Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Poniższy rozdział opisuje sposób pokonania drugiego bossa w Sekiro: Shadows Die Twice - uwięzionego w łańcuchach ogra. Stanowi on większe wyzwanie niż pierwszy przeciwnik tego typu. Poniższe porady wskażą ci jak do niego dotrzeć, jak przygotować się do walki i na co zwracać uwagę w jej trakcie.

Gdzie odnaleźć Chained Ogre?

Lokalizacja: Podzamcze Ashiny [Mur podzamcza - schody]

Nagrody: Koralik modlitewny, Umiejętność: 1. stopień leczenia shinobi

Ogra uwiezionego na łańcuchu napotkasz jako przeszkodę na drodze przez Mur podzamcza - schody, niedaleko Posążka rzeźbiarza na szczycie schodów - Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ogra uwiezionego na łańcuchu napotkasz jako przeszkodę na drodze przez Mur podzamcza - schody, niedaleko Posążka rzeźbiarza na szczycie schodów. Jest to drugi boss w Sekiro: Shadows Die Twice i zarazem drugi w Podzamczu Ashiny.

Jak pokonać Chained Ogre?

W przypadku Ogra nie jest możliwe zadanie mu zabójczego ciosu od pleców. Mimo, że jest uwieziony na początku walki, oswobodzi się niezależnie od twojej ingerencji: dlatego najlepiej zadaj mu jak najwięcej obrażeń.

Atak pochwycenia, gdy posiadasz mało zdrowia, może zakończyć się twoją śmiercią - Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Atak pochwycenia, gdy posiadasz mało zdrowia, może zakończyć się twoją śmiercią

Gdy ogr już się wyswobodzi będzie używał kilku ataków: potrójny kopniak, upadek na gracza, atak rękoma znad głowy po zamachu, atak specjalny: pochwycenie. Jeśli zostaniesz pochwycony, atak zabierze ci około 90% zdrowia.

Ważna informacja: gdy zabierzesz przeciwnikowi jeden pasek zdrowia, musisz zadać mu cios krytyczny, wspinając się na jego kark z użyciem linki - Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Ważna informacja: gdy zabierzesz przeciwnikowi jeden pasek zdrowia, musisz zadać mu cios krytyczny, wspinając się na jego kark z użyciem linki. Ujrzysz wtedy na jego głowie zielony wskaźnik użycia linki.

Jako, że nie możesz polegać na parowaniu ciosów, najlepiej wykonywać liczne uniki i podskoki, by uchronić się przed atakami bossa. Szczególnie ważny jest podskok podczas próby pochwycenia - odskok może być niewystarczający.

Możesz spróbować się zakraść do ogra niezauważenie, by zadać mu więcej obrażeń, nim się uwolni - Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Możesz spróbować się zakraść do ogra niezauważenie, by zadać mu więcej obrażeń, nim się uwolni
  1. Możesz spróbować się zakraść za plecy ogra niezauważenie, by zadać mu więcej obrażeń nim się uwolni - musisz jednak wykorzystać do tego przedmiot Cukierek Gachiina.
  2. Uważaj na jeszcze jednego żołnierza z piką, który jest przyczajony na małym wzgórzu, na lewo od schodów: będzie on współpracował z ogrem, gdy cię zobaczy.
  3. Do walki bardzo przydaje się ulepszenie protezy: Dysza ogniowa. Powoduje ona, że boss na dobrych kilka sekund nie atakuje i dodatkowo jeśli uda ci się go podpalić, będzie otrzymywał obrażenia od ognia. Wzmocnij efekt rzucając wcześniej w bossa Olejem. Jeśli nie masz Dyszy ogniowej, możesz próbować wykorzystać inne gadżety, np. Petarda Shinobi.
  4. Jako, że ognisko znajduje się bardzo blisko, jeśli straciłeś już sporo zdrowia, warto powrócić do punktu i odpocząć, by ponowić walkę z bossem bez niepotrzebnej śmierci.
Umiejętność lecząca, którą masz szansę zdobyć po walce z bossem - Skuty ogr | Boss w Sekiro Shadows Die Twice - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry
Umiejętność lecząca, którą masz szansę zdobyć po walce z bossem

Po walce otrzymasz Koralik modlitewny (zbierz cztery, by poprawić witalność i obrażenia zadawane przez Wolfa), oraz jeśli zginąłeś wiele razy podczas starcia i do jego czasu, otrzymasz również umiejętność poprawiającą leczenie: 1. stopień leczenia shinobi.