Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Long-arm Centipede Sen'un | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Poniższy rozdział opisuje gdzie znaleźć i jak pokonać bossa w Sekiro: Shadows Die Twice - Long-arm Centipede Sen'un. Jest to jeden z dwóch bossów tego typu, których napotkasz w grze. Poniższe porady pomogą ci się z nim rozprawić.

Gdzie odnaleźć Long-arm Centipede Sen'un?

Lokalizacja: Świątynia Senpou [najbliższy punkt kontrolny: Tereny świątyni]

Nagrody: Koralik modlitewny, żółty proch

Bossa Long-arm Centipede Senun napotykasz w Świątyni Senpou, niedługo po walce z Armored Warrior - Long-arm Centipede Senun | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Bossa Long-arm Centipede Sen'un napotykasz w Świątyni Senpou, niedługo po walce z Armored Warrior. Jest to boss całkowicie opcjonalny. Gdy za mostem (posążek rzeźbiarza: Tereny świątyni) przejdziesz do dojo (za jeziorkiem), przejdź na prawo i zeskocz w dół na dach budynku poniżej. Wejdź do środka, a znajdziesz się na arenie bossa. Z areny możesz uciec w dowolnym momencie.

Jak walczyć z Long-arm Centipede Sen'un?

Wyeliminuj najpierw mniejszych wrogów stojących na belkach stropu - Long-arm Centipede Senun | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Wyeliminuj najpierw mniejszych wrogów stojących na belkach stropu

Walkę rozpocznij od eliminacji mniejszych przeciwników: znajdują się na podłodze oraz na belkach pod sufitem, oraz dwóch przed głównym wejściem. Skacząc na nich wyświetla się czerwona kropka, umożliwiająca atak krytyczny (czyli zabijesz każdego z pomniejszych wrogów jednym uderzeniem).Przed zaatakowaniem bossa, jeśli zauważył cię, musisz go uspokoić; wyjdź z budynku i pozwól mu powrócić przed ołtarzyk. Zaatakuj go ciosem krytycznym w plecy lub z góry.

Walkę rozpocznij zadając cios krytyczny od pleców lub z góry - Long-arm Centipede Senun | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Walkę rozpocznij zadając cios krytyczny od pleców lub z góry

Podczas walki wróg używa swoich długich łap do zadawania długich serii ciosów. Im lepiej je kontrujesz, tym szybciej niszczysz Posturę wroga - uważaj jednak, gdyż twoja postura maleje równie szybko. Warto po każdej serii ataków bossa odskoczyć, zregenerować posturę i dalej przyjmować na siebie jego ciosy - nie musisz atakować: gdy wróg niebawem straci Posturę, pokonasz go ciosem krytycznym. Wróg czasem może wykonać atak krytyczny, polegający na wykonaniu cięcia. Odskocz lub podskocz, by uniknąć obrażeń. Do poprawy swojej postury możesz użyć cukierka Gokan lub owocu Persymona.

Z reguły staraj się walczyć z doskoku lub parować ciosy; gdy twoja Postura maleje, trzymaj dystans od bossa - Long-arm Centipede Senun | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Z reguły staraj się walczyć z doskoku lub parować ciosy; gdy twoja Postura maleje, trzymaj dystans od bossa

Jeśli jednak nie radzisz sobie z tą techniką walki, możesz wykorzystać. Ogień (Dysza ogniowa). W połączeniu z olejem zadają oponentowi bardzo wysokie obrażenia. Ponadto:

  1. Warto korzystać z elementów zabudowy, by unikać ataków wroga,
  2. Przed walką możesz również zabezpieczyć się przed ogniem (np. Proch gaśniczy), którego wróg czasem używa,
  3. Zawsze możesz uciec na belki pod sufitem, jeśli jesteś bliski śmierci. Pamiętaj jednak, jeśli wyjdziesz z budynku, wróg odnowi swoje zdrowie. Jeśli odpoczniesz przy posążku, na arenie na nowo pojawią się pomocnicy bossa.