Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

W tym rozdziale przeczytasz o tym, co dzieje się z Wolfem w przypadku śmierci w Sekiro: Shadows Die Twice. Odpowiemy tu także na pytanie, do czego prowadzi częste umieranie i jak wykorzystać wskrzeszenie.

Śmierć w Sekiro

Nie przejmuj się, że umierasz często - jest to normą, dopóki nie zwiększysz swojego doświadczenia - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Nie przejmuj się, że umierasz często - jest to normą, dopóki nie zwiększysz swojego doświadczenia

Śmierć w Sekiro jest nieodłącznym elementem rozgrywki. Bohater ginie, gdy straci cały pasek zdrowia (i nie wykorzysta wskrzeszenia). Gdy umierasz:

  1. Możesz użyć wskrzeszenia 1-2 razy (więcej informacji w dalszej sekcji rozdziału),
  2. Przenosisz się do najbliższego punktu kontrolnego (posążku rzeźbiarza),
  3. Tracisz część doświadczenia oraz blisko połowę posiadanych pieniędzy - z wyłączeniem sakiewek, które są przedmiotami (dlatego warto w nie inwestować, gdy zbierasz większą kwotę),
  4. Maleje procentowy wskaźnik Pomocy losu przy czym pogłębia się panujący w świecie Smoczy mór (lecz dopiero co kilka-kilkanaście śmierci bohatera).

Wskrzeszenie

Każdorazowo bohater po utracie całego zdrowia może na ekranie śmierci wybrać przycisk Wskrzeszenie. Masz na to ok. 10 sekund, w przeciwnym razie umierasz. Wskrzeszenie jest bezpłatne. Powracasz do zdrowia w tym samym miejscu i odzyskujesz jedynie połowę zdrowia. Wskrzeszenie możesz użyć potencjalnie dwa razy na "sesję" - użycie Szybkie podróży lub Odpoczynek przy ognisku przywracają do zdrowia wszystkie potwory w świecie, ale także i twoją możliwość wskrzeszania.

Nad paskiem zdrowia widoczne są dwa wskaźniki - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nad paskiem zdrowia widoczne są dwa wskaźniki. Ten po prawej widoczny jest, gdy posiadasz niewykorzystane wskrzeszenie "na sesję". Drugi wskaźnik po lewej pozwala ci wskrzesić się drugi raz, lecz na innych warunkach:

  1. Musisz odczekać, nim będziesz mógł użyć ponownego wskrzeszenia - nie możesz wskrzesić się, zginąć i od razu ponownie powstać. Musi minąć trochę czasu. Po wskrzeszeniu, nad paskiem zdrowia pojawi się czarny pasek przekreślający fioletowe znaczniki: dopóki nie zniknie, wskrzeszanie się jest zablokowane.
  2. Drugie wskrzeszenie odnawia się w trakcie gry, głównie dzięki eliminacji oponentów. Znacznik po wykorzystaniu będzie czarny i będzie zapełniać się wraz z ilością pokonanych wrogów. Dopiero, gdy się zapełni będziesz mógł używać drugiego wskrzeszenia (lecz na zasadach wspomnianych powyżej).

Pomoc losu

Pomoc losu to sytuacja, w której w przypadku śmierci, nie ponosisz żadnych jej konsekwencji - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pomoc losu to sytuacja, w której w przypadku śmierci, nie ponosisz żadnych jej konsekwencji. Jest to czynnik losowy: obecny poziom wskaźnika Pomocy losu możesz zaobserwować siedząc przy posążku rzeźbiarza. Domyślny poziom to 30% szans na powrót do życia bez skutków ubocznych. Wraz z ilością śmierci bohatera, wskaźnik ten będzie malał.

Aby przywrócić stan Pomocy losu do pierwotnego stanu, potrzebujesz Kropli smoczej krwi - jest to przedmiot dość rzadki, lecz możesz znaleźć do w świecie gry lub zakupić u niektórych napotkanych handlarzy (za cenę 180 sen) - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Aby przywrócić stan Pomocy losu do pierwotnego stanu, potrzebujesz Kropli smoczej krwi - jest to przedmiot dość rzadki, lecz możesz znaleźć do w świecie gry lub zakupić u niektórych napotkanych handlarzy (za cenę 180 sen).

Choroba Smoczy mór (Dragonrot)

Choroba Smoczy mór występuje, gdy zginiesz wiele razy - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Choroba Smoczy mór występuje, gdy zginiesz wiele razy. Będzie się ona pogłębiać, zmniejszać twoją szansę na Pomoc losu. Pomoc losu to współczynnik (jego poziom sprawdzisz zasiadając przy Posążku rzeźbiarza (ognisku), który określa szansę na powrót do życia po śmierci bez kar finansowych, doświadczenia i spadku poziomu choroby. Maksymalny poziom wynosi 30%.

Owinięty posążek Jizo - przyspieszenie wskrzeszenia

Owinięty posążek Jizo - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Owinięty posążek Jizo

Wykorzystując Owinięty posążek Jizo (dość rzadki przedmiot występujący w świecie, do zebrania lub zakupienia) przyspiesza odnawianie "drugiego wskrzeszenia" - czyli tego, które dostępne jest, gdy pokonasz odpowiednią ilość wrogów (lewa różowa ikona nad paskiem zdrowia). Jeśli nie zabiłeś jeszcze odpowiedniej ilości wrogów, a nadal chcesz kontynuować walkę / eksplorację, możesz wykorzystać posążek ze swojego ekwipunku, by koło natychmiast się zapełniło. Jako, że przemiot ma dużą wartość, warto go użyć w krytycznych sytuacjach (np. gdy jesteś na końcu drogi eksploracji i nie chcesz jeszcze wracać na Odpoczynek, by nie respawnować na nowo wrogów, lub gdy walczysz z bossem i potrzebujesz tego kolejnego wskrzeszenia, by wygrać).

Ostatni Gryz

Ostatni gryz ma dość specyficzne działanie, które znajduje zastosowanie głównie podczas walk z bossami (szczególnie, gdy niewiele brakuje ci do zwycięstwa) - Śmierć i jej konsekwencje w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ostatni gryz ma dość specyficzne działanie, które znajduje zastosowanie głównie podczas walk z bossami (szczególnie, gdy niewiele brakuje ci do zwycięstwa). Zjadając je, umierasz - lecz odblokowujesz kolejne wskrzeszenie, ale tylko jedno (i tracisz całe dotychczasowe zdrowie). Przedmiot mimo wszystko jest rzadki, więc warto go oszczędzać na określone sytuacje podczas trudnych starć.