Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice zamieściliśmy najważniejsze informacje na temat Smoczego Moru (Dragonrot). Jest to choroba nawiedzająca świat gry i utrudniająca rozgrywkę. Z naszego poradnika dowiesz się jakie są negatywne efekty nasilania się Smoczego Moru oraz jak z nimi walczyć.

Jak wygląda nasilanie się Smoczego Moru?

Po raz pierwszy o chorobie zwanej Smoczym Morem (Dragonrot) dowiesz się po tym jak zginiesz dostatecznie dużą liczbę razy w trakcie przechodzenia gry - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po raz pierwszy o chorobie zwanej Smoczym Morem (Dragonrot) dowiesz się po tym jak zginiesz dostatecznie dużą liczbę razy w trakcie przechodzenia gry. Rzeźbiarz wyjaśni, że każdy kolejny zgon bohatera odbiera siły życiowe mieszkańcom krainy i w rezultacie zapadają oni na chorobę.

Najważniejszy negatywny skutek rozprzestrzeniania się Smoczego Moru to stopniowe obniżanie się wartości Pomocy losu. Mechanikę tę dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika. Dla przypomnienia Pomoc losu to procentowa szansa uniknięcia wszystkich kar (XP, złoto) w momencie śmierci bohatera. Domyślnie Pomoc losu to 30%. W miarę kolejnych porażek wartość tego parametru będzie stopniowo się obniżała.

Zbadanie choroby

O Smoczym Morze możesz najpierw porozmawiać z Emmą w Zaniedbanej Świątyni - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

O Smoczym Morze możesz najpierw porozmawiać z Emmą w Zaniedbanej Świątyni. Po jednym z kolejnych powrotów do świątyni dowiesz się o nasilających się objawach choroby u Rzeźbiarza. Emma poprosi bohatera o pomoc w lepszym poznaniu Smoczego Moru.

Musisz dostarczyć Emmie próbkę krwi zarażonej osoby - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Musisz dostarczyć Emmie próbkę krwi zarażonej osoby. Nie może to być Emma ani Rzeźbiarz. Należy wyruszyć w świat gry i zagadywać do kolejnych napotykanych NPC-ów z nadzieją, że od jednego z nich będzie mozna pobrać próbkę.

Możesz odwiedzać np. znanych handlarzy czy wieśniaków, z którymi wcześniej już się spotykałeś. W naszym przypadku opcja pobrania próbki krwi pojawiła się podczas jednego ze spotkań z Handlarzem z pola bitwy.

Po zdobyciu próbki krwi powróć do Emmy żeby przekazać jej tę zdobycz - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po zdobyciu próbki krwi powróć do Emmy żeby przekazać jej tę zdobycz. Emma poprosi o trochę czasu na przeanalizowanie próbki. Zajmij się więc innymi rzeczami żeby po pewnym czasie powrócić do Zaniedbanej świątyni i raz jeszcze z nią porozmawiać.

Zwalczanie Smoczego Moru

1 - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Podczas kolejnego spotkania z Emmą podzieli się ona pozytywnymi wiadomościami i przekaże bohaterowi dwa przedmioty - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Podczas kolejnego spotkania z Emmą podzieli się ona pozytywnymi wiadomościami i przekaże bohaterowi dwa przedmioty:

  1. kroplę smoczej krwi (Dragon's Blood Droplet)
  2. amulet leczenia (Recovery Charm).
Od tego momentu możesz zużywać krople smoczej krwi po powrocie do dowolnego posążka rzeźbiarza - jest to nowo odblokowana opcja Wyleczenie smoczego moru (Dragonrot Restoration) - Jak unikać nasilania się Smoczego Moru w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Od tego momentu możesz zużywać krople smoczej krwi po powrocie do dowolnego posążka rzeźbiarza - jest to nowo odblokowana opcja Wyleczenie smoczego moru (Dragonrot Restoration). Po wybraniu tej akcji pomoc losu powróci do poziomu 30 procent i wyzdrowieją ci mieszkańcy, którzy wcześniej zachorowali. Nie jest to permanentna solucja, gdyż kolejne zgony będą ponownie nasilały efekty Smoczego Moru i obniżały Pomoc losu.

Krople smoczej krwi potrzebne do walczenia z chorobą możesz odnajdywać w świecie gry lub kupować od handlarzy (każda z nich kosztuje 180 sztuk złota). Najlepiej przed poświęceniem każdej kropli zaczekać aż Pomoc losu spadnie do bardzo niskiego poziomu.