Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Posążki rzeźbiarza (Ogniska) w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Posążki rzeźbiarza (lub tzw. ogniska) w grze Sekiro: Shadows Die Twice stanowią miejsca odrodzenia, punkty kontrolne, a także punkty szybkiej podróży i wzmacniania bohatera. Ognisko znajduje się w każdym z regionów i staje się aktywne dopiero przy pierwszej interakcji z nim. Najważniejsze: przy odpoczynku i Szybkiej podróży gra jest automatycznie zapisywana.

Odpoczynek i wskrzeszenie

Posążek rzeźbiarza - Posążki rzeźbiarza (Ogniska) w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Posążek rzeźbiarza
Ognisko oferuje dużo interakcji, lecz dopiero na dalszych etapach gry - Posążki rzeźbiarza (Ogniska) w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Ognisko oferuje dużo interakcji, lecz dopiero na dalszych etapach gry

Gdy zginiesz, zostaniesz wskrzeszony przy najbliższym odkrytym punkcie kontrolnym. Warto wiec zwiedzając nową lokację w pierwszej kolejności odnaleźć właśnie takie ognisko, by móc w każdej chwili powrócić w to samo miejsce i ponowić próbę przejść fragmentu gry.

Odpoczynek to bardzo ważna część rozgrywki. Podczas odpoczynku:

  1. Przywracane jest twoje zdrowie,
  2. Na mapie na nowo pojawiają się wrogowie a ci obici (np. bossowie) regenerują swoje zdrowie,
  3. Przywracane zostają Tykwy lecznicze, czyli darmowe przedmioty leczące (z czasem będziesz mógł zwiększyć ich ilość),
  4. Uzupełniane zostają Symbole ducha, jeśli kupiłeś ich więcej w zapasie (zużywane są, gdy używasz umiejętności z protezy - kosztują jednak jedynie 10 monet za sztukę).

Wskazówka: jeśli wyruszyłeś w dalszą drogę z punktu kontrolnego i właśnie utraciłeś sporo zdrowia, wróć do punktu kontrolnego. Nie warto umierać na darmo ani tracić cennych regeneracji zdrowia (przynajmniej tych, za które płacisz), skoro możesz za darmo przywrócić sobie zdrowie.

Uwaga: odpoczynek może zostać przerwany przez wroga. Jeśli obok ciebie jest przeciwnik, najpierw się go pozbądź lub odciągnij od ogniska, nim rozpoczniesz korzystanie z niego.

Szybka podróż

Korzystanie z szybkiej podróży jest darmowe, lecz tylko do punktów, które odblokowałeś wchodząc z nimi w interakcję po ich napotkaniu - Posążki rzeźbiarza (Ogniska) w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Korzystanie z szybkiej podróży jest darmowe, lecz tylko do punktów, które odblokowałeś wchodząc z nimi w interakcję po ich napotkaniu

Ogniska umożliwiają szybką podróż (za darmo) do odkrytych już lokacji. Skorzystanie z szybkiej podróży równoważne jest z odpoczynkiem. Możesz także przenieść się do Zaniedbanej świątyni, czyli twojej "bazy", skąd rozpoczynałeś rozgrywkę.

Ulepszanie postaci

Ogniska służą także za miejsca poprawy parametrów bohatera i nabycia nowych umiejętności - Posążki rzeźbiarza (Ogniska) w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Ogniska służą także za miejsca poprawy parametrów bohatera i nabycia nowych umiejętności

Z poziomu ogniska możesz również ulepszać postać - kolejne możliwości ulepszeń (zakup umiejętności za punkty doświadczenia oraz ulepszanie protez) będzie możliwe po ich odblokowaniu. Początkowo masz jedynie możliwość zwiększenia atrybutów fizycznych płacąc Koralików modlitewnych (ich ilość widoczna jest po prawej stronie) - zdobywasz je za pokonywanie silnych bossów (automatycznie po zadaniu ostatecznego ciosu przedmiot trafia do twojego ekwipunku).

Z tego miejsca możesz również zakupić Symbole ducha, które służą do posługiwania się umiejętnościami protezy. Jeśli ich nie masz, nie możesz skorzystać z protezy.