Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

W tym rozdziale opisana zostanie walka z bossem Shinobi Hunter Enshin of Misen w Sekiro: Shadows Die Twice. Jest to pierwszy boss w obszarze Posiadłości Hirata. Poniżsy opis przybliży lokację bossa oraz sposoby walki z nim.

Gdzie odnaleźć Shinobi Hunter Enshin of Misen?

Lokalizacja: Posiadłość Hirata [najbliższy punkt kontrolny: Ścieżka do posiadłości]

Nagrody: Koralik modlitewny

Strażników na moście możesz ominąć, nie mają oni znaczenia dla tego starcia - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Strażników na moście możesz ominąć, nie mają oni znaczenia dla tego starcia

Shinobi Hunter Enshin of Misen znajduje się w obszarze Posiadłości Hirata. Uniemożliwia on dalszą eksplorację posiadłości i zdobycie klucza do świątyni; przez co jest bossem obowiązkowym, który uniemożliwia ukończenie wątku w Posiadłości Hirata. Podążając główną drogą do posiadłości, dotrzesz finalnie do mostu, pilnowanego przez dwóch strażnikówz tarczami (jeśli nie posiadasz jeszcze ulepszenia protezy Wmontowany topów, warto odpuścić sobie walkę i po prostu przedrzeć się przez nich).

Boss znajduje się zaraz za mostem - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Boss znajduje się zaraz za mostem. Pilnuje go czterech strażników:

  1. jeden stojący plecami przy wieży,
  2. dwóch po prawej, przy krzewach,
  3. czwarty, łucznik, stoi po lewej stronie na drodze lub między krzewami, najbliżej bossa.

Wyeliminuj ich w pierwszej kolejności, w przeciwnym razie będą bardzo przeszkadzać w starciu z bossem. Jeśli boss cię dostrzegł, ewakuuj się na dystans - poplecznicy bossa nie pojawią się na swoich miejscach dopóki nie użyjesz odpoczynku bądź szybkiej podróży.

Jak walczyć z Shinobi Hunter Enshin of Misen?

Zaatakuj bossa od tyłu; wcześniej musisz pozbyć się innych oponentów. - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Zaatakuj bossa od tyłu; wcześniej musisz pozbyć się innych oponentów.

Boss ten nie jest bardzo trudny, lecz może sprawić nieco problemów. Pamiętaj, że zawsze możesz uciekać z pola bitwy, by uniknąć śmierci - niestety najbliższy punkt kontrolny znajduje się przy bramie do posiadłości. Jak to często bywa, kluczowe jest zadanie pierwszego ciosu krytycznego z ukrycia. Dlatego wróg nie może wiedzieć o tobie.

Jeśli spróbujesz wykorzystać okazję i zaatakować krytycznie bossa bez eliminacji jego pomocników, po czym oddalisz się z areny, gdy powrócisz boss będzie miał odnowione zdrowie.

Wyprowadzenie szybkiego ataku podczas ładowania ataku przez bossa spowoduje przerwanie jego ofensywy - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Wyprowadzenie szybkiego ataku podczas ładowania ataku przez bossa spowoduje przerwanie jego ofensywy

Shinobi Hunter wyposażony jest w broń drzewcową. Jak prawie każdy oponent tego typu, nieustannie używa on ataku specjalnego. Wykorzystuje go na cztery sposoby: pchnięcie, pchnięcie z podrzuceniem, kilkukrotne szybkie pchnięcia, cięcie boczne. Są cztery sposoby na jego uniknięcie:

  1. szybko zaatakuj wroga cięciami - powinien przerwać atak (jest to jednak dość ryzykowne posunięcie),
  2. odskocz - ze względu na zasięg broni, lepiej wykonać dwa bezpieczne odskoki.
  3. Zastosuj umiejętność Kontra Mikiri - umiejętność ta jest dostępna do odblokowania dla bohatera od początku. Dzięki niej, możesz klawiszem uniku naciśniętym w odpowiednim momencie zatrzymać atak wroga; a gdy będzie miał osłabiona posturę, nawet zadać cios krytyczny (ta technika nie uchroni cię przed cięciem bocznym!).
  4. Powstrzymaj atak wroga Garścią Popiołu bądź Petardą Shinobi.
Walka ta powinna być krótka, jeśli tylko od razu przejdziesz do ofensywy - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Walka ta powinna być krótka, jeśli tylko od razu przejdziesz do ofensywy. Wróg posiada bardzo słabą posturę, która wolno opada - jej zredukowanie pozwoli na zadanie ciosu krytycznego, jeszcze gdy jego zdrowie jest w pełni.

Wskazówka: wykorzystaj nierówność terenu - Łowca Shinobi Enshin z Misen | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wskazówka: wykorzystaj nierówność terenu. Pozwoli ci to swobodniej przemyśleć taktykę, przejrzeć dostępne narzędzia walki, czy uleczyć się albo użyć wspomagaczy w trakcie walki. Przeciwnik nie potrafi skakać, dlatego musi przejść do ciebie naokoło.