połączony z atakiem. Odskocz na bok i wykorzystaj doskonałą okazję do zaatakowania bossa. Polecamy polegać na umiejętności Dobycie śmiertelności.
 4. W drugiej fazie pojedynku boss dodatkowo korzysta z bomb dymnych. Szybko oddalaj się od dymu ograniczającego widoczność żeby na spokojnie odnaleźć ponownie bossa.

Pokonany Wielki Shinobi Sowa pozostawia po sobie Aromatyczną gałąź (Aromatic Branch).

Odblokowanie lokacji Źródlany Pałac

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace) - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace). Wszystkie kroki wymagane do uzyskania dostępu do tego miejsca opisaliśmy na osobnej stronie Jak dostać się do Źródlanego Pałacu?. Poniżej przypominamy jedynie najważniejsze kroki:

 1. Spotkaj się z Kuro i z Emmą.
 2. Poinformuj Kuro o tym, że posiadasz 4 przedmioty questowe - Aromatyczną gałąź, Pałacowy lotos (z Zatopionej Doliny), Kamień Schronienia (z Głębin w Ashinie) i Ostrze śmiertelności (ze Świątyni Senpou).
 3. Pogadaj ponownie z Emmą i wejdź w interakcję z kadzidłem.
 4. Powróć do Głębin w Ashinie i wejdź do ślubnej jaskini.
 5. Odszukaj namiot w jaskini i pomódl się w nim. Gigant przetransportuje bohatera do Źródlanego Pałacu.

Walka z bossem: True Corrupted Monk

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu. Pełny opis walki z nią znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej przypominamy jedynie kilka najważniejszych rzeczy:

 1. Dwie spośród trzech czerwonych kropek możesz odebrać Mniszcze dzięki zeskakiwaniu na nią z drzew i wykonywaniu na niej śmiertelnych ciosów z zaskoczenia. Ataki te należy jednak wykonywać w odpowiednich momentach - nie za wcześnie, nie za późno.
 2. Ostatnia część walki to już bezpośredni pojedynek. Unikaj w nim ataków bronią białą w wykonaniu Mniszki oraz rozpylanej przez nią trucizny.
 3. Bossa najłatwiej jest wystawiać na ataki rozrzucając petardy Shinobi. Da ci to okazję do wyprowadzenia serii ciosów.

Przeprawa przez Źródlany Pałac

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku. Na potrzeby odblokowania zakończenia nie musisz wykonywać w tej lokacji żadnych specjalnych czynności. Wszystkich napotykanych podrzędnych przeciwników możesz omijać i skupiać się jedynie na docieraniu do kolejnych posążków rzeźbiarza.

Jedynym mini-bossem, którego należy zabić, jest Okami Leader Shizu. Znajdziesz go tuż po minięciu posążka Wielka sakura. Możesz go łatwo pokonać przyciągając się do zaczepów i atakując bossa zwykłymi ciosami po wylądowaniu obok niego. Zabicie Shizu odblokowuje możliwość pływania po dużym zbiorniku na terenie Źródlanego Pałacu. Musisz przepłynąć przez podwodny tunel unikając Wielkiego Karpia Koi (Great Colored Carp).

Walka z bossem: Divine Dragon

Boski smok (Divine Dragon) to trzeci obowiązkowy boss do pokonania w Źródlanym Pałacu - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Boski smok (Divine Dragon) to trzeci obowiązkowy boss do pokonania w Źródlanym Pałacu. W drodze do miejsca stoczenia walki z nim miniesz posążki rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds) i Sanktuarium (Sanctuary). Musisz pomodlić się w sanktuarium. Pełny opis walki z bossem jest w rozdziale Bossowie. Oto skrót najważniejszych informacji na temat tej potyczki:

 1. Skup się początkowo na atakowaniu mniejszych starych smoków (Old Dragons of the Tree). Szukaj każdej okazji do tego żeby przyciągnąć się do drzewa i zeskoczyć na jednego z wrogów wykonując na nim śmiertelny cios. Wytworzy to falę uderzeniową.
 2. Po awansowaniu do pojedynku z głównym bossem biegaj w lewo lub w prawo żeby unikać fal uderzeniowych. Dodatkowo przeskakuj nad potężnymi zamachnięciami.
 3. Przyciągaj się do "świecących się" drzew. Po tym jak bohater zostanie naelektryzowany zwróć się w locie w stronę bossa i poślij błyskawicę w jego stronę (przycisk ataku).
 4. W końcowej fazie walk unikaj częstszych kombinacji ataków Boskiego smoka. Wyczekuj momenta przyciągnięcia się do drzewa, w które uderzył piorun. Po pomyślnym zaatakowaniu bossa przebiegnij po jego broni żeby go dobić.

W nagrodę za pokonanie bossa zdobędziesz m.in. łzy boskiego smoka (Divine Dragon's Tears).

Dotarcie do miejsca pobytu finałowych bossów gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie. Porozmawiaj w komnacie Kuro z Emmą, od której otrzymasz klucz do sekretnego przejścia (Secret Passage Key). Wyjdź przed okno znajdujące się za Anną. Nie musisz walczyć z kolejnymi przeciwnikami oraz opcjonalnymi bossami, którzy pojawi się na terenie Zamku w Ashinie. Możesz skupić się wyłącznie na dotarciu do Zbiornika w Ashinie (Ashina Reservoir). Zeskakuj na niższe dachy i pomóż sobie hakiem z liną. W zlokalizowaniu drogi do celu pomaga dym wydobywający się z dachów niektórych budynków.

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie. Skręć w lewo i ponownie chwytaj się zaczepów. Musisz dotrzeć do obszaru pod dużym mostem (tym, które używałeś żeby dotrzeć do Opuszczonego lochu).

Cel podróży pokazuje dołączony obrazek. To nowy posążek rzeźbiarza Sekretne przejście (Near Secret Passage). Możesz użyć klucza od Emmy do otwarcia drzwi i dotrzeć na wielką polanę gdzie do rozegrania są dwa finałowe pojedynki gry.

Finałowy boss 1: Genichiro, Way of Tomoe

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe. To podobna walka do starcia z Genichiro Ashiną na dachu Zamku w Ashinie. Najważniejsza zmiana polega na tym, że "nowy" Genichiro korzysta z Ostrza Śmiertelności. To atak o ogromnej sile i dużym zasięgu, aczkolwiek możesz szukać okazji do szybkiego obiegnięcia bossa i zaatakowania go z boku lub od tyłu w momencie gdy używa ostrza.

Wygranie pojedynku może ci ułatwić bieganie wokół jednego z większych skał. Uniemożliwi to bossowi sprawne korzystanie z łuku. Możesz też wtedy wyczekiwać okazji do zaatakowania go po tym jak wykona pchnięcie i "zderzy się" ze skałą. Musisz wykonać tylko jeden śmiertelny cios na Genichiro. Postaraj się stracić tu jak najmniej zdrowia i zużyć jak najmniej rzeczy z paska przedmiotów podręcznych, bo od razu po pokonaniu Genichiro odpali się walka z Isshinem. Bohater nie może odpocząć ani odnowić zapasów.

Finałowy boss 2: Isshin, the Sword Saint

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint) - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint). Jest on oznaczony trzema czerwonymi kropkami, a więc do zaliczenia sa trzy fazy pojedynku. Najtrudniejsza jest pierwsza faza. W trakcie rozgrywania jej najlepiej jest polegać na umiejętności Natarcie cienia. Odpalaj ją za każdym razem gdy Isshin skończy wykonywanie swoich serii ataków. Bardzo ważne jest to żeby dobrze wymierzyć moment odskoku po wykonanym pchnięciu, dzięki czemu nie zostaniesz uderzony mieczem Isshina. Uważaj na ataki dystansowe bossa (fale uderzeniowe) oraz na jego umiejętności, które mogą pozwolić mu szybko zmniejszyć dystans do bohatera.

W drugiej i trzeciej fazie najbezpieczniej jest po prostu nieprzerwanie biec w bok i wyczekiwać momentu gdy boss odpali silny atak połączony ze skokiem. Możesz wtedy do niego podbiec i bezpiecznie zadać mu cios. Po udanej akcji ponownie oddal się i kontynuuj bieganie po polanie. To czasochłonna metoda, ale nie wymaga ona ryzykowania bezpośrednią walką z Isshinem.

Wybranie zakończenia Zerwanie nieśmiertelności po dotarciu do Kuro

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro - Zakończenie 2: Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro. To moment wyboru zakończenia gry. Na potrzeby odblokowania opisywanego zakończenia Zerwanie nieśmiertelności musisz wybrać opcję podarowania Kuro Łez Boskiego smoka (Give Divine Dragon's Tears).

Jeżeli podążałeś zgodnie z opisem z tej strony to po uklęknięciu przy Kuro dostępna będzie tylko wspomniana wyżej opcja użycia smoczych łez. Na liście opcji zachowania mogą też jednak pojawić się inne pozycje związane z aromatycznym kwiatem (zakończenie Oczyszczenie) oraz z lodowymi łzami (zakończenie Powrót). Zadbaj wtedy o podświetlenie i wybranie właściwej opcji z listy.