Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis pojedynku z bossem Pani Motyl (Lady Butterfly). To główny boss lokacji Posiadłość rodu Hirata. Nasz opis informuje o atakach Pani Motyl oraz o sposobach osłabiania jej po to żeby ją ostatecznie zabić.

Dotarcie do miejsca pobytu Pani Motyl

Lokalizacja: Posiadłość rodu Hirata (Hirata Estate) [Ukryta świątynia - Hidden Temple] - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lokalizacja: Posiadłość rodu Hirata (Hirata Estate) [Ukryta świątynia - Hidden Temple]

Nagrody: Wspomnienie (Memory: Lady Butterfly), Kropla Sakury (Sakura Droplet) - przedmiot ten można zużyć w dalszej części gry po to żeby zwiększyć o 1 limit wskrzeszeń.

Lady Butterfly ukrywa się pod Salą audiencyjną, w pobliżu której walczyło się z bossem Juzou the Drunkard. Dzięki zbadaniu sali audiencyjnej odnajdziesz posążek rzeźbiarza oraz spotkasz NPC-a, który ostrzeże bohatera o iluzjach i przekaże mu ziarna pęknięcia (Snap Seeds) do zwalczania iluzji. Odbierz te przedmioty, gdyż pomogą ci w wygraniu zbliżającej się walki.

Przejdź przez długi korytarz i pokonaj pojedynczego łucznika - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przejdź przez długi korytarz i pokonaj pojedynczego łucznika. Przesuń pokazany na obrazku fragment podłogi i zejdź po schodach do wejścia do świątyni. Wymaga ono dysponowania kluczem do tajnej świątyni (Hidden Temple Key). Przedmiot ten mogłeś otrzymać od NPC-a napotkanego tuż po dotarciu do płonącej części posiadłości - więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z opisu przejścia Posiadłości rodu Hirata.

Pierwsza faza pojedynku

Lady Butterfly do atakowania bohatera wykorzystuje przede wszystkim wyrzucane z dużą siłą szpikulce - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Lady Butterfly do atakowania bohatera wykorzystuje przede wszystkim wyrzucane z dużą siłą szpikulce. Może ona wyrzucić je w jednym ruchu po zawiśnięciu w powietrzu lub wykonać serię czterech ruchów połączonych z rozrzucaniem kolejnych szpikulców.

Możesz unikać trafienia polegając na unikach oraz dzięki chowaniu się za słupami, przez które szpikulce nie mogą przelecieć.

Jednym z częstszych ataków Lady Butterfly są szybkie ciosy wyprowadzane w walce wręcz - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Jednym z częstszych ataków Lady Butterfly są szybkie ciosy wyprowadzane w walce wręcz. Oprócz tego Lady Butterfly może również wyprowadzać dwa rodzaje ataków niemożliwych do zablokowania i oznaczanych czerwonymi symbolami:

  1. Atak z powietrza - Odskocz na bok zanim boss wyląduje w miejscu gdzie stoi bohater.
  2. Silne pchnięcie - Odskocz do tyłu lub wykonaj kontrę Mikiri żeby "minąć się" z Lady Butterfly w trakcie przeprowadzania przez nią pchnięcia.

Uniwersalnym sposobem odpowiadania na ataki Butterfly jest stosowanie taktyki rekomendowanej przez grę - wykonywania uników, po których od razu wyprowadza się kontratak (plus ewentualne kolejne uderzenia z użyciem broni białej lub narzędzi protezy).

Kontynuuj wyczerpywanie paska zdrowia Lady Butterfly oraz nabijanie jej paska postury aż możliwe będzie wykonanie śmiertelnego ciosu - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Kontynuuj wyczerpywanie paska zdrowia Lady Butterfly oraz nabijanie jej paska postury aż możliwe będzie wykonanie śmiertelnego ciosu. Nie zakończy to jednak walki, tylko zamiast tego awansujesz do drugiej fazy pojedynku i na nowo będziesz musiał podjąć starania o wykonanie drugiego śmiertelnego ciosu.

Druga faza pojedynku

Pani Motyl w drugiej fazie walki korzysta z dwóch nowych rodzajów umiejętności - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pani Motyl w drugiej fazie walki korzysta z dwóch nowych rodzajów umiejętności. Pierwsza z nich to przyzywanie iluzji, które mogą atakować bohatera. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wbiegnięcie pomiędzy iluzje i skorzystanie ze zdobytych na samym początku walki ziaren pęknięcia. Użycie jednego ziarna powinno przepędzić iluzje (tylko do czasu ponownego użycia tej umiejętności przez Lady Butterfly).

Alternatywnie iluzje możesz też niszczyć tradycyjnymi atakami ("zginą" po pojedynczym trafieniu) lub starać się ignorować.

Drugi nowy atak Lady Butterfly to wysyłanie samonaprowadzalnych pocisków - Pani Motyl (Lady Butterfly) | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi nowy atak Lady Butterfly to wysyłanie samonaprowadzalnych pocisków. Nie zadają one gigantycznych obrażeń, ale mimo wszystko warto ich unikać. Możesz dużo biegać i skakać, a także chować się za słupami.

Tak jak wcześniej dąż do tego żeby wyprowadzić śmiertelny cios. Będzie to konkretnie okazja do wykonania egzekucji Shinobi (Shinobi Execution), która zakończy starcie.