Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy Sekiro jest grą trudniejszą niż Dark Souls? Sekiro Shadows Die Twice poradnik, solucja

Udzielenie odpowiedzi na pytanie "Czy Sekiro jest trudniejsze od Dark Souls?" nie jest łatwą sprawą. Na pierwszy rzut oka Sekiro wygląda na podobną grę do wcześniejszych dokonań studia FromSoftware, ale po lepszym zapoznaniu się z nią zauważa się wiele istotnych różnic. Najlepsza odpowiedź na zadanie pytanie brzmi więc - częściowo tak, częściowo nie. Dokładniejsze wyjaśnienie tego tematu znajdziesz kontynuując lekturę tej strony poradnika.

Sekiro: Shadows Die Twice jest przede wszystkim grą akcji - Czy Sekiro jest grą trudniejszą niż Dark Souls? - Sekiro Shadows Die Twice - poradnik do gry

Co sprawia, że Sekiro może być trudniejsze niż Dark Souls?

Sekiro: Shadows Die Twice jest przede wszystkim grą akcji. Oznacza to, że kładzie ona większy nacisk na realne umiejętności gracza oraz na wykazywaniem się dużym refleksem podczas starć. Prowadzenie bardziej bezpiecznego stylu rozgrywki w oczekiwaniu na błąd przeciwnika może okazać się mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe. Co więcej, gra może karać za zbyt pasywną grę zamiast podejmowania ryzyka i ciągłego dążenia do osłabiania przeciwników.

W Sekiro: Shadows Die Twice najważniejszym elementem walki jest bezbłędne parowanie ciosów przeciwników. Jeśli w poprzednich produkcjach FromSoftware unikałeś tego tematu, to prowadzenia rozgrywki musisz nauczyć się praktycznie od nowa. Parowanie to oczywiście nie jedyny rodzaj zachowania związanego z walką. Nadal możliwe (i niekiedy potrzebne) jest poleganie na unikach oraz blokach.

Sekiro: Shadows Die Twice nie oferuje opcji wezwania innego gracza na pomoc, albowiem w grze nie przewidziano żadnych opcji multiplayer czy kooperacji. Nie możesz więc liczyć na niczyje wsparcie jeśli np. masz duże problemy z jakimś napotkanym bossem. Każdy tego typu problem musisz rozwiązać samodzielnie np. poprzez lepsze nauczenie się wszystkich typów ataków przeciwnika czy wyposażenie bohatera w sprzęt, który pomoże w osłabianiu bossa.

Co sprawia, że Sekiro może oferować podobny poziom wyzwania lub być łatwiejsze niż Dark Souls?

Najważniejszą zmianą, która może uczynić rozgrywkę łatwiejszą w Sekiro: Shadows Die Twice, jest dodanie opcji skradania się. Możesz polegać na niej praktycznie przez całą grę po to żeby omijać wrogów lub żeby wyprowadzać wymierzone w ich stronę ataki z zaskoczenia. Ciosy wykonywane z ukrycia mogą automatycznie zabijać słabszych przeciwników lub osłabiać silniejszych wrogów (w tym również bossów), ułatwiając tym samym rozegranie bezpośrednich walk z nimi już po tym jak bohater wyjdzie z ukrycia.

Kolejne potencjalne ułatwienie w sposobie prowadzenia gry w Sekiro: Shadow Die Twice to przemierzanie lokacji w oparciu o linkę z hakiem. Gadżet ten może być wykorzystywany nie tylko po to żeby łatwo dotrzeć np. na dach czy na wysoką skalną półkę, ale także po to żeby łatwiej zaskoczyć przeciwników (np. wylądowanie na przeciwniku połączone z wykonaniem egzekucji) czy wystawić ich na kolejne ataki w trakcie walk.

Sekiro: Shadows Die Twice nie zawiera rozbudowanych elementów RPG. Może to zachętą do sprawdzenia gry jeśli onieśmiela Cię np. przeglądanie szczegółowych statystyki postaci czy dokonywanie ciągłych podmian głównego oręża. Nie oznacza to na szczęście, że w grze nie ma systemu progresji ani że nie podejmuje się ważnych decyzji związanych z rozwojem bohatera. W trakcie gry możesz np. odblokowywać nowe techniki walki kataną czy nowe ulepszenia protezy ramienia, które mogą zaoferować unikalne ataki w trakcie walk.