Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis pierwszego pojedynku z Małpim Strażnikiem (Guardian Ape) w Zatopionej Dolinie. To jeden z głównych bossów, którego pokonanie jest potrzebne do awansu w grze. Nasz poradnik informuje o atakach wyprowadzanych przez Małpiego Strażnika, a także o sposobach osłabiania go po to żeby go ostatecznie zabić.

Dotarcie do legowiska Małpiego Strażnika

Lokalizacja: Zatopiona Dolina (Sunken Valley) [Wodopój Małpiego Strażnika - Guardian Apes Watering Hole] - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Zatopiona Dolina (Sunken Valley) [Wodopój Małpiego Strażnika - Guardian Ape's Watering Hole]

Nagrody: Wspomnienie: Małpi Strażnik (Memory: Guardian Ape), materiał do craftingu Szczupły palec (Slender Finger) - używa się go do wytworzenie nowego narzędzia protezy, kwiat Pałacowy lotos (Lotus of the Palace) - jest on w małym obszarze za bossem, to ważny przedmiot questowy.

Małpi Strażnik (Guardian Ape) przebywa na samym końcu lokacji Zatopiona Dolina (Sunken Valley). Dla przypomnienia jest to obszar zlokalizowany za Zamkiem Ashina. Musisz przejść przez całą dolinę zabijając po drodze dwóch innych bossów. Dodatkowo musisz otworzyć przejście w Twierdzy (Gun Fort) dzięki użyciu klucza zabranego z zamkowej biblioteki.

Małpi Strażnik przebywa na terenie dużego wodopoju. Gra nie pozwoli ci niestety wykonać na nim śmiertelnego ciosu z zaskoczenia nawet jeśli zdecydujesz się doskakiwać do kolejnych drzew i chwytać ich z użyciem haka z liną.

Pierwsza faza pojedynku z Małpim Strażnikiem

W pierwszej fazie walki Małpi Strażnik jest traktowany jako bestia - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W pierwszej fazie walki Małpi Strażnik jest traktowany jako bestia. Wszystkie główne ataki wyprowadza on polegając na pięściach. Boss jest w stanie wykonywać potężne wolniejsze uderzenia, jak również serie szybszych ataków czy następujących po sobie uderzeń w ziemię. Pomimo ogromnych rozmiarów bestii jej standardowe ataki można odbijać mieczem.

Jeżeli oddalisz się od Małpiego Strażnika to w drodze wyjątku może on cisnąć dużym głazem w stronę bohatera. Atak ten możesz zablokować (choć utracisz wtedy trochę hp) lub odskoczyć w odpowiednim momencie żeby nie zostać trafionym.

Bardzo ważną kwestią jest unikanie ataków Małpiego Strażnika oznaczanych czerwonym symbolem - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Bardzo ważną kwestią jest unikanie ataków Małpiego Strażnika oznaczanych czerwonym symbolem. Pilnuj się w sytuacjach, w których spróbuje on wylądować na głównym bohaterze lub go złapać - w obu przypadkach możesz stracić mnóstwo punktów zdrowia. Uniwersalnym rozwiązaniem jest odskakiwanie od bossa.

Arena gdzie dotyczy się walka jest dużych rozmiarów. Jeśli chcesz szybciej oddalić się od Małpiego Strażnika to dodatkowo możesz polegać na interaktywnych zaczepach przy tych drzewach, których nie zdążył jeszcze powalić.

1 - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
W opisywanej pierwszej fazie pojedynku warto polegać na atakach wymierzanych przeciwko bestiom - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W opisywanej pierwszej fazie pojedynku warto polegać na atakach wymierzanych przeciwko bestiom. Najlepszym z nich w naszej ocenie jest narzędzie protezy Petarda shinobi. Skorzystanie z niej w momencie gdy Małpi Strażnik zmierza w stronę bohatera pozwala nie tylko zatrzymać bossa, ale i wystawić go na serię ataków. Pamiętaj jednak żeby zajść bossa od tyłu, gdyż ogłuszony Małpi Strażnik uderzy na oślep w ziemię. Jeśli zostaniesz uderzony to nie tylko stracisz mnóstwo punktów żywtoności, ale zmarnujesz też ładunek petardy.

Uważaj dodatkowo na gazy wypuszczane przez Małpiego Strażnika. Jeśli pozostaniesz zbyt długo wewnątrz zielonej chmury to bohater otrzyma status zatrucia.

Innym dobrym pomysłem na atakowanie bossa jest wyczekiwanie momentów, w których przewróci się na plecy - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Innym dobrym pomysłem na atakowanie bossa jest wyczekiwanie momentów, w których przewróci się na plecy. Zaczekaj aż przestanie wymachiwać kończynami i zaatakuj go zanim pozbiera się z ziemi.

Musisz kontynuować walki do momentu pozbawienia bossa całego paska zdrowia lub wyczerpania jego paska postury. Do wykonania jest egzekucja Shinobi, przy czym nie zakończy ona tej walki.

Druga faza pojedynku z Małpim Strażnikiem

Druga faza pojedynku rozpocznie się kilka sekund po zakończeniu pierwszej - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Druga faza pojedynku rozpocznie się kilka sekund po zakończeniu pierwszej. Warto wykorzystać ten czas po to żeby odnowić siły życiowe bohatera czy skorzystać z innych przedmiotów jednorazowego użytku. Polecamy ustawić boskie confetti (Divine Confetti) na pasku przedmiotów podręcznych, które będzie mogło ci się przydać w trakcie kolejnych walk.

Małpi Strażnik pomimo odrąbania mu łba powstanie z ziemi i stanie się nieumarłym potworem oznaczonym kolejną czerwoną kropką.

2 - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
W drugiej fazie walki boss do wykonywania większości ataków używa broni białej - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W drugiej fazie walki boss do wykonywania większości ataków używa broni białej. Możesz odbijać większość tego typu ataków kataną, przy czym wymaga to pewnego treningu, zwłaszcza że niektóre zamachnięcia bronią w wykonaniu bossa występują w krótkich odstępach czasu między sobą. Wyjątkiem są zamachnięcia oznaczone czerwonym symbolem - to ataki, nad którymi należy przeskakiwać.

Dwa dobre rodzaje okazji do atakowania bossa to:

  1. Wykonanie przez bossa bardzo silnego "ładowanego" uderzenia bronią (obrazek 1) - Poprawne zablokowanie go wystawi Małpiego Strażnika na serię ataków ze strony bohatera.
  2. Wylądowanie na brzuchu, które przypomina potknięcie (obrazek 2) - Musisz przeskoczyć nad pojedynczym atakiem z użyciem ostrza. Pozwoli ci to zaatakować bossa zanim pozbiera się z ziemi.
Najpoważniejszym atakiem bossa w drugiej fazie pojedynku jest krzyk powodujący negatywny status przerażenia (Terror) - Małpi Strażnik w Zatopionej Dolinie | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Najpoważniejszym atakiem bossa w drugiej fazie pojedynku jest krzyk powodujący negatywny status przerażenia (Terror). Próba odpalenia tej umiejętności jest sygnalizowana przez grę czerwonym symbolem. Postaraj się wtedy jak najszybciej oddalić od bossa żeby nie znaleźć się w zasięgu krzyku - bohater może otrzymać spore obrażenia lub nawet zginąć jeśli fioletowy pasek przerażenia zapełni się (pojawia się on nad paskiem postury bohatera). Oprócz szybkiego oddalania się od bossa w momencie gdy przygotowuje się do krzyku możesz także stosować inne techniki obronne, których założeniem jest zwiększenie odporności bohatera na przerażenie (Terror):

  1. Zażywanie specjalnych środków - np. Boskiego konfetti (Divine Confetti) czy Środka uspokającego (Pacifying Agent).
  2. Korzystanie z ulepszonych narzędzi protezy - ciekawą propozycją jest np. ulepszenie Parasol Feniksa (Phoenix Umbrella) dla gadżetu Naładowany parasol (Loaded Umbrella). Pozwala ono schronić się przed negatywnymi efektami przerażenia dzięki rozłożeniu parasola.

Musisz prowadzić walki do momentu wykonania drugiego śmiertlnego ciosu na bossie. Tym razem zwycięstwo będzie już ostateczne (choć nieumarłego Małpiego Strażnika spotkasz ponownie w dalszej części gry).