Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Skradanie się to podstawowa metodyka gry w Sekiro: Shadows Die Twice. Jest to związane z tym, że nie zawsze walka jest dobrym rozwiązaniem: pokonywanie w kółko tych samych przeciwników przechodząc przez lokację ponownie, w jednym wskazanym celu, powoduje niepotrzebną stratę czasu a czasem i ryzyko śmierci, jeśli nie jesteś w pełni przygotowany do walki. Ponadto zadanie obrażeń krytycznych z ukrycia jest podstawową metodą rozpoczęcia walki z bossami...

Przemieszczanie się

Do przemieszczania się po cichu i w ukryciu wykorzystuj nierówności terenu, przejścia takie jak ścieżki pod schodami, dachy oraz liczne krawędzie i skarpy, z których możesz zawisnąć. Ponadto wykorzystuj krzaki: mimo, że nie są one gęste, jeśli nikt nie widział jak się nich ukrywasz, zapewniają pełne ukrycie.

Ataki z ukrycia

Aby wykonać atak z ukrycia, musisz przejść niepostrzeżenie za plecy wroga i wykonać atak, gdy na jego plecach zobaczysz kropkę - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Aby wykonać atak z ukrycia, musisz przejść niepostrzeżenie za plecy wroga i wykonać atak, gdy na jego plecach zobaczysz kropkę. Warto wykorzystać namierzanie celu, by cały czas spoglądać we wroga i nie zamachnąć się mieczem obok niego.

Widoczne czerwone kropki w górnym lewym rogu ekranu oznaczają, ile pasków zdrowia posiada przeciwnik - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Widoczne czerwone kropki w górnym lewym rogu ekranu oznaczają, ile pasków zdrowia posiada przeciwnik

Jeśli wróg jest jednostką podstawową, zginie na miejscu. Jeśli jest to duża jednostka, atak może się nie powieść; jeśli zaś jest to boss, zabierzesz mu "jedno oczko" zdrowia (czerwone kółka widoczne nad paskiem zdrowia oznaczające ilość pasków, jakie posiada wróg).

Gdy osiągniesz wyższy poziom skradania (tj. odblokujesz odpowiednie umiejętności) lub po prostu szybko dobiegniesz do wroga, nim się odwróci, możesz wykonać cichy atak bez skradania się.

Ciche zabójstwa możesz wykonywać: od pleców, zza ściany, w zwisie oraz z zeskoku - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Ciche zabójstwa możesz wykonywać: od pleców, zza ściany, w zwisie oraz z zeskoku

Przyklejając się do ściany możesz wyjrzeć zza niej nie będąc wykrytym. Możesz zza niej wykonać cichy atak, gdy wróg jest blisko. Możliwe jest również wykonanie ataku "w zwisie" - jeśli wisisz na krawędzi wysokiego budynku bądź przepaści możesz pochwycić stojącego wyżej ciebie wroga i zrzucić go w przepaść pod sobą. Inna opcja to także atak z góry: skocz na przeciwnika i w locie tuż przed wylądowaniem naciśnij przycisk ataku. Musisz być idealnie nad przeciwnikiem, by atak z góry się powiódł.

Wykrycie przez wroga

Wskaźniki wykrycia zobaczysz także przy bohaterze, gdy nie będziesz miał wrogów w zasięgu wzroku - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Wskaźniki wykrycia zobaczysz także przy bohaterze, gdy nie będziesz miał wrogów w zasięgu wzroku

To, czy jesteś widoczny przez wroga, wskazują znaczniki nad ich głowami. Żółty, zapełniający się wskaźnik oznacza, że jesteś widoczny przez wroga, ale nierozpoznawalny. Dopiero gdy znacznik się zapełni i zmieni na kolor czerwony, zostaniesz w pełni wykryty i ścigany przez oponentów. Wtedy ukrycie się w krzakach nie wystarczy. Zgub przeciwników i zniknij na około minutę z ich pola widzenia, by obława się zakończyła.

Wrogie jednostki alarmujące o niebezpieczeństwie - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Wrogie jednostki alarmujące o niebezpieczeństwie

Zwróć uwagę, że niektórzy przeciwnicy potrafią alarmować sąsiednie jednostki. Inne potrafią nawet wszczynać alarm na całym obszarze - obserwuj zgarbionych starców z metalowymi "talerzami", w które uderzają ogłaszając alarm dla całej okolicy, gdy tylko cię dostrzegą. Padają jednak po jednym ciosie i dobrym sposobem cichej ich eliminacji jest użycie Shurikenów.

Ważne: niektóre bestie, w tym wilki, mogą wykryć cię na odległość nie widząc cię, np. gdy kryjesz się w zaroślach.

Zachowanie przeciwników

Przeciwnicy domyślnie mają utarte schematy: zawsze stoją w wybranych miejscach lub poruszają się zawsze po tej samej linii patrolując teren: umożliwia to przyczajenie się i zaplanowanie ataku. Także w przypadku, gdy zostaniesz wykryty, jeśli ukryjesz się i odczekasz aż przeciwnicy się uspokoją, powrócą oni na swoje stanowiska.

Mały wyjątek stanowią bossowie: jeśli zaatakowałeś bossa z ukrycia i liczysz, że ponowisz atak, gdy ten wróci na miejsce, czeka cię rozczarowanie. Boss, który stracił pasek zdrowia jest czujniejszy i nie pozwoli sobie wbić noża w plecy po raz kolejny.

Poprawa skradania - cukierek Gachiin

Skradanie umożliwia ci poruszanie się niezauważenie. Oczywiście, gdy będziesz zbyt blisko przeciwnika lub gdy wejdziesz do ukrycia będąc już wykrytym, nic ci nie przyjdzie z korzystania z tej techniki. Możesz jednak ulepszyć umiejętność skradania, nabywając określone umiejętności.

Druga metoda poprawy twoich umiejętności skradania się, to wykorzystanie Gachiins Sugar - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Druga metoda poprawy twoich umiejętności skradania się, to wykorzystanie Gachiin's Sugar. Dzięki niemu będziesz w stanie przez prawie minutę poruszać się znacznie ciszej i będziesz niewidoczny z daleka dla oponentów. Uważaj jednak, gdyż przedmiot nie jest zbyt popularny (choć posiadają go niektórzy handlarze w cenie 50 sen za sztukę) warto zachować go na specjalne okazje.

Poprawa skradania - umiejętności bohatera

Wolf może rozwinąć kilka swoich umiejętności, które poprawią jego skradanie się - Skradanie się w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wolf może rozwinąć kilka swoich umiejętności, które poprawią jego skradanie się. Dzięki temu możesz na najwyższym poziomie zakradać się za plecy wrogów nawet nie kucając. Jest to wysoce zalecane już we wczesnych fazach gry: znacznie ułatwia ciche zabójstwa.

Umiejętnościami tymi są: Stłumienie obecności oraz Stłumienie dźwięku; obie dostępne są w zakładce Shinobi Sztuki, lecz dopiero po zakupie pierwszej umiejętności Kontra Mikiri.