Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakończenie 4: Powrót (Return) Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis zakończenia Powrót. To sekretne zakończenie gry, którego odblokowanie wymaga wykonania szeregu dodatkowych czynności. Wszystkie wymagane akcje zestawiliśmy poniżej.

Lista czynności wymaganych do odblokowania zakończenia Powrót

Spotkanie z Wielkim Shinobim Sową

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przygotowania do odblokowania tego zakończenia musisz rozpocząć po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn. po tym jak odnajdziesz wszystkie przedmioty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie odkryjesz, że został on zaatakowany. Musisz ponownie przebić się przez jego kolejne komnaty aż raz jeszcze dotrzesz na dach zamku gdzie wcześniej do pokonania był inny boss - Genichiro Ashina.

Tym razem główny bohater na dachu spotka swojego ojca, którym jest Wielki Shinobi Sowa. Musisz zagadać do tej postaci i następnie w trakcie rozmowy wybrać drugą opcję dialogową, a więc pozostanie lojalnym wobec Kuro (Stay loyal to Kuro).

Walka z bossem: Great Shinobi - Owl

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl) - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Efektem podjętej decyzji będzie przystąpienie do pojedynku z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl). Pełny opis tej potyczki znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej zamieszczamy jedynie kilka najważniejszych informacji na jej temat:

 1. Boss ma dwa czerwone markery, a więc musisz wykonać na nim dwa śmiertelne ciosy.
 2. Podczas walk skupiaj się na unikaniu ataków kataną w wykonaniu Sowy oraz na jego próbach zatrucia bohatera.
 3. Sowa co pewien czas wyrzuca shurikeny i wykonuje skok połączony z atakiem. Odskocz na bok i wykorzystaj doskonałą okazję do zaatakowania bossa. Polecamy polegać na umiejętności Dobycie śmiertelności.
 4. W drugiej fazie pojedynku boss dodatkowo korzysta z bomb dymnych. Szybko oddalaj się od dymu ograniczającego widoczność żeby na spokojnie odnaleźć ponownie bossa.

Pokonany Wielki Shinobi Sowa pozostawia po sobie Aromatyczną gałąź (Aromatic Branch).

Odblokowanie lokacji Źródlany Pałac

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace) - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Musisz odblokować finałową lokację gry - Źródlany Pałac (Fountainhead Palace). Wszystkie kroki wymagane do uzyskania dostępu do tego miejsca opisaliśmy na osobnej stronie Jak dostać się do Źródlanego Pałacu?. Poniżej przypominamy jedynie najważniejsze kroki:

 1. Spotkaj się z Kuro i z Emmą.
 2. Poinformuj Kuro o tym, że posiadasz 4 przedmioty questowe - Aromatyczną gałąź, Pałacowy lotos (z Zatopionej Doliny), Kamień Schronienia (z Głębin w Ashinie) i Ostrze śmiertelności (ze Świątyni Senpou).
 3. Pogadaj ponownie z Emmą i wejdź w interakcję z kadzidłem.
 4. Powróć do Głębin w Ashinie i wejdź do ślubnej jaskini.
 5. Odszukaj namiot w jaskini i pomódl się w nim. Gigant przetransportuje bohatera do Źródlanego Pałacu.

Walka z bossem: True Corrupted Monk

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Prawdziwa Zdeprawowana Mniszka (True Corrupted Monk) przebywa w pierwszym obszarze Źródlanego Pałacu. Pełny opis walki z nią znajdziesz w rozdziale Bossowie w naszym poradniku. Poniżej przypominamy jedynie kilka najważniejszych rzeczy:

 1. Dwie spośród trzech czerwonych kropek możesz odebrać Mniszcze dzięki zeskakiwaniu na nią z drzew i wykonywaniu na niej śmiertelnych ciosów z zaskoczenia. Ataki te należy jednak wykonywać w odpowiednich momentach - nie za wcześnie, nie za późno.
 2. Ostatnia część walki to już bezpośredni pojedynek. Unikaj w nim ataków bronią białą w wykonaniu Mniszki oraz rozpylanej przez nią trucizny.
 3. Bossa najłatwiej jest wystawiać na ataki rozrzucając petardy Shinobi. Da ci to okazję do wyprowadzenia serii ciosów.

Przeprawa przez Źródlany Pałac

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Szczegółowe omówienie Źródlanego Pałacu (Fountainhead Palace) znajdziesz w rodziale Opis przejścia gry w naszym poradniku. W trakcie eksploracji tej miejscówki nie musisz wykonywać żadnych specjalnych czynności. Wszystkich napotykanych podrzędnych przeciwników możesz omijać i skupiać się jedynie na docieraniu do kolejnych posążków rzeźbiarza.

Jedynym mini-bossem, którego należy zabić, jest Okami Leader Shizu. Znajdziesz go tuż po minięciu posążka Wielka sakura. Możesz go łatwo pokonać przyciągając się do zaczepów i atakując bossa zwykłymi ciosami po wylądowaniu obok niego. Zabicie Shizu odblokowuje możliwość pływania po dużym zbiorniku na terenie Źródlanego Pałacu. Musisz przepłynąć przez podwodny tunel unikając Wielkiego Karpia Koi (Great Colored Carp).

Po dotarciu do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds) zakończ chwilowo dalszą eksplorację Źródlanego Pałacu - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po dotarciu do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds) zakończ chwilowo dalszą eksplorację Źródlanego Pałacu. To bardzo ważne, bo musisz najpierw wykonać opisane poniżej czynności zanim przystąpisz do walki z Boskim smokiem.

Przekazanie Dziecku Odnowienia świętej księgi o zainfekowanych

Dla przypomnienia Dziecko Odnowienia (Divine Child of Rejuvenation) przebywa w Wewnętrznym Sanktuarium (Inner Sanctum) w Świątyni Senpou - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Dla przypomnienia Dziecko Odnowienia (Divine Child of Rejuvenation) przebywa w Wewnętrznym Sanktuarium (Inner Sanctum) w Świątyni Senpou.

Księga o zainfekowanych (Holy Chapted: Infested) to przedmiot questowy, który bohater otrzymał od kapłana w głównej sali (Main Hall) Świątyni Senpou. Mowa tu o tej samej lokacji, w której przenosiłeś się Sal Iluzji po to żeby wytropić Małpy z parawanu. Podaruj księge Dziecku Odnowienia.

Trzykrotne odebranie ryżu od Dziecka Odnowienia

W trakcie pierwszego spotkania z Dzieckiem Odnowienia mogłeś poprosić o ryż (Rice), który jest jednym z alternatywnych lekarstw w Sekiro - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W trakcie pierwszego spotkania z Dzieckiem Odnowienia mogłeś poprosić o ryż (Rice), który jest jednym z alternatywnych lekarstw w Sekiro.

Po otrzymaniu ryżu po raz pierwszy musisz umieścić go na pasku przedmiotów podręcznych. Przenieś się do dowolnej lokacji w świecie gry i zjedz ryż. Powtórz to jeszcze dwa razy, za każdym razem odbierając nową porcję ryżu od Dziecka Odnowienia.

Użycie persymony do wyleczenia Dziecka Odnowienia

Po tym jak powrócisz po czwartą porcję odkryjesz, że Dziecko Odnowienia zachorowało - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak powrócisz po czwartą porcję odkryjesz, że Dziecko Odnowienia zachorowało. Do wyleczenia tego NPC-a będzie ci potrzebna persymona (Persimmon). Przedmiot ten znajduje się w ofercie Kramarza z Shugendo (Shugendo Memorial Mob) mającego obozowisko niedaleko posążka rzeźbiarza Shugendo w Świątyni Senpou - więcej informacji na ten temat znajdziesz w rozdziale Handlarze.

Zakup persymonę za 30 senów i dostarcz ją Dziecku Odnowienia. W zamian oprócz kolejnej porcji zwykłego ryżu otrzymasz też przedmiot questowy - ryż dla Kuro (Rice for Kuro).

Podarowanie ryżu Kuro

Przenieś się do pokoju Kuro w Zamku w Ashinie i podaruj mu ryż otrzymany od Dziecka Odnowienia - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przenieś się do pokoju Kuro w Zamku w Ashinie i podaruj mu ryż otrzymany od Dziecka Odnowienia. Kuro będzie miał dla głównego bohatera niespodziankę. Musisz zaczekać na nią udając się na odpoczynek.

Odbierz od Kuro słodką kulkę ryżową (Sweet Rice Ball). Umieść ją od razu na pasku przedmiotów podręcznych i zjedz. Powróć następnie do Dziecka Odnowiedzia żeby podzielić się informacją o przekazania ryżu i otrzymaniu od Kuro kulki ryżowej.

Spotkanie się z Dzieckiem Odnowienia w Salach Iluzji

Opuść Wewnętrzne Sanktuarium i następnie do niego powróć - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Opuść Wewnętrzne Sanktuarium i następnie do niego powróć. Dziecko Odnowienia powinno zniknąć z miejsca, w którym do tej pory odbywaliście kolejne rozmowy. Odszukaj na terenie Wewnętrznego Sanktuarium słup światła z powyższego obrazka. Pozwala on przenieść się do Sal Iluzji (tych samych, w których eliminowałeś Małpy z parawanu).

Udaj się na wprost od miejsca startu. Dziecko Odnowienia odnajdziesz obok centralnego obszaru z dużym drzewem. Wysłuchaj całej rozmowy, z której dowiesz się o możliwym sekretnym zakończeniu i o konieczności pozyskania nowej księgi.

Zdobycie świętej księgi o powrocie smoka

Opuść Sale Iluzji i skorzystaj z posążka rzeźbiarza żeby przenieść się do Wielkiej sali (Main Hall) w Świątyni Senpou - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Opuść Sale Iluzji i skorzystaj z posążka rzeźbiarza żeby przenieść się do Wielkiej sali (Main Hall) w Świątyni Senpou. Wybierz boczne wyjście z budynku, obok którego znajduje się wejście do jaskiń. Rozpocznij ich eksplorację, w trakcie której uważaj na potwory. Musisz przejść na drugi koniec jaskiń i zlokalizować pionową ścianę, po której można się wdrapać.

Cel podróży to pokazane na obrazku zwłoki kapłana w jaskini. Zbadaj je żeby odnaleźć świętą księgę o powrocie smoka (Holy Chapter: Dragon's Return). Dostarcz ją Dziecku Odnowienia, które w międzyczasie powróciło do dużego budynku w Wewnętrznym Sanktuarium.

Dostarczenie Dziecku Odnowienia dwóch persymon węża

Dziecku Odnowienia należy przynieść dwa przedmioty questowe - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Dziecku Odnowienia należy przynieść dwa przedmioty questowe. Jest szansa, że możesz już mieć je w inwentarzu, gdyż można je było zdobyć dzięki starannej eksploracji jeszcze przed awansowaniem do finału gry. Pierwszy wymagany przedmiot to Świeże wnętrzności węża (Fresh Serpent Viscera). Szczegółowe omówienie jego zdobycia możesz znaleźć na stronie z opisem przejścia Świątyni Senpou - przejdź do sekcji Opcjonalne aktywności na terenie Świątyni Senpou. Oto krótkie przypomnienie wymaganych czynności:

 1. Użyj umiejętności Lalkarz ninjutsu na przeciwniku stojącym obok latawca w Świątyni Senpou.
 2. Dotrzyj do miejsca gdzie można przyciągnąć się do latawca.
 3. Przejdź przez nowo odblokowaną część Świątyni Senpou ponownie używając po drodze haka z liną.
 4. Dotrzyj do legowiska Wielkiego Węża i zeskocz na niego żeby go zabić.
 5. Przedmiot questowy jest nagrodą za zabicie węża.
Drugi wymagany przedmiot to Suszone wnętrzności węża (Dried Serpent Viscera) - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi wymagany przedmiot to Suszone wnętrzności węża (Dried Serpent Viscera). Szczegółowe omówienie jego zdobycia możesz znaleźć na stronie z opisem przejścia Zatopionej Doliny - przejdź do sekcji Opcjonalne obszary: Skażona rzeka i jaskinia z ogromnym wężem. Oto krótkie przypomnienie wymaganych czynności:

 1. Zeskocz do obszaru ze skażoną rzeką i odszukaj obok obozowiska handlarza wejście do dużej jaskini.
 2. Przejdź przez jaskinię aż dotrzesz do legowiska Wielkiego Węża.
 3. Udaj się w lewo i zakradnij się do pojedynczej małpy. Użyj na niej umiejętności Lalkarz ninjutsu.
 4. Zaczekaj aż opętana małpa odwróci uwagę węża i przyciągnij się do mostu. Szybko wejdź do budynku, którego "pilnował" wąż.
 5. Przedmiot questowy leży na dłoni posągu z wężem.

Odebranie Zamrożonych Łez od Dziecka Odnowienia

Dostarcz Dziecku Odnowienia oba przedmioty questowe - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Dostarcz Dziecku Odnowienia oba przedmioty questowe. Opuść na chwilę tę lokację. Po powrocie do niej wybierz opcję podsłuchiwania przy zamkniętych drzwiach do budynku. Dowiesz się, że dziecko spożywa właśnie otrzymane persymony.

Raz jeszcze opuść Wewnętrzne Sanktuarium - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Raz jeszcze opuść Wewnętrzne Sanktuarium. Po powrocie do niego po raz ostatni porozmawiaj z Dzieckiem Odnowienia. Otrzymasz od niego Zamrożone Łzy (Frozen Tears), które są najważniejszym przedmiotem do odblokowania opisywanego zakończenia Powrót.

Powrót do Źródlanego Pałacu i walka z bossem: Divine Dragon

Do Źródlanego Pałacu powróć dopiero po otrzymaniu Zamrożonych Łez (Frozen Tears) od Dziecka Odnowienia, bo po wyeliminowaniu Boskiego smoka (Divine Dragon) nie będzie to już możliwe - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Do Źródlanego Pałacu powróć dopiero po otrzymaniu Zamrożonych Łez (Frozen Tears) od Dziecka Odnowienia, bo po wyeliminowaniu Boskiego smoka (Divine Dragon) nie będzie to już możliwe. Rozpocznij przy posążku rzeźbiarza Tereny pałacu i dotrzyj do kolejnego posążka Sanktuarium (Sanctuary). Musisz pomodlić się w sanktuarium. Pełny opis walki ze smokiem jest w rozdziale Bossowie. Oto skrót najważniejszych informacji na temat tej potyczki:

 1. Skup się początkowo na atakowaniu mniejszych starych smoków (Old Dragons of the Tree). Szukaj każdej okazji do tego żeby przyciągnąć się do drzewa i zeskoczyć na jednego z wrogów wykonując na nim śmiertelny cios. Wytworzy to falę uderzeniową.
 2. Po awansowaniu do pojedynku z głównym bossem biegaj w lewo lub w prawo żeby unikać fal uderzeniowych. Dodatkowo przeskakuj nad potężnymi zamachnięciami.
 3. Przyciągaj się do "świecących się" drzew. Po tym jak bohater zostanie naelektryzowany zwróć się w locie w stronę bossa i poślij błyskawicę w jego stronę (przycisk ataku).
 4. W końcowej fazie walk unikaj częstszych kombinacji ataków Boskiego smoka. Wyczekuj momenta przyciągnięcia się do drzewa, w które uderzył piorun. Po pomyślnym zaatakowaniu bossa przebiegnij po jego broni żeby go dobić.

W nagrodę za pokonanie bossa zdobędziesz m.in. łzy boskiego smoka (Divine Dragon's Tears).

Dotarcie do miejsca pobytu finałowych bossów gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po pokonaniu Boskiego smoka zostaniesz teleportowany do Zamku w Ashinie. Porozmawiaj w komnacie Kuro z Emmą, od której otrzymasz klucz do sekretnego przejścia (Secret Passage Key). Wyjdź przed okno znajdujące się za Anną. Nie musisz walczyć z kolejnymi przeciwnikami oraz opcjonalnymi bossami, którzy pojawi się na terenie Zamku w Ashinie. Możesz skupić się wyłącznie na dotarciu do Zbiornika w Ashinie (Ashina Reservoir). Zeskakuj na niższe dachy i pomóż sobie hakiem z liną. W zlokalizowaniu drogi do celu pomaga dym wydobywający się z dachów niektórych budynków.

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po znalezieniu się na dole odszukaj boczne przejście prowadzące do posążka rzeźbiarza Zbiornik w Ashinie. Skręć w lewo i ponownie chwytaj się zaczepów. Musisz dotrzeć do obszaru pod dużym mostem (tym, które używałeś żeby dotrzeć do Opuszczonego lochu).

Cel podróży pokazuje dołączony obrazek. To nowy posążek rzeźbiarza Sekretne przejście (Near Secret Passage). Możesz użyć klucza od Emmy do otwarcia drzwi i dotrzeć na wielką polanę gdzie do rozegrania są dwa finałowe pojedynki gry.

Finałowy boss 1: Genichiro, Way of Tomoe

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pierwszy boss do pokonania w ścisłym finale gry to Genichiro, Way of Tomoe. To podobna walka do starcia z Genichiro Ashiną na dachu Zamku w Ashinie. Najważniejsza zmiana polega na tym, że "nowy" Genichiro korzysta z Ostrza Śmiertelności. To atak o ogromnej sile i dużym zasięgu, aczkolwiek możesz szukać okazji do szybkiego obiegnięcia bossa i zaatakowania go z boku lub od tyłu w momencie gdy używa ostrza.

Wygranie pojedynku może ci ułatwić bieganie wokół jednego z większych skał. Uniemożliwi to bossowi sprawne korzystanie z łuku. Możesz też wtedy wyczekiwać okazji do zaatakowania go po tym jak wykona pchnięcie i "zderzy się" ze skałą. Musisz wykonać tylko jeden śmiertelny cios na Genichiro. Postaraj się stracić tu jak najmniej zdrowia i zużyć jak najmniej rzeczy z paska przedmiotów podręcznych, bo od razu po pokonaniu Genichiro odpali się walka z Isshinem. Bohater nie może odpocząć ani odnowić zapasów.

Finałowy boss 2: Isshin, the Sword Saint

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint) - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi boss do wyeliminowania w finale gry to Święty Isshin Ashina (Isshin, the Sword Saint). Jest on oznaczony trzema czerwonymi kropkami, a więc do zaliczenia sa trzy fazy pojedynku. Najtrudniejsza jest pierwsza faza. W trakcie rozgrywania jej najlepiej jest polegać na umiejętności Natarcie cienia. Odpalaj ją za każdym razem gdy Isshin skończy wykonywanie swoich serii ataków. Bardzo ważne jest to żeby dobrze wymierzyć moment odskoku po wykonanym pchnięciu, dzięki czemu nie zostaniesz uderzony mieczem Isshina. Uważaj na ataki dystansowe bossa (fale uderzeniowe) oraz na jego umiejętności, które mogą pozwolić mu szybko zmniejszyć dystans do bohatera.

W drugiej i trzeciej fazie najbezpieczniej jest po prostu nieprzerwanie biec w bok i wyczekiwać momentu gdy boss odpali silny atak połączony ze skokiem. Możesz wtedy do niego podbiec i bezpiecznie zadać mu cios. Po udanej akcji ponownie oddal się i kontynuuj bieganie po polanie. To czasochłonna metoda, ale nie wymaga ona ryzykowania bezpośrednią walką z Isshinem.

Wybranie zakończenia Powrót po dotarciu do Kuro

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro - Zakończenie 4: Powrót (Return) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak pokonasz obu bossów możesz podejść do leżącego w trawie Kuro. To moment wyboru zakończenia gry. Na potrzeby odblokowania opisywanego zakończenia Powrót musisz wybrać opcję podarowania Kuro Łez Boskiego Smoka i Zamrożonych Łez (Give Dragon Tears and Frozen Tears).

Na liście opcji zachowania mogą znajdować się jedna lub dwie dodatkowe pozycje. Upewnij się, że podświetliłeś właściwą opcję, która pozwoli ci odblokować opisane na tej stronie zakończenie.