Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice zamieściliśmy sugerowaną kolejność odwiedzania startowych lokacji, tzn. tych, które bada się w 2-3 pierwszych godzinach gry. Zaproponowany przez nas schemat działania zakłada odblokowanie przydatnych narzędzi i stoczenie walk z bossami pozostawiającymi po sobie bardzo wartościowe przedmioty.

Więcej informacji o wymienionych na tej stronie lokacjach i przeciwnikach znajdziesz w rozdziałach Opis przejścia gry oraz Bossowie w naszym poradniku.

Krok 1 - Ukończ prolog i złóż pierwszą wizytę w Zaniedbanej świątyni

Przeprawa przez prolog jest bardzo liniowa i nie można jej pominąć ani skrócić - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przeprawa przez prolog jest bardzo liniowa i nie można jej pominąć ani skrócić. Do pokonania jest tylko jeden bardzo łatwy mini-boss.

Po znalezieniu się w świątyni radzimy przeznaczyć trochę czasu na potrenowanie z Hanbei Nieśmiertelnym wykonywania podstawowych ataków, odbić i uników. Treningi w grze są darmowe i nie można w nich zginąć, gdyż bohater nie otrzymuje w nich prawdziwych obrażeń.

Krok 2 - Rozpocznij eksplorację Podzamcza Ashiny

Przejście do Podzamcza Ashiny znajduje się na przeciwległym końcu Zaniedbanej świątyni - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przejście do Podzamcza Ashiny znajduje się na przeciwległym końcu Zaniedbanej świątyni. Począwszy od tego miejsca radzimy:

  1. Dużo rozglądać się. Pozwoli ci to odnaleźć wiele małych skrzynek z lootem, a także odkryć sekretne lokacje.
  2. Atakować wszystkich podrzędnych przeciwników. Ważne jest to żeby rozpocząć gromadzenie punktów doświadczenia. Po tym jak po jednym z powrotów do Rzeźbiarza w Zaniedbanej świątyni otrzymasz pierwszą księge umiejętności będziesz mógł przystąpić do wydawania zgromadzonych punktów rozwoju.

Podczas eksploracji podzamcza czeka Cię pojedynek z nowym, nieco trudniejszym mini-bossem - to generał Naomori Kawarada. Dzięki pokonaniu tego bossa zdobędziesz m.in. pierwsze nasiono tykwy, które będziesz mógł przekazać Emmie w świątyni i odblokować drugi ładunek Tykwy leczniczej (najważniejszego lekarstwa w grze).

Krok 3 - Spotkaj się w wiosce ze staruszką i odbierz od niej dzwonek panicza

Temat ten dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika - Jak odblokować dostęp do Posiadłości rodu Hirata - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Temat ten dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika - Jak odblokować dostęp do Posiadłości rodu Hirata?.

Staruszkę odnajdziesz w jednym ze zrujnowanych budynków w wiosce. Jest to lokacja tuż przed dotarciem do pierwszej większej fortecy. Odbierz od kobiety Dzwonek panicza.

Krok 4 - Odblokuj dostęp do Posiadłości rodu Hirata

Powróć do Zaniedbanej świątyni, pokaż Dzwonek panicza Rzeźbiarzowi i użyj go na posągu Buddy żeby się pomodlić - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Powróć do Zaniedbanej świątyni, pokaż Dzwonek panicza Rzeźbiarzowi i użyj go na posągu Buddy żeby się pomodlić. Bohater przeniesiony zostanie do nowej lokacji - Posiadłość rodu Hirata.

Krok 5 - Zdobądź materiały do wyprodukowania Wmontowanego topora i Dyszy ogniowej

Zajmij się eksploracją początkowych obszarów Posiadłości rodu Hirata, a konkretnie wioski - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zajmij się eksploracją początkowych obszarów Posiadłości rodu Hirata, a konkretnie wioski. Na stronach Wmontowany topór oraz Dysza ogniowa w naszym poradniku dokładnie opisaliśmy gdzie zdobyć składniki potrzebne do wytworzenia dwóch bardzo przydatnych narzędzi protezy. Odnajduje się je w różnych częściach wioski - w dużym ognisku oraz w chatce, obok której stoi dwóch wrogów.

Kontynuowanie eksploracji Posiadłości rodu Hirata nie jest wskazane na obecnym stadium gry. Główny bohater musiałby przystąpić do walk z dość trudnymi bossami. Najlepiej jest powrócić do posiadłości dopiero po zaliczeniu wszystkich kroków opisanych na tej stronie poradnika.

Krok 6 - Wyprodukuj Wmontowany topór i Dyszę ogniową

Powróc do Zaniedbanej świątyni i spotkaj się z Rzeźbiarzem żeby przekazać mu materiały i wyprodukować oba narzędzia - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Powróc do Zaniedbanej świątyni i spotkaj się z Rzeźbiarzem żeby przekazać mu materiały i wyprodukować oba narzędzia. Ustaw je w aktywnych slotach dla narzędzi.

Krok 7 - Powróć do Podzamcza Ashiny i kontynuuj jego eksplorację

Po tym jak powrócisz do Podzamcza Ashiny skup się w pierwszej kolejności na ponownym zbadaniu wioski gdzie przebywa staruszka - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak powrócisz do Podzamcza Ashiny skup się w pierwszej kolejności na ponownym zbadaniu wioski gdzie przebywa staruszka. Odszukasz w okolicy interaktywne zaczepy pomocne w przedostaniu się na szczyt pobliskiego wzgórza.

Na wzgórzu spotkasz pierwszego handlarza gry (Crow's Bed Memorial Mob). Postaraj się zakupić od niego składnik do wyprodukowania kolejnego narzędzia protezy - Petardy shinobi (Shinobi Firecracker). Wytwórz petardę dzięki pomocy ze strony Rzeźbiarza.

Badaj kolejne obszary Podzamcza Ashiny - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Badaj kolejne obszary Podzamcza Ashiny. Bohatera czekają walki z dwoma nowymi bossami:

  1. Chained Ogre - Pokonanie ogra będzie o wiele prostsze dzięki wyprodukowaniu Dyszy ogniowej, albowiem słabością ogra jest żywioł ognia. Po pokonaniu ogra warto zbadać pobliski mur fortecy, gdyż możesz natrafić na nowe nasiono tykwy i odblokować trzeci ładunek Tykwy leczniczej.
  2. Generał Tenzen Yamauchi - To nowy mini-boss. Walczy się z nim na takich samych zasadach, jak z poprzednim generałem.

Krok 8 - Spotkanie z wielkim wężem

Generał Tenzen Yamauchi przebywa w fortecy i prowadzą od niej dwie różne ścieżki - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Generał Tenzen Yamauchi przebywa w fortecy i prowadzą od niej dwie różne ścieżki. Nie wybieraj tej zakładającej używania haka z liną, bo prowadzi ona do legowiska potężnego potwora zwanego Bezgłowym (Headless - powróć do niego w dalszej części gry). Wybierz ścieżkę zakładającą zeskakiwanie na dolne skalne półki.

Na drodze bohatera pojawi się Wielki biały wąż - to wymagający potwór, aczkolwiek konfrontacja z nim ma liniowy przebieg. Wszystkie kroki potrzebne do przetrwania spotkania z wężem opisaliśmy na osobnej stronie poradnika w rozdziale Bossowie.

Krok 9 - Pokonanie pierwszego głównego bossa - Generał Gyoubu Oniwa

Po ucieknięciu ogromnemu wężowi trafisz do nowej fortecy będącej ostatnią częścią Podzamcza Ashiny - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po ucieknięciu ogromnemu wężowi trafisz do nowej fortecy będącej ostatnią częścią Podzamcza Ashiny. Dotrzyj na duże pole bitwy gdzie pojawi się nowy silny boss - Generał Gyoubu Oniwa. Pokonanie bossa będzie łatwiejsze jeśli wytworzyłeś wcześniej Petardę Shinobi. Narzędzie to może być używane do straszenia wierzchowca, którego generał używa do podróżowania po polu bitwy.

W nagrodę za pokonanie bossa zdobędziesz m.in. pierwsze Wspomnienie (Memory), dzięki któremu możesz zwiększyć siłę wyprowadzanych ataków (dotrzyj do dowolnego posążka rzeźbiarza). Dokładniej opisaliśmy to na stronie Jak zwiększyć siłę ataku bohatera?.

Na sam koniec polecamy zbadać niedostępne wcześniej schody wokół głównego budynku fortecy - W jakiej kolejności badać początkowe lokacje w Sekiro? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Na sam koniec polecamy zbadać niedostępne wcześniej schody wokół głównego budynku fortecy. Znajdziesz tam kolejnego handlarza (Battlefield Memorial Mob), który wystawia na sprzedaż m.in. nowe nasiono tykwy (to już maksymalnie 4 ładunki w danym momencie).

Od tego momentu dysponujesz większą swobodą działań. Możesz kontynuować przemarsz przez podzamcze i dotrzeć do zamku Ashiny (dostępu do zamku pilnuje nowy boss) lub powrócić do Posiadłości rodu Hirata i wznowić jej badanie. Pokonanie bossów posiadłości powinno okazać się nieco prostsze dzięki dysponowaniu czterema ładunkami tykwy leczniczej oraz zwiększoną siłą ataków.