Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

"Porażką jest jedynie nie próbować więcej." Poradnik do Sekiro Shadows Die Twice to kompendium wiedzy na temat tej trudnej gry studia From Software. Dowiecie się tutaj, jak walczyć, rozwinąć swoją postać oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą śmierć. Nie zabrakło również opisu pojedynków z bossami.

Ostatnia aktualizacja: 9 października 2019

Nieoficjalny poradnik do gry Sekiro: Shadows Die Twice jest kompendium wiedzy na temat tej bardzo wymagającej produkcji studia FromSoftware. Poradnik w założeniach ma usprawnić zapoznanie się z podstawami gry oraz także ułatwić zrozumienie jej bardziej złożonych mechanik. Powinien on również okazać się pomocny w wyeliminowaniu wszystkich bossów oraz w pomyślnym dotarciu do finału wyprawy.

Poradnik otwierają porady na start, które oferują zestawienie najważniejszych elementów gry w pigułce. Jest to również rekomendowany rozdział dla osób, które nie miały wcześniej styczności z gatunkiem soulsborne i chcą zagwarantować sobie mniej kłopotliwy początek zupełnie nowe przygody. Wszystkie ważne tematy powiązane z mechanikami gry dokładniej opisane zostały także na osobnych stronach poradnika - są to między innymi walka, eksploracja, skradanie się (bardzo istotna nowość w stosunku do poprzednich gier FromSoftware), rozwój postaci czy śmierć i jej skutki. Oprócz przewodnika po grze w poradniku nie zabrakło też rozdziału FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Informuje on między innymi o tym jak parować ciosy przeciwników, jak zdobyć nowe ulepszenia protezy, w jakiej kolejności badać startowe lokacje czy jak poprawnie wyprowadzać ataki z ukrycia.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Sekiro - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Sekiro? Poznać innych graczy? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę Sekiro: Shadows Die Twice POLSKA.

Bardzo ważną częścią tego poradnika są szczegółowe opisy wszystkich pojedynków z bossami. Opis każdej potyczki informuje o lokalizacji bossa, o zalecanych przygotowaniach do walki (np. wybranie konkretnych mikstur czy ulepszenia protezy), o tym czy stoczenie walki z bossem jest wymagane do awansowania w grze, o zestawie ataków, którymi dysponuje dany boss, o rekomendowanej taktyce walki, o ewentualnych słabościach bossa (np. bardzo niska odporność na żywioł ognia) oraz o nagrodach przewidzianych za pokonanie go. Szczególnie trudne walki z bossami wzbogacone zostały dodatkowo licznymi obrazkami pokazującymi np. moment odpalenia umiejętności przez bossa czy poprawną reakcję na atak z jego strony.

W poradniku do Sekiro: Shadows Die Twice znalazł się rozbudowany opis przejścia. Dotyczy on zarówno głównych zadań, które wymagane są do ukończenia gry, jak również pobocznych misji, których można nieobowiązkowo podejmować się po drodze. Dodatkowo przygotowana została strona o zakończeniach gry. Inny ważny rozdział poradnika to atlas świata. Zawiera on przede wszystkim opisy wszystkich dostępnych w grze lokacji, jak również informuje o unikalnych i sekretnych przedmiotach, na które można natrafić w trakcie przemierzania świata.

Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji przygotowana przez studio FromSoftware znane m.in. z takich gier jak Bloodborne, Demon's Souls czy Dark Souls. Nowa produkcja FromSoftware wykazuje pewne cechy wspólne z grami z gatunku umownie nazywanego soulsborne, aczkolwiek wprowadza też wiele istotnych zmian i innowacji. Walki z przeciwnikami kładą większy nacisk na umiejętności gracza i jego refleks, zaś wielu przeciwników można ominąć lub zaatakować z zaskoczenia dzięki dodaniu zaawansowanych opcji skradania się. W zgodzie z duchem poprzednich tytułów FromSoftware Sekiro to gra o wysokim poziomie trudności, w której bardzo łatwo można doprowadzić do śmierci bohatera. Nasz poradnik powinien na szczęście pomóc w zmniejszeniu liczby niechcianych zgonów w drodze do finału przygody.

10 szybkich porad do Sekiro: Shadows Die Twice

 1. Staraj się często skradać. Może ci to ułatwić eliminowanie lub osłabianie przeciwników atakami z zaskoczenia, aczkolwiek silniejszych oponentów możesz również całkowicie omijać nie ryzykując bezpośredniej konfrontacji.
 2. Poćwicz parowanie (odbijanie) wrogich ataków. To zdecydowanie najważniejszy element walki w Sekiro. Każde udane odbicie przyczynia się do naładowania paska postury przeciwnika i przybliża cię do odpalenia śmiertelnego ciosu. Możesz za darmo trenować z Hanbei w Zaniedbanej świątyni.
 3. Naucz się odpowiednio reagować na ataki niemożliwe do zablokowania. W zależności od rodzaju ataku musisz wykonać skok lub poprawny unik. Po tym jak odblokujesz zdolność Kontra Mikiri możesz też dla odmiany przeprowadzać kontrataki.
 4. Korzystaj z haka z linką. Sekiro oferuje o wiele większe możliwości eksploracji i przemieszczania się po mapie od Dark Souls. Dzięki kotwiczce możesz łatwo przygotować zasadzkę, uciec wrogom czy dotrzeć do sekretnej lokacji.
 5. Bohatera można wskrzesić po śmierci. Korzystanie z tej opcji gry jest limitowane, aczkolwiek jest to mimo wszystko przydatna funkcja i może ci zapewnić drugą szansę jeśli np. zginąłeś na krótko przed pokonaniem jakiegoś przeciwnika.
 6. Korzystanie z narzędzi protezy pomaga w wygrywaniu walk. W grze dostępne są różne protezy pomagające np. w podpalaniu wrogów czy niszczeniu ich tarcz. Używaj ich jednak z umiarem, gdyż zużywają one każdorazowo 1 lub kilka punktów symboli ducha.
 7. Przeszukuj dokładnie wszystkie nowo odwiedzane lokacje. W Sekiro nie brakuje sekretnych obszarów, które mogą skrywać bardzo wartościowe skarby lub prowadzić do legowisk ukrytych bossów. W tym drugim przypadku upewnij się, że jesteś gotowy na wyzwanie, gdyż wielu sekretnych bossów jest bardzo silnych.
 8. Nie musisz martwić się o staminę. W Sekiro nie ma żadnego paska staminy. Wykorzystuj to i jak najwięcej przemieszczaj się po polu bitwy, a także bez żadnych obaw odpalaj serie ataków i polegaj na częstych unikach.
 9. Zablokuj kamerę na przeciwniku, z którym walczysz. Może ci to znacząco pomóc w parowaniu ciosów i w odpowiednim reagowaniu na inne rodzaje ataków. Wyjątkiem są sytuacje gdy walczysz w małym pomieszczeniu lub z grupą przeciwników.
 10. Zużywaj środki lecznicze z rozsądkiem. W Sekiro nie możesz sobie pozwolić na zbyt częste odnoszenie dużych obrażeń, gdyż bohater nie dysponuje dużym zapasem medykamentów i rzadko pozwalają one przywrócić pasek zdrowia do maksimum.

Więcej podpowiedzi znajdziesz w rozdziale Porady na start w naszym poradniku.

Czy w Sekiro postacie mogą mówić po japońsku?

Tak i jest to ponadto domyślne ustawienie - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Tak i jest to ponadto domyślne ustawienie. To najlepszy sposób na zapewnienie sobie dodatkowej immersji w trakcie rozgrywki, choć z poziomu menu głównego możesz też wybrać inny język (m.in. angielski). Zmiana języka może oddzielnie dotyczyć dubbingu oraz tekstu pojawiającego się w grze. Kazdy gracz powinien dopasować dzięki temu grę do własnych preferencji.

Czy można przejść grę działając z ukrycia?

Sekiro: Shadows Die Twice pod wieloma względami przypomina duchowego spadkobiercę serii Tenchu. W trakcie gry prowadzenie działań z ukrycia jest bardzo wskazane i może znacząco ułatwić rozgrywkę, ale nie możesz niestety ukończyć Sekiro pozostając niezauważonym.

Pełne skradanie się nie jest przede wszystkim możliwe w trakcie walk z bossami - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

"Pełne" skradanie się nie jest przede wszystkim możliwe w trakcie walk z bossami. W niektórych przypadkach możesz zakraść się do bossa i zadać mu pierwszy silny cios z zaskoczenia, ale już po przystąpieniu do właściwych walk musisz pokonać bossa w bezpośredniej konfrontacji. Próba oddalenia się od bossa po ataku z ukrycia może być niemożliwa lub może doprowadzić do odnowienia się jego utraconych sił życiowych.

Nie radzimy również dążyć do całkowitego omijania przeciwników, a przynajmniej nie podczas przechodzenia przez daną lokację po raz pierwszy. Ignorowanie wrogów pozbawi cię szans zdobycia xp, złota i innego lootu z tytułu rozprawiania się z nimi. Więcej informacji o prowadzeniu działań z ukrycia znajdziesz w rozdziale Skradanie się w naszym poradniku.

Czy w Sekiro jest dostępny kreator postaci?

Nie, Sekiro: Shadows Die Twice nie posiada niestety żadnego kreatora postaci - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Nie, Sekiro: Shadows Die Twice nie posiada niestety żadnego kreatora postaci. Jest to uwarunkowane fabularnie. W trakcie gry śledzemy zmagania konkretnego wojownika, który w wyniku początkowych wydarzeń staje się tytułowym Sekiro, czyli jednorękim wilkiem dążącym do uratowania swojego pana. W grze Sekiro nie przewidziano również opcji modyfikacji wyglądu stroju bohatera. Nie zmienia się on w trakcie gry. Główny bohater może natomiast odnaleźć bronie oraz nowe ulepszenia dla protezy ręki.

W jakich wersjach oferowana jest gra Sekiro: Shadows Die Twice?

Gra Sekiro: Shadows Die Twice oferowana jest w dwóch wersjach - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Gra Sekiro: Shadows Die Twice oferowana jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to standardowa edycja. Nie zawiera ona żadnych unikalnych fizycznych dodatków, aczkolwiek przewidziane zostały inne nagrody z tytułu złożenia zamówienia przedpremierowego:

 1. W wersji na PS4 przyznawany jest dostęp do dwóch darmowych motywów ("Motyw Dynamiczny Sekiro: Shadows Die Twice" oraz "Motyw Dynamiczny Sekiro: Shadows Die Twice - Posiadłość Hirata").
 2. W wersji na XBOX ONE przyznawany jest dostęp do dwóch awatarów ("awatar - proteza ręki Sekiro" oraz "awatar - hak z liną").
 3. W wersji na PC przyznawany jest dostęp do cyfrowej wersji art booka oraz do cyfrowej wersji soundtracku z gry.

Druga wersja gry Sekiro: Shadows Die Twice to edycja kolekcjonerska (Collector's Edition). Oprócz egzemplarza gry zawiera ona również następujące fizyczne prezenty, które umieszczono w kolekcjonerskim pudełku:

 1. 7-calowa figurka Shinobi (ok. 17 cm);
 2. steelbook;
 3. kolekcjonerski art book;
 4. mapa;
 5. soundtrack z gry;
 6. repliki monet z gry.

Sterowania w Sekiro: Shadows Die Twice

Doskonałe opanowania sterowania postacią w Sekiro: Shadows Die Twice jest niezwykle istotną sprawą. Niejednokrotne szybsze wykonanie jakiejś akcji może uchronić bohatera przed śmiercią lub poważnymi obrażeniami. Poniżej wymieniliśmy najważniejsze przyciski sterowania. Pełną klawiszologię oraz dodatkowe informacje na temat kontrolowania postaci i ustawień sterowania znajdziesz w rozdziale Sterowanie w naszym poradniku.

1 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryPoruszanie się postacią - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Poruszanie się postacią.

2 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryPrzykucnięcie - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przykucnięcie. Wciśnięcie tego przycisku jest wymagane po to żeby zacząć się skradać.

3 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryZablokowanie kamery na wybranym przeciwniku - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Zablokowanie kamery na wybranym przeciwniku. Jest to przydatne jeśli chcesz w całości skupić się na atakowaniu tylko jednej postaci. Mechanizm ten działa podobnie do Dark Souls. Możesz poruszać dodatkowo prawą gałką analogową żeby przełączać się pomiędzy widocznymi przeciwnikami.

4 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryBlokowanie (zasłona - Guard) i parowanie ciosów (odbicie - Deflect) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Blokowanie (zasłona - Guard) i parowanie ciosów (odbicie - Deflect). Szczególnie istotne jest parowanie ataków wyprowadzanych przez wrogów, gdyż w taki sposób możesz stopniowo osłabiać ich posturę i dążyć do odblokowania szansy wyprowadzenia śmiertelnego ciosu (Deathblow).

5 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryUżycie haka z liną - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Użycie haka z liną. Jest on bardzo pomocny przy eksploracji, aczkolwiek po zakupieniu ulepszenia może również być używany do atakowania i zaskakiwania przeciwników.

6 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryWyprowadzenie ataku kataną - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wyprowadzenie ataku kataną. Możesz przytrzymać przycisk ataku żeby wyprowadzić silniejsze pchnięcie (Thrust).

7 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryUżycie wybranego wcześniej narzędzia - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Użycie wybranego wcześniej narzędzia. Są to różne ulepszenia protezy bohatera, które mogą być przydatne np. do zadawania dodatkowych obrażeń przeciwnikom czy wystawiania ich na dalsze ataki poprzez wykorzystywanie ich słabości (np. awersji do ognia).

8 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry9 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

10 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryWykonanie ataku sztuki walki (Combat Arts) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wykonanie ataku sztuki walki (Combat Arts). Są to specjalne silne ataki, które musisz najpierw odblokować dzięki zakupieniu jakiejś umiejętności i następnie umieścić w aktywnym slocie. Możesz mieć w danym momencie ustawiony tylko jeden taki atak.

11 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryPrzełączanie się pomiędzy dostępnymi narzędziami (różnymi protezami ramienia) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przełączanie się pomiędzy dostępnymi narzędziami (różnymi protezami ramienia).

12 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryWykonanie skoku - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wykonanie skoku. Możesz także łączyć skoki z użyciem linki z hakiem oraz wykonywać je z rozbiegu.

13 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryInterakcja z obiektami i postaciami niezależnymi - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Interakcja z obiektami i postaciami niezależnymi. Zebranie łupów (lootu) z okolicy - musisz przytrzymać przycisk żeby rozpoczęło się "zasysanie" skarbów.

14 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryWykonanie uniku - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Wykonanie uniku. Korzystaj z nich przede wszystkim po wyświetleniu przez grę czerwonego symbolu, który oznacza atak niemożliwy do zablokowania. Unik jest wtedy wymagany do tego żeby nie otrzymać obrażeń. Wychyl równolegle lewą gałkę w tę stronę, w którą ma zostać wykonany unik.

Przytrzymanie przycisku aktywuje bieg (sprint). Możesz go używać żeby uciec wrogom albo żeby szybko do kogoś podbiec.

15 - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gryPrzełączanie się pomiędzy przedmiotami podręcznymi z inwentarza (Quick Items) - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Przełączanie się pomiędzy przedmiotami podręcznymi z inwentarza (Quick Items). Gra przełącza tylko pomiędzy obiektami ustawionymi w slotach szybkiego wyboru (możesz ustawić 5 różnych przedmiotów).

Użycie wybranego przedmiotu podręcznego z inwentarza - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Użycie wybranego przedmiotu podręcznego z inwentarza.

Czy gra Sekiro: Shadows Die Twice posiada zabezpieczenie Denuvo?

Nie, wersja PC gry Sekiro: Shadows Die Twice, podobnie zresztą jak inne produkcje FromSoftware, nie wykorzystuje zabezpieczenia Denuvo. Nie należy więc obawiać się ewentualnych spadków wydajności spowodowanych nieprzerwanym działaniem tej formy antipirackiego zabezpieczenia.

Wymagania sprzętowe PC gry Sekiro: Shadows Die Twice

Minimalne oraz rekomendowania wymagania sprzętowe Pecetowej wersji gry Sekiro: Shadows Die Twice stosunkowo niewiele między sobą się różnią i nie są one też wyraźnie wyższe od wymagań gry Dark Souls 3. Sekiro powinno bezproblemowo działać nawet na kilkuletnim sprzęcie. Więcej informacji oraz naszych osobistych odczuć z obcowania z grą znajdziesz w rozdziale Wymagania sprzętowe poradnika.

Minimalne wymagania sprzętowe Sekiro: Shadows Die Twice to:

 1. Procesor: Intel Core i3-2100 / AMD FX-6300
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7950
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 25 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe Sekiro: Shadows Die Twice to:

 1. Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen 5 1400
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 570
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Miejsce na dysku: 25 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej


Informacje o Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 164, ilustracje: 1039 .

Przewodnik po grze

Ostatnia aktualizacja : 15 marca 2019, odwiedź Przewodnik po grze

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 14 marca 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry