Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sekiro: Shadows Die Twice zestawiliśmy najważniejsze informacje na temat rozwoju bohatera. Możesz dowiedzieć się m.in. jak zwiększyć żywotność i siłę ataku sterowanej postaci, czy w jaki sposób uzyskiwać dostęp do nowych umiejętności.

Zwiększanie statystyk bohatera

W Sekiro główny bohater opisany jest trzema parametrami - żywotnością (Vitality), posturą (Posture) oraz siłą ataku (Attack Power) - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W Sekiro główny bohater opisany jest trzema parametrami - żywotnością (Vitality), posturą (Posture) oraz siłą ataku (Attack Power). Bardzo ważną cechą gry jest to, że statystyk bohatera nie możesz łatwo zwiększać dzięki grindowaniu, tzn. dzięki wielokrotnemu rozprawianiu się z tymi samymi potworami. Musisz zamiast tego polegać na opisanych poniżej metodach.

Witalność i posturę możesz zwiększać wyłącznie dzięki pozyskiwaniu koralików modlitewnych (Prayer Beads) - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Witalność i posturę możesz zwiększać wyłącznie dzięki pozyskiwaniu koralików modlitewnych (Prayer Beads). Mogą one być nagrodami za pokonywanie wybranych bossów, aczkolwiek niektóre z nich odnajduje się w świecie gry w formie lootu. Pełną listę koralików modlitewnych (do odnalezienia jest ich w sumie 40) znajdziesz w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Statystyki bohatera nie są automatycznie zwiększane w momencie odnalezienia każdego nowego koralika. Musisz zaczekać aż zbierzesz 4 koraliki, a następnie powrócić do dowolnego posążka rzeźbiarza. Z menu obozowiska możesz wybrać opcję zwiększenia fizycznych atrybutów (Enhance Physical Attributes).

Siłę ataku możesz zwiększać wyłącznie dzięki pozyskiwaniu wspomnień (Memory) - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Siłę ataku możesz zwiększać wyłącznie dzięki pozyskiwaniu wspomnień (Memory). Są one nagrodami za pokonywanie najważniejszych bossów z gry. Po zabiciu bossa otrzymasz informację o odblokowaniu powiązanego z nim wspomnienia.

Siła ataku nie jest automatyczne zwiększana w momencie odblokowania nowego wspomnienia. Musisz powrócić do dowolnego posążka rzeźbiarza, a następnie wybrać z menu obozowiska opcję zwiększenia o 1 punkt siły ataku (Enhance Attack Power).

Odblokowywanie nowych umiejętności

Inny sposób na zwiększanie skuteczności bohatera na polu bitwy to kupowanie nowych umiejętności - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Inny sposób na zwiększanie skuteczności bohatera na polu bitwy to kupowanie nowych umiejętności. Zanim będziesz mógł przystąpić do odblokowywania umiejętności musisz spełnić dwa wymagania.

Pierwszy wymóg to dysponowanie ezoterycznym tekstem, czyli księgą umiejętnością. Księgę sztuk shinobi oraz księgę sztuk protezy otrzymasz w początkowej fazie gry od Rzeźbiarza. Kolejne księgi musisz już pozyskać we własnym zakresie. Ich zestawienie wraz z okolicznościami ich odnajdywania zamieściliśmy w rozdziale Ezoteryczne teksty.

Drugi wymóg to dysponowanie punktami rozwoju, które otrzymuje się za awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Drugi wymóg to dysponowanie punktami rozwoju, które otrzymuje się za awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia. XP jest przyznawane za każdego zabitego przeciwnika, przy czym najwięcej punktów gwarantują bossowie. Polecamy zajrzeć do rozdziału Farmienie xp i złota, w którym zestawiliśmy najlepsze metody gromadzenia doświadczenia.

Bohater może utracić XP w momencie śmierci. Konkretnie możliwa jest utrata połowy zebranego doświadczenia do awansu na kolejny poziom. Nie musisz obawiać się utraty odblokowanych już punktów rozwoju. Temat ten dokładniej omówiliśmy na stronie Śmierć i jej konsekwencje.

Po tym jak zdobędziesz co najmniej 1 punkt rozwoju możesz wybrać interesującą Cię kategorię umiejętności z zakładek w lewym górnym rogu ekranu - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Po tym jak zdobędziesz co najmniej 1 punkt rozwoju możesz wybrać interesującą Cię kategorię umiejętności z zakładek w lewym górnym rogu ekranu. Większość umiejętności wymaga wydania więcej niż 1 punktu rozwoju. Są one ponadto ze sobą połączone na zasadzie drzewka, a więc żeby odblokować późniejsze zdolności musisz najpierw zakupić powiązane z nimi wcześniejsze umiejętności.

Nasze sugestie odnośnie odblokowania najbardziej przydatnych zdolności znajdziesz w rozdziale Jakie umiejętności zakupić jako pierwsze? Nie próbuj odblokować wszystkich umiejętności z tego samego drzewka. Zamiast staraj się dotrzeć do najlepszych umiejętności z różnych kategorii.

Sztuki walki

W miarę postępów w grze możesz uzyskiwać dostęp do nowych Sztuk walki (Combat Arts) - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W miarę postępów w grze możesz uzyskiwać dostęp do nowych Sztuk walki (Combat Arts). Są to specjalne umiejętności aktywowane kombinacją przycisków L1+R1/LB+RB. Każda aktywacja sztuki walki zużywa symbole ducha (zazwyczaj 2 lub 3).

Prawie wszystkie sztuki walki możesz odblokować dzięki zakupieniu powiązanych z nimi umiejętności. Wyjątkiem jest sztuka Dobycie śmiertelności (Mortal Draw), która przyznawana jest w momencie zdobycia Ostrza śmiertelności.

W danym momencie możesz mieć w stanie gotowości tylko 1 sztukę walki - ustawia się ją na głównej karcie postaci. Możesz do woli przełączać się pomiędzy posiadanymi zdolnościami. Jest to bardzo wskazane, gdyż niektórzy zwykli przeciwnicy i bossowie są mniej odporni na wybrane sztuki walki. Nasze sugestie odnośnie doboru aktywnej umiejętności znajdziesz w opisie przejścia oraz w opisach walk z bossami.

Techniki ninjutsu

W grze Sekiro możesz odblokować tylko trzy Techniki ninjutsu (Ninjutsu Techniques) - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

W grze Sekiro możesz odblokować tylko trzy Techniki ninjutsu (Ninjutsu Techniques). Oto ich zestawienie:

 1. Bloodsmoke Ninjutsu - Jest ona przyznawana automatycznie za pokonanie głównego bossa Genichiro Ashiny.
 2. Puppeteer Ninjutsu - Jest ona przyznawana automatycznie za pokonanie Małp z parawanu (Folding Screen Monkeys). To nietypowa i obowiązkowa "walka z bossami".
 3. Bestowal Ninjutsu - Jest ona przyznawana za pokonanie Bezgłowego Małpiego Strażnika (Undead Guardian Ape), który jest jednym z opcjonalnych bossów w Głębinach w Ashinie.

Podobnie jak w przypadku opisanych wcześniej sztuk walki w danym momencie możesz mieć przygotowaną do użycia tylko 1 technikę ninjutsu. Wybiera się je z poziomu karty postaci. Zawsze dokładnie przeczytaj opis techniki żeby dowiedzieć się jak ją załączyć. Warto zaznaczyć, że zużywają one znacznie więcej symboli ducha. Używaj ich więc z umiarem.

Symbole ducha

Symbole ducha (Spirit Emblems) to bardzo ważny surowiec w grze Sekiro, który pozwala na korzystanie z - Rozwój postaci w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Symbole ducha (Spirit Emblems) to bardzo ważny surowiec w grze Sekiro, który pozwala na korzystanie z:

 1. Narzędzi protezy
 2. Sztuk walki
 3. Technik ninjutsu

Zapas symboli ducha możesz odnawiać:

 1. Pozyskując je od niektórych zabijanych przeciwników
 2. Odnajdując je w świecie gry
 3. Kupując je z poziomu posążka rzeźbiarza - każdy symbol kosztuje 10 senów.

Staraj się zawsze dysponować dużą liczbą symboli ducha w zapasie, gdyż możesz bardzo łatwo je zużyć np. powtarzając walkę z jakimś silnym bossem. Bohater może mieć w gotowości ograniczoną liczbę ducha, ale:

 1. Możesz zwiększać liczbę przenoszonych symboli dzięki pasywnym umiejętnościom.
 2. Nieużywane symbole są składowane przy posążkach rzeźbiarza. Po powrocie do obozowiska gra automatycznie uzupełni ich zapas i nie będziesz wtedy musiał ich kupować albo pozyskiwać od nowo zabitych wrogów.