Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ważne informacje o zakończeniach gry Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice zamieściliśmy najważniejsze informacje na temat dostępnych zakończeń gry. Możesz dowiedzieć się o liczbie zakończeń oraz o tym jak ułatwić sobie obejrzenie ich wszystkich.

Ile zakończeń ma Sekiro: Shadows Die Twice?

Gra Sekiro: Shadows Die Twice ma cztery zakończenia:

  1. Zerwanie nieśmiertelności (Immortal Severance)
  2. Oczyszczenie (Purification)
  3. Powrót (Return)
  4. Shura

Zakończenia te opisaliśmy na kolejnych stronach tego rozdziału. Odblokowanie każdego z nich nagradzane jest osiągnięciem. Musisz obejrzeć wszystkie 4 zakończenia jeśli chcesz zdobyć platynowe trofeum.

Czy mogę obejrzeć wszystkie zakończenia w trakcie pojedynczego przejścia gry?

Oficjalnie nie jest to możliwe, gdyż gra nie posiada manualnych zapisów i nie możesz przez to zabezpieczyć się przed pojęciem decyzji odblokowującej jakiejś zakończenie. Problem ten możesz jednak rozwiązać dzięki tworzeniu kopii zapasowych sejwów w ważnych momentach rozgrywki.

  1. Jeśli grasz na PC, to możesz zlokalizować katalog z sejwami na twardym dysku i skopiować go w dowolne inne miejsce.
  2. Jeśli grasz na PlayStation 4, to możesz po wyłączeniu gry przegrać aktualne sejwy na nośnik USB.
  3. Jeśli grasz na Xboksie One, to sprawa jest bardziej problematyczna. Musisz upewnić się, że sejwy sprzed podjęcia decyzji przesłane zostały do chmury. Następnie należy wyłączyć dostęp do Internetu i odblokować zakończenie w trybie offline. Po tym zdobędziesz powiązane z nim osiągnięcie możesz skasować lokalne sejwy i po ponownym połączeniu się z Internetem wgrać te, które wcześniej zostały umieszczone w chmurze.

Jeżeli zadbasz o tworzenie kopii zapasowych sejwów, to po zobaczeniu każdego kolejnego zakończenia będziesz mógł powrócić do stanu sprzed podjęcia decyzji. Pozwoli ci to zobaczyć wszystkie 4 zakończenia w ramach pojedynczego przejścia gry.

Kiedy wykonać kopie zapasowe sejwów?

Dobrą wiadomością jest to, że w Sekiro ważne decyzje powiązane z wyborem zakończenia podejmuje się dopiero w końcowej fazie głównej fabuły. Nie musisz obawiać się powtarzania dużych fragmentów gry.

Pierwszą kopię sejwów powinieneś utworzyć tuż przed spotkaniem się z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl), do którego dochodzi na dachu Zamku w Ashinie - Ważne informacje o zakończeniach gry Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pierwszą kopię sejwów powinieneś utworzyć tuż przed spotkaniem się z Wielkim Shinobim Sową (Great Shinobi - Owl), do którego dochodzi na dachu Zamku w Ashinie. W trakcie tej rozmowy bohater stawiany jest przed wyborem opcji dialogowej. Wybranie pierwszej opcji zachowania odblokowuje zakończenie Shura, ale blokuje dostęp do trzech pozostałych zakończeń. Po obejrzeniu zakończenia Shura możesz wgrać wcześniejszy sejw i wybrać drugą opcję dialogową, która pozwala na kontynuowanie starań o odblokowanie trzech pozostałych zakończeń.

Drugą kopię sejwów powinieneś utworzyć tuż przed walką z bossem Divine Dragon w lokacji Źródlany Pałac. Pojedynek z tym bossem można konkretnie odblokować niedługo po dotarciu do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu (Palace Grounds). Zanim pokonasz świętego smoka wykonaj czynności wymagane do odblokowania zakończeń Oczyszczenie oraz Powrót. Chodzi tu konkretnie o pozyskanie przedmiotów questowych Aromatic Flower oraz Frozen Tears (szczegóły na osobnych stronach z opisami tych zakończeń). Nie możesz od razu obejrzeć wspomnianych zakończeń, ale dzięki wejściu w posiadanie obu przedmiotów będą one dostępne w ścisłym finale.

Trzecią kopię sejwów powinieneś utworzyć tuż po pokonaniu finałowego bossa Isshin, the Sword Saint na terenie Zamku w Ashinie. Kopię zapasową wykonaj ZANIM spotkasz się z Kuro. W trakcie spotkania z Kuro dokonuje się wyboru jednego z trzech zakończeń - Zerwanie nieśmiertelności, Oczyszczenie lub Powrót. Warto zaznaczyć, że zakończenia Oczyszczenie i Powrót będą dostępne tylko jeśli zdobyłeś potrzebne przedmioty questowe przed rozprawieniem się z bossem Divine Dragon w Źródlanym Pałacu.