Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis zakończenia Oczyszczenie. To jedno z czterech głównych zakończeń gry. Odblokowanie tego zakończenia jest nieco trudniejsze, aczkolwiek nasz opis dokładnie omawia wszystkie powiązane z nim czynności.

Lista czynności wymaganych do odblokowania zakończenia Oczyszczenie

Spotkanie z Wielkim Shinobim Sową

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn. po tym jak odnajdziesz wszystkie przedmioty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie odkryjesz, że został on zaatakowany. Musisz ponownie przebić się przez jego kolejne komnaty aż raz jeszcze dotrzesz na dach zamku gdzie wcześniej do pokonania był inny boss - Genichiro Ashina.

Tym razem główny bohater na dachu spotka swojego ojca, którym jest Wielki Shinobi Sowa. Musisz zagadać do tej postaci i następnie w trakcie rozmowy wybrać drugą opcję dialogową, a więc pozostanie lojalnym wobec Kuro (Stay loyal to Kuro).

Walka z bossem: Great Shinobi - Owl

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl) - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl). Pełny opis tej potyczki znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej zamieszczamy jedynie kilka najważniejszych informacji na jej temat:

 1. Boss ma dwa czerwone markery, a więc musisz wykonać na nim dwa śmiertelne ciosy.
 2. Podczas walk skupiaj się na unikaniu ataków kataną w wykonaniu Sowy oraz na jego próbach zatrucia bohatera.
 3. Sowa co pewien czas wyrzuca shurikeny i wykonuje skok połączony z atakiem. Odskocz na bok i wykorzystaj doskonałą okazję do zaatakowania bossa. Polecamy polegać na umiejętności Dobycie śmiertelności.
 4. W drugiej fazie pojedynku boss dodatkowo korzysta z bomb dymnych. Szybko oddalaj się od dymu ograniczającego widoczność żeby na spokojnie odnaleźć ponownie bossa.

Pokonany Wielki Shinobi Sowa pozostawia po sobie Aromatyczną gałąź (Aromatic Branch).

Odblokowanie lokacji Źródlany Pałac

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace) - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace). Wszystkie kroki wymagane do uzyskania dostępu do tego miejsca opisaliśmy na osobnej stronie Jak dostać się do Źródlanego Pałacu?. Poniżej przypominamy jedynie najważniejsze kroki:

 1. Spotkaj się z Kuro i z Emmą.
 2. Poinformuj Kuro o tym, że posiadasz 4 przedmioty questowe - Aromatyczną gałąź, Pałacowy lotos (z Zatopionej Doliny), Kamień Schronienia (z Głębin w Ashinie) i Ostrze śmiertelności (ze Świątyni Senpou).
 3. Pogadaj ponownie z Emmą i wejdź w interakcję z kadzidłem.
 4. Powróć do Głębin w Ashinie i wejdź do ślubnej jaskini.
 5. Odszukaj namiot w jaskini i pomódl się w nim. Gigant przetransportuje bohatera do Źródlanego Pałacu.

Walka z bossem: True Corrupted Monk

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu. Pełny opis walki z nią znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej przypominamy jedynie kilka najważniejszych rzeczy:

 1. Dwie spośród trzech czerwonych kropek możesz odebrać Mniszcze dzięki zeskakiwaniu na nią z drzew i wykonywaniu na niej śmiertelnych ciosów z zaskoczenia. Ataki te należy jednak wykonywać w odpowiednich momentach - nie za wcześnie, nie za późno.
 2. Ostatnia część walki to już bezpośredni pojedynek. Unikaj w nim ataków bronią białą w wykonaniu Mniszki oraz rozpylanej przez nią trucizny.
 3. Bossa najłatwiej jest wystawiać na ataki rozrzucając petardy Shinobi. Da ci to okazję do wyprowadzenia serii ciosów.

Przeprawa przez Źródlany Pałac

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku. W trakcie eksploracji tej miejscówki nie musisz wykonywać żadnych specjalnych czynności. Wszystkich napotykanych podrzędnych przeciwników możesz omijać i skupiać się jedynie na docieraniu do kolejnych posążków rzeźbiarza.

Jedynym mini-bossem, którego należy zabić, jest Okami Leader Shizu. Znajdziesz go tuż po minięciu posążka Wielka sakura. Możesz go łatwo pokonać przyciągając się do zaczepów i atakując bossa zwykłymi ciosami po wylądowaniu obok niego. Zabicie Shizu odblokowuje możliwość pływania po dużym zbiorniku na terenie Źródlanego Pałacu. Musisz przepłynąć przez podwodny tunel unikając Wielkiego Karpia Koi (Great Colored Carp).

Po dotarciu do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds) zakończ chwilowo dalszą eksplorację Źródlanego Pałacu - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po dotarciu do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds) zakończ chwilowo dalszą eksplorację Źródlanego Pałacu. To bardzo ważne, bo musisz najpierw wykonać opisane poniżej czynności zanim przystąpisz do walki z Boskim smokiem.

Podsłuchanie Kuro w jego komnacie

Powróć do komnaty Kuro (Kuros Chamber) w Zamku w Ashinie - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Powróć do komnaty Kuro (Kuro's Chamber) w Zamku w Ashinie. Zacznij od kilkukrotnego zagadania do Kuro. Wykonuj to do momentu, w którym wypowiadane kwestie zaczną się powtarzać - jest to znak, że wyczerpały się możliwe tematy rozmowy.

Udaj się na tyły kadzidła, przy którym stoi Kuro. Ustaw się w miejscu z obrazka gdzie będziesz mógł wcisnąć przycisk podsłuchania Kuro.

Porozmawianie z Emmą na dachu zamku

Nie musisz rozmawiać z Kuro - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nie musisz rozmawiać z Kuro. Zamiast tego wróć się do posążka rzeźbiarza i odpocznij przy nim. Skorzystaj ze schodów prowadzących na piętro (w stronę dachu zamku gdzie walczyłeś z Wielkim Shinobim Sową). Pogadaj w tym miejscu z Emmą i w trakcie rozmowy wybierz pierwszą opcję dialogową, czyli tę dotyczącą chęci utrzymania Kuro przy życiu.

Emma będzie potrzebowała trochę czasu żeby opracować plan, a więc ponownie powróć do posążka i odpocznij przy nim. Po raz drugi porozmawiaj z kobietą. Otrzymasz od niej notatkę Tomoe (Tomoe's Note) i dowiesz się o tytułowym Oczyszczeniu.

Spotkanie się z Emmą przy starym grobie

Przenieś się do posążka rzeźbiarza Stary Grób (Old Grave) w zamku w Ashinie - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przenieś się do posążka rzeźbiarza Stary Grób (Old Grave) w zamku w Ashinie. Jeśli z jakiegoś powodu go jeszcze nie odblokowałeś to posążek oraz sąsiadujący z nim cmentarz znajdziesz na tyłach zamku. Spotkaj się tam z Emmą.

Podsłuchanie Emmy w Zaniedbanej Świątyni

Tym razem przenieś się do posążka rzeźbiarza Zaniedbanej Świątyni (Dilapidated Temple) - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Tym razem przenieś się do posążka rzeźbiarza Zaniedbanej Świątyni (Dilapidated Temple). Możesz od razu udać się na tyły budynku, w którym przebywa Rzeźbiarz. Tak samo jak wcześniej w przypadku Kuro zlokalizuj miejsce, w którym można podsłuchać rozmowę Emmy z Rzeźbiarzem.

Przeniesienie się do nowej wersji Posiadłości rodu Hirata

Porozmawiaj z Emmą i wybierz temat dotyczący podsłuchanej rozmowy - jest to druga opcja dialogowa - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Porozmawiaj z Emmą i wybierz temat dotyczący podsłuchanej rozmowy - jest to druga opcja dialogowa. Dodatkowo zmuś ją do wyjawienia skrywanego sekretu - pierwsza opcja dialogowa.

Od Emmy otrzymasz dzwonek ojca (Father's Bell Charm). Podejdź z nim do posążka Buddy w tym samym pomieszczeniu i pomódl się. Bohater przeniesie się do nowej wersji Posiadłości rodu Hirata, a konkretnie nowej linii czasowej.

Walka z bossem: Lone Shadow Masanaga the Spear-Bearer

Nie musisz ponownie przechodzić przez całą Posiadłość rodu Hirata, a jedynie przez jej końcową część - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nie musisz ponownie przechodzić przez całą Posiadłość rodu Hirata, a jedynie przez jej końcową część. Do zabicia jest w sumie trzech bossów. Pierwszy z nich to Lone Shadow Masanaga the Spear-Bearer, którego spotkasz tuż po dotarciu do płonących budynków. Pełny opis walki z tym przeciwnikiem znajdziesz w rozdziale Bossowie.

Dla przypomnienia Masanagę możesz łatwo zabić posługując się podstępem. Możesz mianowicie zabić zwykłych przeciwników na moście prowadzącym do płonącej posiadłości, a następnie zwabić w to miejsce bossa. Po tym jak Masanaga znajdzie się na moście powinien zaprzestać atakowania bohatera i sprawi to, że zabicie go stanie się bardzo łatwe.

Walka z bossem: Juzou the Drunkard

Po zamordowaniu Masanagi musisz ponownie dotrzeć na główny dziedziniec posiadłości - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po zamordowaniu Masanagi musisz ponownie dotrzeć na główny dziedziniec posiadłości. Jest to o wiele prostsze, bo możesz po prostu przejść przez zburzony fragment muru. Z mijanymi po drodze zwykłymi przeciwnikami możesz walczyć lub możesz ich ignorować. Musisz po raz drugi pokonać bossa Juzou the Drunkard. Pełny opis tej konfrontacji zamieściliśmy w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Oto przypomnienie kilku ważnych rzeczy:

 1. Najlepiej rozpocząć od rozprawienia się ze wszystkimi zwykłymi przeciwnikami.
 2. Bossowi towarzyszy silny zamaskowany przeciwnik. Odciągnij go do stawu i postaraj się zabić śmiertelnym ciosem w plecy gdy będzie wracał do bossa.
 3. Do Juzou możesz zakraść się od tyłu żeby pozbawić go pierwszego czerwonego markera.
 4. Po przystąpieniu do bezpośredniej walki odbijaj ataki bossa i przeskakuj nad niemożliwymi do zablokowania. Unikaj też trucizny. Możesz atakować bossa np. Dobyciem śmiertelności gdy przygotowuje się do wyplucia trucizny.

Walka z bossem: Owl (Father)

Sowa (Ojciec) przebywa w ukrytej świątyni, w której wcześniej musiałeś rozprawić się z Panią Motyl - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sowa (Ojciec) przebywa w ukrytej świątyni, w której wcześniej musiałeś rozprawić się z Panią Motyl. Opis tej trudnej i skomplikowanej walki znajdziesz w rozdziale Bossowie. Poniżej przypominamy najważniejsze jej elementy:

 1. Zwykłe ataki bossa możesz odbijać, aczkolwiek parowanie serii ciosów wymaga dużej precyzji. Dodatkowo bądź gotowy do odskoczenia po pojawieniu się czerwonego symbolu.
 2. Sowa na dystans atakuje przede wszystkim shurikenami. Może też łączyć je z wykonywaniem dalekich skoków.
 3. Unikalnym atakiem bossa jest potężne pchnięcie, którego nie możesz zablokować. Koniecznie odskakuj na boki.
 4. Sowa może w trakcie walk w zwarciu rozrzucać petardy. Odskakuj w odpowiednich momentach żeby nie zostać ogłuszonym.
 5. Możesz dążyć do pozbawiania bossa paska postury (trudniejsze) lub zdrowia (prostsze) - w tym drugim przypadku odpalaj np. Dobycie śmiertelności po jego spudłowanych atakach.
 6. W drugiej fazie pojedynku boss może przede wszystkim nasyłać na bohatera czerwoną sowę - wykonuj skoki w bok żeby uniknąć trafienia.
 7. Inna nowość w drugiej fazie bitwy to teleportowanie się bossa. Biegaj po tym jak zniknie żeby nie zaskoczył bohatera nagłym pojawieniem się obok niego.

Boss pozostawia po sobie ważny przedmiot questowy - Aromatyczny kwiat (Aromatic Flower / Everblossom). To najważniejszy składnik potrzebny do odblokowania zakończenia Oczyszczenie.

Powrót do Źródlanego Pałacu i walka z bossem: Divine Dragon

Do Źródlanego Pałacu powróć dopiero po zamordowaniu Sowy w Posiadłości rodu Hirata i zdobyciu Aromatycznego kwiatu, bo po wyeliminowaniu Boskiego smoka (Divine Dragon) nie będzie to już możliwe - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Do Źródlanego Pałacu powróć dopiero po zamordowaniu Sowy w Posiadłości rodu Hirata i zdobyciu Aromatycznego kwiatu, bo po wyeliminowaniu Boskiego smoka (Divine Dragon) nie będzie to już możliwe. Rozpocznij przy posążku rzeźbiarza Tereny pałacu i dotrzyj do kolejnego posążka Sanktuarium (Sanctuary). Musisz pomodlić się w sanktuarium. Pełny opis walki ze smokiem jest w rozdziale Bossowie. Oto skrót najważniejszych informacji na temat tej potyczki:

 1. Skup się początkowo na atakowaniu mniejszych starych smoków (Old Dragons of the Tree). Szukaj każdej okazji do tego żeby przyciągnąć się do drzewa i zeskoczyć na jednego z wrogów wykonując na nim śmiertelny cios. Wytworzy to falę uderzeniową.
 2. Po awansowaniu do pojedynku z głównym bossem biegaj w lewo lub w prawo żeby unikać fal uderzeniowych. Dodatkowo przeskakuj nad potężnymi zamachnięciami.
 3. Przyciągaj się do "świecących się" drzew. Po tym jak bohater zostanie naelektryzowany zwróć się w locie w stronę bossa i poślij błyskawicę w jego stronę (przycisk ataku).
 4. W końcowej fazie walk unikaj częstszych kombinacji ataków Boskiego smoka. Wyczekuj momenta przyciągnięcia się do drzewa, w które uderzył piorun. Po pomyślnym zaatakowaniu bossa przebiegnij po jego broni żeby go dobić.

W nagrodę za pokonanie bossa zdobędziesz m.in. łzy boskiego smoka (Divine Dragon's Tears).

Dotarcie do miejsca pobytu finałowych bossów gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie. Porozmawiaj w komnacie Kuro z Emmą, od której otrzymasz klucz do sekretnego przejścia (Secret Passage Key). Wyjdź przed okno znajdujące się za Anną. Nie musisz walczyć z kolejnymi przeciwnikami oraz opcjonalnymi bossami, którzy pojawi się na terenie Zamku w Ashinie. Możesz skupić się wyłącznie na dotarciu do Zbiornika w Ashinie (Ashina Reservoir). Zeskakuj na niższe dachy i pomóż sobie hakiem z liną. W zlokalizowaniu drogi do celu pomaga dym wydobywający się z dachów niektórych budynków.

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie. Skręć w lewo i ponownie chwytaj się zaczepów. Musisz dotrzeć do obszaru pod dużym mostem (tym, które używałeś żeby dotrzeć do Opuszczonego lochu).

Cel podróży pokazuje dołączony obrazek. To nowy posążek rzeźbiarza Sekretne przejście (Near Secret Passage). Możesz użyć klucza od Emmy do otwarcia drzwi i dotrzeć na wielką polanę gdzie do rozegrania są dwa finałowe pojedynki gry.

Finałowy boss 1: Genichiro, Way of Tomoe

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe. To podobna walka do starcia z Genichiro Ashiną na dachu Zamku w Ashinie. Najważniejsza zmiana polega na tym, że "nowy" Genichiro korzysta z Ostrza Śmiertelności. To atak o ogromnej sile i dużym zasięgu, aczkolwiek możesz szukać okazji do szybkiego obiegnięcia bossa i zaatakowania go z boku lub od tyłu w momencie gdy używa ostrza.

Wygranie pojedynku może ci ułatwić bieganie wokół jednego z większych skał. Uniemożliwi to bossowi sprawne korzystanie z łuku. Możesz też wtedy wyczekiwać okazji do zaatakowania go po tym jak wykona pchnięcie i "zderzy się" ze skałą. Musisz wykonać tylko jeden śmiertelny cios na Genichiro. Postaraj się stracić tu jak najmniej zdrowia i zużyć jak najmniej rzeczy z paska przedmiotów podręcznych, bo od razu po pokonaniu Genichiro odpali się walka z Isshinem. Bohater nie może odpocząć ani odnowić zapasów.

Finałowy boss 2: Isshin, the Sword Saint

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint) - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint). Jest on oznaczony trzema czerwonymi kropkami, a więc do zaliczenia sa trzy fazy pojedynku. Najtrudniejsza jest pierwsza faza. W trakcie rozgrywania jej najlepiej jest polegać na umiejętności Natarcie cienia. Odpalaj ją za każdym razem gdy Isshin skończy wykonywanie swoich serii ataków. Bardzo ważne jest to żeby dobrze wymierzyć moment odskoku po wykonanym pchnięciu, dzięki czemu nie zostaniesz uderzony mieczem Isshina. Uważaj na ataki dystansowe bossa (fale uderzeniowe) oraz na jego umiejętności, które mogą pozwolić mu szybko zmniejszyć dystans do bohatera.

W drugiej i trzeciej fazie najbezpieczniej jest po prostu nieprzerwanie biec w bok i wyczekiwać momentu gdy boss odpali silny atak połączony ze skokiem. Możesz wtedy do niego podbiec i bezpiecznie zadać mu cios. Po udanej akcji ponownie oddal się i kontynuuj bieganie po polanie. To czasochłonna metoda, ale nie wymaga ona ryzykowania bezpośrednią walką z Isshinem.

Wybranie zakończenia Oczyszczenie po dotarciu do Kuro

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro - Zakończenie 3: Oczyszczenie (Purification) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro. To moment wyboru zakończenia gry. Na potrzeby odblokowania opisywanego zakończenia Oczyszczenie musisz wybrać opcję podarowania Kuro Łez Boskiego smoka i Aromatycznego kwiatu (Give Dragon's Tears and Everblossom).

Na liście opcji zachowania mogą znajdować się jedna lub dwie dodatkowe pozycje. Upewnij się, że podświetliłeś właściwą opcję, która pozwoli ci odblokować opisane na tej stronie zakończenie.