Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Ostrze Śmiertelności to jeden z unikalnych przedmiotów questowych w grze Sekiro: Shadows Die Twice. Na tej stronie poradnika informujemy jak zdobyć Ostrze Śmiertelności, a także zestawiamy najważniejsze zastosowania tej sekretnej broni.

Jak odblokować Ostrze Śmiertelności?

Ostrza Nieśmiertelności nie pozostawia po sobie żaden boss i nie odnajduje się go też w żadnej skrzyni z lootem - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ostrza Nieśmiertelności nie pozostawia po sobie żaden boss i nie odnajduje się go też w żadnej skrzyni z lootem. W celu pozyskania tej unikalnej broni musisz po prostu awansować dostatecznie w ramach głównej fabuły. Najważniejsze obowiązkowe kroki to:

  1. Pokonanie Genichiro Ashiny na dachu Zamku w Ashinie.
  2. Spotkanie się z Kuro w jego pomieszczeniu w zamku.
  3. Spotkanie się z Isshinem Ashiną w jednym z górnych budynków zamku i dowiedzenie się o Ostrzu Śmiertelności.
  4. Ponowna rozmowa z Kuro, tym razem na temat Ostrza Śmiertelności.
  5. Dotarcie do Świątyni Senpou - informacje o sugerowanej trasie przemarszu znajdziesz na stronie Jak dostać się do świątyni Senpou?.
  6. Przejście przez główną część obszaru Świątynia Senpou i dotarcie do posążka rzeźbiarza Główna sala (Main Hall).
  7. Wejście w interakcję z dzwonkiem pozostawionym na ołtarzu (lokację tę pokazuje dołączony obrazek).
Użycie dzwonka przeniesie bohatera do iluzji, w której do wytropienia i zamordowania są cztery małpy - szczegółowo opisaliśmy to na stronie Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Użycie dzwonka przeniesie bohatera do iluzji, w której do wytropienia i zamordowania są cztery małpy - szczegółowo opisaliśmy to na stronie Jak znaleźć i zabić Małpy z parawanu? w osobnym rozdziale poradnika.

Zabicie wszystkich małp kończy iluzję i dotrzesz automatycznie do zupełnie nowego obszaru z nowym posążkiem rzeźbiarza - Wewnętrzne Sanktuarium (Inner Sanctum).

Po wejściu do Sanktuarium spotkasz Dziecko Odnowienia (Divine Child of Rejuvenation) - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po wejściu do Sanktuarium spotkasz Dziecko Odnowienia (Divine Child of Rejuvenation). Potwierdź swoją gotowość (pierwsza opcja dialogowa), a otrzymasz Ostrze Śmiertelności.

Jak korzystać z Ostrza Śmiertelności?

Ostrza Śmiertelności nie wybiera się nigdzie z inwentarza ani nie podmienia się domyślnej katany - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ostrza Śmiertelności nie wybiera się nigdzie z inwentarza ani nie podmienia się domyślnej katany. Broń ta automatycznie używana jest przez bohatera jeśli zajdzie taka potrzeba. Mowa tu np. o potyczkach z nieśmiertelnymi przeciwnikami. Po wygranej walce bohater może użyć ostrza po to żeby pozbawić ich nieśmiertelności i doprowadzić do ich ostatecznego wyeliminowania.

Oprócz Ostrza Śmiertelności gra odblokowuje również bardzo przydatną aktywną umiejętność Dobycie śmiertelności (Mortal Draw) - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Oprócz Ostrza Śmiertelności gra odblokowuje również bardzo przydatną aktywną umiejętność Dobycie śmiertelności (Mortal Draw). Musisz ustawić ją jako aktywną w zakładce sztuk walki (Combat Arts).

Działanie Dobycia śmiertelności polega na użyciu Ostrza śmiertelności do zaatakowania przeciwników - Ostrze Śmiertelności | Przedmioty specjalne w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Działanie Dobycia śmiertelności polega na użyciu Ostrza śmiertelności do zaatakowania przeciwników. To silny atak, który w momencie odpalenia zużywa 3 Symbole dusz. Dobycie śmiertelności pozwala ciąć przeciwników pozostawiając po sobie trującą mgłę zwiększającą zasięg kolejnych ataków. Jest to doskonała umiejętność do osłabiania wielu bossów napotykanych w końcowej fazie głównej fabuły gry.