Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis przejścia prologu rozgrywanego w rezerwuarze Ashiny (Ashina Reservoir). Solucja omawia wszystkie kolejne kroki wymagane do ukończenia prologu. Zakłada on poznanie podstawowych mechanik i stoczenie kilku walk, przy czym żadna z nich nie jest szczególnie wymagająca.

Podnieś z ziemi list (Ornamental Letter) - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Podnieś z ziemi list (Ornamental Letter). Po przeczytaniu go wyrusz prosto poznając przy okazji podstawy wspinaczki. Dotrzyj do krawędzi klifu, zbliż się do niego i wciśnij przycisk przyklejenia się plecami do ściany. Przemieść się w ten sposób na nową większą półkę.

Dotrzesz do krzaków i musisz przetestować tu skradanie się. Nie biegaj żeby nie zostać zauważonym, tylko wciśnij przycisk przykucnięcia. Zacznij skradać się przechodząc przez krzaki. Nie możesz dać się zauważyć, bo bohater nie posiada jeszcze żadnej broni.

Zakradnij się pod budynek - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zakradnij się pod budynek. Po drodze możesz po raz pierwszy podsłuchać rozmowy przeciwników. Jest to zawsze opcjonalna akcja, ale w przyszłości możesz się dzięki temu dowiedzieć np. o pułapkach, zbliżających się walkach, czy ukrytych skarbach.

Cały czas przemieszczaj się nie wychodząc z krzaków. Dotrzyj do nowej przepaści. Podejdź do krawędzi, opuść się i zacznij przemieszczać w lewo w pozycji wiszącej. Dotrzyj do miejsca gdzie będziesz się mógł ponownie wspiąć. Doskakuj teraz do wyższych krawędzi i kontynuuj wspinaczkę aż do momentu wkroczenia do wieży. Załączy się tam cut-scenka ze spotkania z Kuro.

Otrzymasz katanę Kusabimaru - od tego momentu możesz atakować wrogów - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Otrzymasz katanę Kusabimaru - od tego momentu możesz atakować wrogów. Kuro przekaże ci też Tykwę leczniczą (Healing Gourd), która używana jest do leczenia ran. Jej zapas możesz odnawiać docierając do obozowisk (chwilowo posiadasz tylko jeden ładunek, ale później odblokujesz kolejne). Tykwę musisz umieścić w jednym ze slotów przedmiotów podręcznych - otwórz inwentarz i wybierz któryś ze slotów (obrazek). Użyj od razu tykwy żeby podleczyć bohatera.

Zbadaj też resztę wieży. Natrafisz na Granulki (Pellet). One również mogą być używane do leczenia, ale odbywa się to powoli i są to przedmioty jednorazowego użytku.

Wyjdź z wieży i przystąp do walk z okolicznymi przeciwnikami - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wyjdź z wieży i przystąp do walk z okolicznymi przeciwnikami. Już w początkowych starciach możesz polegać na ripostach (odbiciach) - szerzej opisaliśmy to w rozdziałach Walka oraz Jak parować ciosy przeciwników?. Możesz też atakować wrogów z ukrycia (więcej w rozdziale Skradanie się).

Na szczęście nawet jeśli zginiesz w prologu to w ramach wyjątku zostaniesz tylko nieznacznie cofnięty. Będziesz mógł następnie powtórzyć źle rozegrany fragment etapu.

Najtrudniejszy przeciwnik do pokonania w prologu to Leader Shigenori Yamauchi - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Najtrudniejszy przeciwnik do pokonania w prologu to Leader Shigenori Yamauchi. Jest on oznaczony dwoma czerwonymi kropkami (markerami) i oznacza to konieczność wykonania na nim dwóch ciosów śmiertelnych. Skup się na idealnym parowaniu jego ciosów żeby stopniowo ładować jego pomarańczowy pasek postury i docelowo wystawić go na śmiertelny atak. Powtórz następnie wszystkie czynności żeby mini-boss stracił drugą czerwoną kropkę.

Po wygranym pojedynku wyrusz dalej i nie zapomnij dużo rozglądać się po okolicy (możesz odnajdywać mały loot w świecących się skrzynkach).

Duża brama jest zamknięta, a więc skieruj się w prawo - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Duża brama jest zamknięta, a więc skieruj się w prawo. Przejdź po wystającym drzewie i doskocz do krawędzi. Po dotarciu do pionowej ściany wykonaj skok w jej stronę, odbij się od niej i wciśnij przycisk złapania się górnej krawędzi. Przemieść się następnie w pozycji wiszącej w prawo.

Znajdziesz się pod mostem. Uważaj na pojedynczego przeciwnika, który może łatwo zepchnąć bohatera w przepaść. Jest on na szczęście słaby. Najlepiej zaatakować go serią ciosów kataną nie martwiąc się o odbijanie ataków.

Podejdź do krawędzi, opuść się i przemieść w bok - Prolog | Solucja Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Podejdź do krawędzi, opuść się i przemieść w bok. Puść się po tym jak znajdziesz się nad stabilnym podłożem. Ponownie zeskocz i dotrzyj do drzwi. Podejmij próbę otwarcia ich i potwierdź chęć przywołania do siebie Kuro.

Przejdź przez jaskinę żeby trafić na polanę gdzie przebywa Genichiro Ashina. Bohater jest zbyt słaby na obecnym stadium gry żeby być w stanie pokonać tego bossa. Śmierć jest nieunikniona i wymagana do awansowania w głównej fabule.