Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakończenie 1: Shura Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice znajduje się opis zakończenia Shura. To jedno z czterech głównych zakończeń gry. Informujemy o sposobie odblokowania go oraz wszystkich wymaganych czynnościach i walkach, które są z nim powiązane.

Jak dotrzeć do zakończenia Shura?

Zakończenie to możesz najwcześniej odblokować spośród wszystkich - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zakończenie to możesz najwcześniej odblokować spośród wszystkich. Jako jedyne pozwala ono na uniknięcia pojedynku z "prawdziwym" finałowym bossem gry, którym jest Isshin, the Sword Saint. Nie licz jednak, że obejrzenie tego zakończenia przyjdzie ci z łatwością, gdyż dla odmiany zmuszony zostaniesz do rozprawienia się z dwoma innymi bossami.

Opisywane zakończenie będziesz mógł odblokować po tym jak awansujesz do ścisłego finału gry, tzn. po tym jak odnajdziesz wszystkie przedmioty dla Kuro. Po powrocie do Zamku w Ashinie odkryjesz, że został on zaatakowany. Musisz ponownie przebić się przez jego kolejne komnaty aż raz jeszcze dotrzesz na dach zamku gdzie wcześniej do pokonania był inny boss - Genichiro Ashina.

Tym razem główny bohater na dachu spotka swojego ojca, którym jest Great Shinobi - Owl. Musisz zagadać do tej postaci i następnie w trakcie rozmowy wybrać pierwszą opcję dialogową, a więc opuszczenie Kuro (Forsake Kuro).

Finałowy boss 1 - Emma, the Gentle Blade

Efektem podjętej decyzji będzie konieczność pokonania dwóch finałowych bossów gry, którzy powiązani są z tym zakończeniem - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Efektem podjętej decyzji będzie konieczność pokonania dwóch finałowych bossów gry, którzy powiązani są z tym zakończeniem. Pierwszy boss do wyeliminowania to Emma, the Gentle Blade, czyli ta sama kobieta, z którą wcześniej bohater spotykał się np. po to żeby przekazywać jej odnajdywania nasiona tykwy.

Emma, the Gentle Blade jest średnio wymagającym bossem, który posiada na dodatek tylko jeden pasek zdrowia - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Emma, the Gentle Blade jest średnio wymagającym bossem, który posiada na dodatek tylko jeden pasek zdrowia. Oznacza to, że zginie po wykonaniu na niej jednego śmiertelnego ciosu.

Emma do wyprowadzania ataków używa katany. Nie są to oczywiście wyłącznie standardowe ciosy. Niebezpieczne są serie bardzo szybkich ataków, które wyprowadza w połączeniu ze znacznym skróceniem dystansu dzielącego ją od bohatera. Oprócz tego Emma dysponuje niemożliwym do zablokowania atakiem, który sygnalizuje oczywiście czerwony symbol. Jest to pchnięcie połączone z doskokiem do bohatera.

Z Emmą możesz walczyć na klasycznych zasadach, tzn - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Z Emmą możesz walczyć na klasycznych zasadach, tzn. skupiać się na perfekcyjnym odbijaniu jej ataków i dążyć w ten sposób do osłabiania jej paska postury. Istnieje jednak bezpieczniejsza metoda na pokonanie Emmy. Możesz mianowicie jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku ustawić Natarcie cienia (Shadowrush) jako aktywną sztukę walki. Emma nie może obronić się przed tym silnym pchnięciem. Wystarczy po nieudanym ataku z jej strony odpalić Natarcie cienia i po tym jak ono ją dosięgnie szybko odskoczyć żeby nie miała okazji do kontrataku. Możesz powtarzać ten schemat działania aż do momentu zamordowania jej.

Bardzo ważne jest przetrwania teh walki przy minimalnych stratach w zdrowiu i zużywając możliwie jak najmniej lekarstw i innych przedmiotów jednorazowego użytku. Od razu po pokonaniu Emmy załącza się pojedynek z drugim bossem - Isshinem Ashiną. Gra nie pozwoli ci zapisać stanu gry ani udać się na odpoczynek. Jeśli wykorzystałeś już dużą część zapasów, to przetrwanie pojedynku z Isshinem będzie znacznie trudniejsze.

Finałowy boss 2 - Isshin Ashina

Pojedynek z Isshinem Ashiną załącza się automatycznie po pokonaniu Emmy - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pojedynek z Isshinem Ashiną załącza się automatycznie po pokonaniu Emmy. Gra nie pozwoli ci odpocząć po pokonaniu Emmy, a więc obu bossów należy wyeliminować jednego po drugim.

Isshin Ashina w przeciwieństwie do Emmy oznaczony jest dwoma markerami, a więc żeby go pokonać musisz wykonać na nim dwa śmiertelne ciosy - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Isshin Ashina w przeciwieństwie do Emmy oznaczony jest dwoma markerami, a więc żeby go pokonać musisz wykonać na nim dwa śmiertelne ciosy.

Także i ten boss do zadawania obrażeń używa katany. Isshin może przede wszystkim bardzo szybko przybliżyć się do bohatera i wykonać trzy zamachnięcia bronią. Zareaguj na to odbiciem jego wszystkich ataków lub odskokiem. W przypadku walki na niewielkim dystansie boss może dla odmiany wyprowadzić dwa ataki jeden po drugim.

Boss okazjonalnie odpala atak oznaczony czerwonym symbolem. Najlepiej wtedy po prostu odskoczyć do tyłu i nie podejmować niepotrzebnego ryzyka. Isshin dysponuje także identyczną umiejętnością do Emmy. Może mianowicie wykonać serię bardzo szybkich ataków bronią, które pozostawiają po sobie białe smugi w powietrzu (przykład na obrazku).

Isshina możesz pokonać polegając na tej samej sprytnej taktyce, co w przypadku Emmy - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Isshina możesz pokonać polegając na tej samej sprytnej taktyce, co w przypadku Emmy. Dla przypomnienia zakłada ona poleganie na aktywnej sztuce walki o nazwie Natarcie cienia (Shadowrush). Za każdym razem gdy Isshin zakończy wyprowadzanie serii ataków możesz odpalić tę umiejętność, czyli wykonać silne pchnięcie. Zadasz bossowi pojedynczy cios i musisz od razu odskoczyć żeby nie dać mu się trafić - akcja ta wymaga pewnego treningu, ale po tym jak dobrze ją opanujesz gwarantuje stuprocentową skuteczność. Przy okazji warto zażyć cukierek Ako (Ako's Sugar), dzięki czemu każde pchnięcie odbierze bossowi więcej punktów zdrowia.

Alternatywnie możesz skupić się na osłabianiu paska postury bossa dzięki odbijaniu jego ataków. Taktyka ta również wymaga solidnego treningu, zwłaszcza że wiele ataków bossa wyprowadzanych jest tuż po jego błyskawicznej szarży, która może Cię łatwo zaskoczyć.

Po awansowaniu do drugiej fazy walki Isshin zyska nowe umiejętności, a mianowicie ataki ogniowe - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po awansowaniu do drugiej fazy walki Isshin zyska nowe umiejętności, a mianowicie ataki ogniowe. Pojawiają się one w aż trzech różnych odmianach.

Najpoważniejsza forma ataku ogniowego to podpalenie całej areny. Szybko ustaw się w miejscu, w którym nie ma płomieni i zareaguj skokiem w stronę bossa gdy tylko odpali on swój atak z wirującym we wszystkie strony ostrzem (jest on oznaczany czerwonym symbolem, ale trudno może ci być go dostrzec). Przy odrobinie szczęścia nie tylko unikniesz obrażeń, ale również wskoczysz na bossa i osłabisz kopniakiem jego posturę.

1 - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Dwa pozostałe rodzaje ataków ogniowych Isshina to - Zakończenie 1: Shura - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Dwa pozostałe rodzaje ataków ogniowych Isshina to:

  1. Wysłanie pasa ognia w stronę bohatera (przykład na obrazku 1). Szybko odskocz na bok gdy tylko zauważysz, że boss przygotowuje się do tego ataku.
  2. Podpalenie obszaru bezpośrednio przed bossem (przykład na obrazku 2). Szybko odskocz do tyłu i nie zbliżaj się do Isshina dopóki nie znikną płomienie.

Jeżeli wejdziesz w kontakt z ogniem bohater może zostać podpalony i otrzymać negatywny status podpalenia (Burn). Skorzystaj wtedy szybko z czerwonej tykwy (Red Gourd) żeby powstrzymać proces utraty kolejnych punktów zdrowia.

Pokonanie Isshina Ashiny automatycznie ząłaczy filmik powiązany z zakończeniem Shura. Otrzymasz także trofeum powiązane z tym zakończeniem.