Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Dobry, zły i taktyczny Poradnik i solucja do Desperados 3 to opis przejścia wszystkich misji, mapy i wszystkie odznaki/wyzwania. Porady na start, opis umiejętności postaci, wskazówki, jak pokonać najtrudniejszych wrogów; trofea, złote kurczaki i wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2020

Nasz poradnik do Desperados 3 powinien okazać się bardzo pomocny w ukończeniu wszystkich misji kampanii oraz zaliczeniu gry w 100 procentach. Zawarte w tym poradniku podpowiedzi i porady adresowane są zarówno do mniej doświadczonych graczy, jak i osób, które miały styczność z poprzednimi częściami serii oraz z grą Shadow Tactics. Jako że Shadow Tactics i Desperados III przygotowane zostały przez to samo studio Mimimi Games wiele mechanik rozgrywki oraz sterowanie w grze cechują się bardzo zbliżonymi założeniami.

Poradnik podzielony został na dwie duże części i pierwszą z nich jest przewodnik po grze. Ma on przede wszystkim do zaoferowania porady na start opisujące różne istotne rzeczy, o których warto wiedzieć przed przystąpieniem do zabawy. Na osobnych stronach przewodnika dokładniej opisaliśmy tematy skradania się i eksploracji map, korzystania z trybu Showdown Mode (zatrzymania czasu i planowania posunięć), różnic pomiędzy dostępnymi poziomami trudności, czy zasad korzystania ze zdolności bohaterów.

Ważną częścią naszego przewodnika jest rozdział na temat grywalnych bohaterów oraz ich umiejętności. Każda z grywalnych postaci dysponuje własnymi zdolnościami oraz elementami ekwipunku i znacząco wpływa to na jej przydatność w określonych typach sytuacji. W naszym przewodniku nie mogło też zabraknąć rozdziału FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Dowiesz się m.in. ile czasu zajmuje ukończenie gry Desperados 3, jak wyleczyć ranną postać, czy można ukończyć grę nikogo nie zabijając, oraz dlaczego bohater odmawia wykonania wydanego mu polecenia. Przewodnik zamykają poradnik trofeowy z dokładnymi opisami wszystkich osiągnięć, a także strony na temat sterowania i wymagań sprzętowych gry.

Drugim większym rozdziałem poradnika jest szczegółowy opis przejścia wszystkich misji fabularnych. Połączyliśmy go z naszym atlasem świata - do każdej misji przygotowana została wysokiej jakości mapa, na której zaznaczyliśmy m.in. wszystkie ważne lokacje oraz miejsca odnajdywania skrzynek z wartościowym lootem. Nasza solucja podpowiada jak poprawnie wykonywać cele misji, jak zajmować się dodatkowymi wyzwaniami (odznakami), oraz jak skutecznie prowadzić rozgrywkę na wysokich poziomach trudności, na których zmysły przeciwników są bardziej wyostrzone.

Desperados 3 jest długo wyczekiwaną kolejną odsłoną popularnej serii, która powstała w 2001 roku. Akcja gry rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Naszym zadaniem jest dowodzenie grupą bohaterów i podejmowanie się różnorakich niebezpiecznych misji. Właściwą rozgrywkę najłatwiej można opisać jako połączenie gry logicznej, skradanki oraz strategii czasu rzeczywistego. Musimy dokładnie planować wszystkie posunięcia oraz starać się unikać wykrycia, gdyż niejednokrotnie może to doprowadzić do szybkiej śmierci bohatera lub zawalenia jakiegoś celu misji. Gra też kładzie duży nacisk na współpracę pomiędzy bohaterami. Każda grywalna postać posiada własne elementy wyposażenia oraz umiejętności i to od nas zależy jak dobrze je wykorzystamy. Zdolności bohaterów możemy także ze sobą łączyć i np. jednocześnie pozbywać się kilku wrogów. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, aczkolwiek środowisko gry jest w pełni trójwymiarowe. Desparados III pozwala na swobodne obracanie oraz przybliżanie i oddalanie kamery po to żeby dostrzec możliwie jak najwięcej ważnych rzeczy i postaci.

Kilka szybkich porad na dobry początek

 1. Nie wybieraj od razu najwyższego poziomu trudności. Może wydawać się on zachęcający jeśli szukasz dużego wyzwania, ale w rzeczywistości będzie powodował wiele frustracji podczas eksplorowania nieznanych lokacji. Ustawienie wysokiego poziomu trudności to optymalny wybór - gra nadal będzie dość wymagająca, ale nie na tyle żeby zaliczanie misji przychodziło ci z wielkim trudem.
 2. Częste sejwowanie uratuje ci skórę. W Desperados 3 nie ma ograniczeń co do tego jak często możesz sejwować. Co więcej dostępne są manualne oraz szybkie zapisy stanu gry. Dla pewności radzimy zapisywać grę przed wkroczeniem do każdej nowej lokacji oraz przed zaatakowaniem każdego nowego przeciwnika. W trakcie atakowania wrogiej postaci zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie po twojej myśli.
 3. Gra może podświetlać postacie i ważne obiekty z okolicy. Można to traktować jako przesadne "oszustwo", ale mimo wszystko jest to funkcja, dzięki której przechodzenie kolejnych misji stanie się o wiele łatwiejsze. Gra może przede wszystkim zaznaczać przeciwników, ale równie przydatne jest oznaczanie krzaków, ścian bluszczu, drabin czy przedmiotów nadających się do zabrania lub użycia.
 4. Po zatrzymaniu gry wyświetlana jest duża mapa misji. Jest ona zdecydowanie najbardziej pomocna w śledzeniu postępów oraz w rozpoznawaniu pozycji przeciwników (są oni symbolizowani czerwonymi kropkami). Bardzo dobrym pomysłem jest zerkanie na mapę za każdym razem gdy spauzujesz rozgrywkę z myślą o utworzeniu nowego manualnego zapisu stanu gry.
 5. Tryb Showdown Mode ułatwi ci przejście przez trudne lokacje. Jest to unikalny tryb i możesz planować dzięki niemu czynności, które chcesz żeby twoje postacie wykonały w przyszłości. Po "nagraniu" akcji możesz je uruchomić pojedynczym wciśnięciem klawisza. Ma to mnóstwo zastosowań - możesz planować synchronizowane ataki czy łączyć ze sobą umiejętności różnych bohaterów.
 6. Związuj ciała ogłuszonych wrogów i zawsze je gdzieś chowaj. Każdy ogłuszony przeciwnik może się obudzić jeśli nie zostanie odpowiednio szybko związany i to duże ryzyko wszczęcia alarmu. Nigdy o tym nie zapomnij. Chowanie ciał w krzakach, sianie czy poprzez zrzucanie ich w przepaść jest równie istotne. Pozbywaj się ciał nie tylko ogłuszonych wrogów, ale równiez tych zamordowanych.

Więcej podpowiedzi i wskazówek znajdziesz na stronie Porady na start w naszym przewodniku po grze Desperados III.

Wszystkie misje gry Desperados 3

W niniejszym poradniku zamieściliśmy kompletny opis przejścia wszystkich etapów gry Desperados III.

 1. Opis przejścia misji 1: On the Hunt - To jeden z najkrótszych etapów i jest on też dość liniowy.
 2. Opis przejścia misji 2: Running Late on Payday - Nasza solucja składa się z trzech stron. Oddzielnie opisujemy jak dotrzeć McCoy'a, jak zbliżyć się do zawalonego tunelu i jak wysadzić głazy za pomocą dynamitu.
 3. Opis przejścia misji 3: Troublemakers in Flagstone - Nasza solucja składa się z czterech stron. Każda z nich to opis zamordowania oddzielnego celu misji - Jarvisa, Wild Marge, McBane'a i The Duke'a.
 4. Opis przejścia misji 4: Until Deah Do Us Part - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się jak zakraść się do biura burmistrza grając jako Kate, jak dotrzeć w to samo miejsce Cooperem i jak bezpiecznie uciec z terenów posiadłości
 5. Opis przejścia misji 5: The Magnificent Five - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się gdzie znaleźć Hectora, jak wyeliminować wszystkich przeciwników Long Coats i jak podpalić dużą kałużę oleju.
 6. Opis przejścia misji 6: The Bridge at Eagle Falls - Nasza solucja składa się z pięciu stron. Dowiesz się jak zdobyć przebranie dla Kate, jak pozyskać dynamit do wysadzenia mostu, jak zniszczyć most oraz jak bezpiecznie uciec z lokacji z mostem.
 7. Opis przejścia misji 7: One Good Shot - Nasza solucja jest na pojedynczej stronie. Przedstawiliśmy jedyną możliwą trasę do kaplicy i wyjaśniliśmy jak zakraść się na cmentarz.
 8. Opis przejścia misji 8: One Hell of a Night - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się gdzie znaleźć Coopera, Kate i McCoy'a, jak pozyskać przebranie oraz jak przekraść się przez miasteczko w drodze do statku.
 9. Opis przejścia misji 9: Louisiana Voodoo - Nasza solucja składa się z czterech stron. Informujemy jak wydostać się z celi grając jako Isabelle i następnie jak uratować Coopera, McCoy'a, Kate oraz Hectora.
 10. Opis przejścia misji 10: Back Alley Jazz - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się jak zdobyć przebranie dla Kate, gdzie są podejrzani i który z nich jest tym poszukiwanym, a także jak dotrzeć do biura za tylnymi alejkami.
 11. Opis przejścia misji 11: Burn the Queen - Nasza solucja składa się z trzech stron. Oddzielnie omawiamy jak dotrzeć do wioski na bagnach, jak otworzyć cele i gdzie znaleźć Wayne'a, oraz jak podpalić Królową i bezpiecznie uciec z mokradeł.
 12. Opis przejścia misji 12: Dirt and Blood - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się jak ponownie pozyskać przebranie w Nowym Orleanie, jak przedostać się w pobliże przystani oraz jak zaliczyć pierwszą konfrontację z Frankiem.
 13. Opis przejścia misji 13: A Cart Full of Gunpowder - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się jak odzyskać sprzęt bohaterów, jak uwolnić Coopera i Kate, a także jak przepychać wagonik z prochem oraz gdzie i jak poprawnie go zdetonować.
 14. Opis przejścia misji 14: The Wages of Pain - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się gdzie można zdobyć przebranie dla Kate, jakie są możliwe sposoby na zatrzymanie pociągu, a także jak dostać się do wagonu.
 15. Opis przejścia misji 15: A Captain of Industry - Nasza solucja składa się z czterech stron. Dowiesz się jak odpalić fajerwerki, jak załączyć urządzenie w ogrodach, jak zakraść się do Devitta i jak skutecznie go porwać.
 16. Opis przejścia misji 16: The Old and the New - Nasza solucja składa się z trzech stron. Dowiesz się jak zdobyć przebranie dla Kate, jak przejść przez kanion, jak dotrzeć do kaplicy i jak wygrać konfrontację z finałowym bossem gry.

Atlas świata do gry Desperados 3

W naszym opisie przejścia znajdują się mapy atlasu świata dla wszystkich misji gry Desperados 3.

 1. Mapa atlasu świata do misji 1: On the Hunt - Zaznaczyliśmy na niej trasę, którą podróżują James oraz jego syn John.
 2. Mapa atlasu świata do misji 2: Running Late on Payday - Zaznaczyliśmy na niej ważne lokacje wokół pociągu oraz skrzynki z amunicją.
 3. Mapa atlasu świata do misji 3: Troublemakers in Flagstone - Zaznaczyliśmy na niej miejsca pobytu głównych celów misji oraz wszystkie ważne lokacje w miasteczku Flagstone.
 4. Mapa atlasu świata do misji 4: Until Deah Do Us Part - Zaznaczyliśmy na niej ważne lokacje wokół posiadłości i wewnątrz niej. Wiedza na ich temat pomoże też w ucieczce z posiadłości.
 5. Mapa atlasu świata do misji 5: The Magnificent Five - Zaznaczyliśmy na niej m.in. ogniska do pozyskiwania pochodni oraz miejsca pobytu wszystkich 7 wrogów Long Coats.
 6. Mapa atlasu świata do misji 6: The Bridge at Eagle Falls - Zaznaczyliśmy na niej przede wszystkim miejsca składowania dynamitu na strzelnicy i w kamieniołomie, jak również miejsce gdzie zdobywa się przebranie.
 7. Mapa atlasu świata do misji 7: One Good Shot - Zaznaczyliśmy na niej trasę podróży do kaplicy i przylegającego do niej cmentarza.
 8. Mapa atlasu świata do misji 8: One Hell of a Night - Zaznaczyliśmy na niej miejsca odnajdywania śpiących bohaterów, lokację z przebraniem oraz główne wejścia do budynku banku.
 9. Mapa atlasu świata do misji 9: Louisiana Voodoo - Zaznaczyliśmy na niej przede wszystkim miejsca, w których więzieni są główni bohaterowie. Oprócz tego znajdziesz informacje o wszystkich ważnych obszarach mapy.
 10. Mapa atlasu świata do misji 10: Back Alley Jazz - Zaznaczyliśmy na niej lokację z przebraniem, miejsca pobytu wszystkich 3 podejrzanych, wejście do tylnych alejek oraz biuro w strefie magazynowej.
 11. Mapa atlasu świata do misji 11: Burn the Queen - Zaznaczyliśmy na niej ważne lokacje z bagien, miejsce przetrzymywania więźniów oraz wszystkie istotne obszary związane z Królową.
 12. Mapa atlasu świata do misji 12: Dirt and Blood - Zaznaczyliśmy na niej lokację z przebraniem dla Kate, główne ścieżki prowadzące do przystani oraz miejsce wejścia na pokład statku.
 13. Mapa atlasu świata do misji 13: A Cart Full of Gunpowder - Zaznaczyliśmy na niej lokację z przedmiotami bohaterów, obszar z klatkami, dostępne trasy przepychania wagonika oraz bramę, przy której trzeba zatrzymać wagonik.
 14. Mapa atlasu świata do misji 14: The Wages of Pain - Zaznaczyliśmy na niej ważne lokacje przy torach kolejowych, miejsca związanie z zablokowaniem torów oraz wagon, do którego trzeba dotrzeć pod koniec misji.
 15. Mapa atlasu świata do misji 15: A Captain of Industry - Zaznaczyliśmy na niej główne obszary posiadłości, miejsce pobytu Devitta, lokacje pozwalające odciągnąć gości przyjęcia oraz miejsce zakończenia etapu.
 16. Mapa atlasu świata do misji 16: The Old and the New - Zaznaczyliśmy na niej główne lokacje w lewej i prawej części kanionu, ścieżki prowadzące do kaplicy oraz cmentarną bramę.

Mam pytanie i szukam odpowiedzi

W rozdziale FAQ naszego poradnika zestawiliśmy rozwiązania popularnych problemów jakie mogą dać o sobie znać w trakcie przechodzenia kampanii:

 1. Czy można przejść Desperados 3 nikogo nie zabijając? - Może cię to zainteresować jeśli lubisz przechodzić skradanki zachowując "czyste konto", a więc nie zabijając napotykanych ósb.
 2. Dlaczego przeciwnik nie opuszcza posterunku? - Wrogowie, którzy nie opuszczą posterunku np. po zauważeniu leżącej na ziemi torby lekarskiej, potrafią być bardzo problematyczni do wyeliminowania.
 3. Dlaczego bohater odmawia wykonania czynności? - Członkowie drużyny mogą np. odmówić wspięcia się po bluszczu czy wejścia do wody. Utrudnia to prowadzenie gry z ich udziałem.
 4. Jak uratować wszystkich cywilów w misji 2? - To prawdopodobnie pierwsze trudniejsze wyzwanie (odznaka) z jakim będziesz miał do czynienia podczas przechodzenia kampanii.
 5. Jak wyleczyć rannego bohatera? - Twoje postacie mogą odnosić obrażenia np. w wyniku wrogich ataków. Isabelle traci też zawsze 1 punkt zdrowia po skorzystaniu ze swoich "mocy".
 6. Który bohater ma najlepsze umiejętności? - Prezentujemy po kilka przydatnych umiejętności dla każdego z bohaterów oraz wyróżniamy te zdecydowanie najbardziej pomocne.
 7. Jak eliminować elitarnych przeciwników Long Coat? - Są oni niezwykle problematyczni, albowiem zdecydowana większość ataków i umiejętności członków drużyny nie pozwala na zabijanie Long Coatów.
 8. Jak unikać wszczynania alarmów? - Jest kilka istotnych rzeczy, o których warto pamiętać żeby nie popełniać częstych błędów. Możesz także wykonywać czynności o mniejszym poziomi ryzyka wykrycia.

Najważniejsze klawisze sterowania w Desperados 3

Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych klawiszy sterowania dla wersji PC gry Desperados III. Pełną klawiszologię zamieściliśmy w odrębnym rozdziale Sterowanie, w którym znajdziesz też m.in. informacje o dostępnych w grze dodatkowych ustawieniach sterowania.

Przykucnięcie - Jest to jednocześnie tryb skradania się w grze, dzięki któremu możesz unikać generowania hałasu oraz wykrywania przez przeciwników na większych odległościach - Desperados 3 - poradnik do gry

Przykucnięcie - Jest to jednocześnie "tryb skradania się" w grze, dzięki któremu możesz unikać generowania hałasu oraz wykrywania przez przeciwników na większych odległościach.

Wybranie umiejętności 1 (aktywnej) dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 1 (aktywnej) dla aktualnie sterowanego bohatera.

Wybranie umiejętności 2 dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 2 dla aktualnie sterowanego bohatera.

Wybranie umiejętności 3 dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 3 dla aktualnie sterowanego bohatera.

Wybranie umiejętności 4 dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 4 dla aktualnie sterowanego bohatera.

Wybranie umiejętności 5 dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 5 dla aktualnie sterowanego bohatera.

Wybranie umiejętności 1 (nieaktywnej) dla aktualnie sterowanego bohatera - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybranie umiejętności 1 (nieaktywnej) dla aktualnie sterowanego bohatera. Chodzi tu zazwyczaj o nieagresywny wariant umiejętności, np. wybranie opcji ogłuszenia w walce wręcz zamiast użycia noża.

Tryb używania / interakcji - Desperados 3 - poradnik do gry

Tryb używania / interakcji. Po jego załączeniu musisz dodatkowo zaznaczyć kursorem interesujący cię obiekt (lub postać).

Aktywacja trybu Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Aktywacja trybu Showdown Mode. Na wszystkich poziomach trudności poza Desperado zatrzymuje to chwilowo upływ czasu. Możesz zaplanować (nagrać) wykonanie czynności po to żeby później odpalić je wciśnięciem klawisza ENTER. To bardzo pomocne szczególnie przy wspólnych atakach ze strony dwóch lub więcej bohaterów.

Przełączanie się pomiędzy dostępnymi bohaterami - Desperados 3 - poradnik do gry

Przełączanie się pomiędzy dostępnymi bohaterami.

Aktywacja trybu Showdown Mode - Desperados 3 - poradnik do gry

Aktywacja trybu Showdown Mode. Musiałeś wcześniej nagrać jakieś czynności po wciśnięciu klawisza SHIFT.

Pojedyncze wciśnięcie - zaznaczenie postaci - Desperados 3 - poradnik do gry

Pojedyncze wciśnięcie - zaznaczenie postaci. Może to być przeciwnik i pozwoli ci to na podejrzenie jego pola widzenia.

Przytrzymanie przycisku - narysowanie prostokąta do zaznaczenia kilku postaci.

Alternatywnie możesz w ten sposób anulować akcję oraz odznaczyć umiejętność.

Wyświetlenie pola widzenia zaznaczonego przeciwnika. Możesz też wcisnąć PPM w dowolnym miejscu świata i ustalić dzięki temu kto obserwuje dane miejsce.

Poruszanie się - Desperados 3 - poradnik do gry

Poruszanie się. Dwukrotne wciśnięcie przycisku nakłoni postać do biegu.

Wchodzenie w interakcję z obiektami i postaciami (należy wcześniej wcisnąć CTRL).

Aktywowanie wybranych wcześniej umiejętności (klawisze A, S, D, F, G, Y).

Przesuwanie kamery - Desperados 3 - poradnik do gry

Przesuwanie kamery.

Alternatywnie możesz także przysuwać kursor do krawędzi ekranu.

Swobodne obracanie kamery - musisz przytrzymać klawisz - Desperados 3 - poradnik do gry

Swobodne obracanie kamery - musisz przytrzymać klawisz.

Numlock 4 oraz Numlock 4 pozwalają obrócić kamerę w lewo lub w prawo.

Przybliżanie / oddalanie widoku - Desperados 3 - poradnik do gry

Przybliżanie / oddalanie widoku. Warto przybliżyć kamerę np. jeśli trzeba podnieść mały przedmiot albo działać w małym obszarze. Jej oddalenie jest pomocne na dużych przestrzeniach, np. do odnajdywania przeciwników i ustalania ich pola widzenia.

Szybki zapis - Desperados 3 - poradnik do gry

Szybki zapis. W menu pauzy możesz też tworzyć normalne manualne zapisy stanu gry.

Szybki odczyt - Desperados 3 - poradnik do gry

Szybki odczyt.

Powiększenie mini-mapy - Desperados 3 - poradnik do gry

Powiększenie mini-mapy. Jeszcze większa wersja mini-mapy wyświetlana jest na ekranie pauzy.

Podświetlenie interaktywnych obiektów i postaci z otoczenia - Desperados 3 - poradnik do gry

Podświetlenie interaktywnych obiektów i postaci z otoczenia. To bardzo pomocna funkcja do odnajdywania przedmiotów do zabrania lub użycia, jak również do szybszego dostrzegania przeciwników.

Jak wybrać więcej niż jednego bohatera?

Zaznaczenie więcej niż jednego członka drużyny może przydać się np - Desperados 3 - poradnik do gry

Zaznaczenie więcej niż jednego członka drużyny może przydać się np. jeśli będziesz chciał szybko przemieścić bohaterów w inne miejsce na mapie. W wersji na PC możesz tego dokonać na dwa sposoby:

 1. Wciśnij ukośnik \ żeby wybrać wszystkich bohaterów dostępnych w danej misji.
 2. Przytrzymaj prawy przycisk myszy żeby narysować prostokąt. Wybrani zostaną wszyscy bohaterowie, którzy znajdą się w jego obrębie.

W wersjach na konsole zaznaczanie więcej niż jednej postaci wygląda inaczej - musisz przytrzymać R1/RB i zacząć wybierać bohaterów, którzy mają się jednocześnie przemieszczać. Przy wybranych postaciach będzie pojawiała się "fajeczka".

Ile grywalnych postaci jest do wyboru?

W grze Desperados III dostępnych jest pięciu bohaterów - są to rewolwerowiec Cooper, lekarz McCoy, mięśniak Hector, dama Kate oraz szamanka voodoo Isabelle - Desperados 3 - poradnik do gry

W grze Desperados III dostępnych jest pięciu bohaterów - są to rewolwerowiec Cooper, lekarz McCoy, "mięśniak" Hector, dama Kate oraz szamanka voodoo Isabelle. Każda z tych postaci dysponuje oddzielnymi pasywnymi i aktywnymi umiejętnościami. Ma to oczywiście na celu "żonglowanie" bohaterami po to żeby możliwie jak najlepiej dopasowywać wybór postaci do aktualnych założeń rozwiązywanych zadań. Dzięki trybowi Showdown Mode (planowanie akcji) bohaterowie mogą także równolegle odpalać swoje umiejętności, jak również je łączyć.

Dostępność grywalnych bohaterów jest bardzo ograniczona w większości misji. Każdy nowy członek drużyny musi najpierw dołączyć do drużyny - Cooper w misji 1, McCoy w misji 2, Hector w misji 3, Kate w misji 4 oraz Isabelle w misji 8. W niektórych zadaniach steruje się tylko kilkoma z nich i ogranicza to możliwości taktyczne. Kolejni bohaterowie mogą w wyjątkowych przypadkach pojawić się na mapie czy zostać odblokowani po tym jak dostatecznie awansujesz w misji i wykonasz jej określone cele, choć zazwyczaj na zagranie nimi trzeba zaczekać do jednego z kolejnych etapów.

Dokładne omówienia wszystkich dostępnych postaci oraz ich zdolności znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika Grywalni bohaterow i ich umiejętności.

Czy w Desperados 3 są dostępni inni bohaterowie z poprzednich części?

Niestety nie, w Desperados III nie można grać m.in. jako Sam, Sanchez czy Hawkeye, czyli innymi bardzo lubianymi bohaterami z pierwszej i drugiej części cyklu. Można jedynie mieć nadzieję, że inne postacie dodane zostaną w ewentualnym DLC do Desperados 3 lub w kolejnych częściach tej serii wydanych w przyszłości.

Jak podnieść ciało lub przedmiot?

Podnoszenie ciał i obiektów w wersji PC gry Desperados 3 nie jest do końca intuicyjnym procesem - Desperados 3 - poradnik do gry

Podnoszenie ciał i obiektów w wersji PC gry Desperados 3 nie jest do końca intuicyjnym procesem. Składa się on na dobrą sprawę z dwóch kroków:

 1. Wciśnij przycisk CTRL żeby załączyć tryb interakcji.
 2. Najedź kursorem na ciało lub na przedmiot, który który chcesz podnieść. Wciśnij lewy przycisk myszy żeby wykonać tę akcję.

W taki sam sposób wchodzi się też w interakcję z obiektami, których się nie podnosi. Mowa tu np. o otwieraniu drzwi i skrzyń czy aktywowaniu różnorakich mechanizmów.

Czy w grze można zatrzymać upływ czasu?

Tak, jest taka opcja i jest ona dostępna dla wszystkich poziomów trudności poza najwyższym Desperado - Desperados 3 - poradnik do gry

Tak, jest taka opcja i jest ona dostępna dla wszystkich poziomów trudności poza najwyższym Desperado. Czas gry możesz zatrzymać wciskając SHIFT w wersji na PC, a więc aktywując tryb Showdown Mode. Samo zatrzymanie czasu nie jest oczywiście jedynym zastosowaniem tego trybu. Możesz go też używać do planowania akcji w wykonaniu bohaterów po to żeby je aktywować w dogodnym momencie jednym wciśnięciem klawisza. Tryb Showdown Mode dokładniej opisaliśmy w naszym przewodniku po grze.

Desperados 3 oferuje także przeciwieństwo opisanej wyżej funkcji - możesz też przyśpieszać upływ czasu wciskając X w wersji na PC. Ta opcja przydaje się z kolei m.in. do skrócenia oczekiwania na pojawienie się celu misji w określonym miejscu mapy.

Czy mogę powtarzać ukończone misje?

Tak, jest to możliwe i wręcz wymagane jeśli masz w planach zaliczenie wszystkich wyzwań dla danej misji - Desperados 3 - poradnik do gry

Tak, jest to możliwe i wręcz wymagane jeśli masz w planach zaliczenie wszystkich wyzwań dla danej misji. Tylko w taki sposób można ukończyć misję w 100%. Ekran wyboru misji pojawia się po ukończeniu etapu i jest również dostępny z poziomu menu głównego.

Powtarzając etap nie musisz na szczęście obawiać się utraty wcześniejszych postępów w temacie zdobytych wyzwań (odznak) czy odnotowania przez grę faktu ukończeniej danej misji na wysokim poziomie trudności.

Czy w grze są znajdźki?

Nie, w grze Desperados 3 nie ma klasycznych znajdziek / sekretów - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie, w grze Desperados 3 nie ma klasycznych znajdziek / sekretów. Nie musisz zajmować się odnajdywaniem dokumentów, nagrań, artefaktów ani żadnych innych tego typu przedmiotów. Jako sekrety można ewentualnie potraktować wyzwania, albowiem są one odkrywane dopiero po zaliczeniu danej misji po raz pierwszy. Mogą one ponadto wymuszać dokładnie badanie map, np. w poszukiwaniu NPC-ów na potrzeby podsłuchania ich rozmów.

Czy w grze są ważne wybory?

Nie, Desperados 3 nie oferuje ważnych wyborów. Rozgrywane misje mają odgórnie narzucone fabularne założenia. Gra oferuje natomiast dużą swobodę działania w temacie wyboru sposobów zaliczania celów misji - możesz wybierać różne ścieżki, korzystać z różnych bohaterów i elementów wyposażenia, a także wybierać pomiędzy działaniem w całości z ukrycia i mordowaniem niektórych wrogów w bezpośrednich konfrontacjach.

Dlaczego Cooper nie może użyć noża?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - Cooper dysponuje tylko jednym nożem i może go przez to chwilowo utracić - Desperados 3 - poradnik do gry

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - Cooper dysponuje tylko jednym nożem i może go przez to chwilowo utracić. Stanie się tak jeśli zdecydujesz się rzucić nożem w jakiegoś przeciwnika i zapomnisz podejść do jego zwłok po to żeby odzyskać nóż. W trakcie gry nie odnajduje się żadnych kolejnych noży, tak więc trzeba "opiekować się" tym startowym.

Podobne ograniczenie dotyczy też niektórych gadżetów innych bohaterów, np. pułapki na niedźwiedzie, z której korzysta Hector. Ją również należy zebrać z ziemi po tym jak złapie jakiegoś przeciwnika lub straci swoją użyteczność.

Czy można położyć się na ziemi?

Nie, autorzy gry Desperados III nie przewidzieli niestety takiej opcji - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie, autorzy gry Desperados III nie przewidzieli niestety takiej opcji. Sterowana postać nie może zacząć się czołgać. Bohaterowie mogą natomiast kucać oraz przemieszczać się w przykucniętej pozycji. Jest to bardzo pomocne w unikaniu wykrycia - stożki pola widzenia wrogów są oddzielne dla stojącego bohatera (krótszy) i dla przykucniętego bohatera (dłuższy). Poruszanie się będąc przykucniętym nie generuje też dodatkowych dźwięków.

Czy w grze jest tzw. mgła wojny?

Nie, w grze nie ma mgły wojny (fog of war) - cała mapa jest od razu widoczna i dotyczy to także zakazanych stref oraz wnętrz budynków - Desperados 3 - poradnik do gry

Nie, w grze nie ma mgły wojny (fog of war) - cała mapa jest od razu widoczna i dotyczy to także zakazanych stref oraz wnętrz budynków. Możesz w rezultacie planować trasę podróży oraz sposoby eliminowania / omijania przeciwników już od pierwszych minut spędzonych z danym etapem.

W trakcie rozgrywania misji na mapie mogą pojawić się posiłki. Może do tego dojść po wszczęciu alarmu lub w wyniku postępów w fabule dzięki zajmowaniu się głównymi celami misji.

Czy w grze można pływać?

Tak, aczkolwiek pływać potrafi tylko dwóch bohaterów - Cooper oraz Isabelle - Desperados 3 - poradnik do gry

Tak, aczkolwiek pływać potrafi tylko dwóch bohaterów - Cooper oraz Isabelle. Trzy pozostałe grywalne postacie (McCoy, Hector, Kate) nie będą chciały wejść do wody i w misjach z ich udziałem trzeba szukać alternatywnych ścieżek, np. przepraw przez rzeki czy mostów.

Bardzo cenną wskazówką jest to, że postacie zanurzają się po wejściu do wody. Nie musisz w rezultacie obawiać się wykrycia np. przez przeciwników stojących na brzegu czy obserwujących wodę. Na mapach znajdują się też miejsca, w których od razu po wyjściu z wody można się schować np. w wysokiej trawie.

Czy gra skutecznie zachęca do powtarzania misji?

Jak najbardziej tak, współczynnik powtarzalności (replayability) w Desperados 3 jest znacznie wyższy niż w Shadow Tactics - Desperados 3 - poradnik do gry

Jak najbardziej tak, współczynnik powtarzalności (replayability) w Desperados 3 jest znacznie wyższy niż w Shadow Tactics. Wynika to z założeń wyzwań (odznak) dostępnych w misjach wchodzących w skład kampanii. Zdobycie wszystkich wyzwań w ramach pojedynczego przejścia misji jest praktycznie niemożliwe.

Wiele z wyzwań cechuje się "ekstremalnymi" założeniami i wymusza np. ukończenie całego zadania nie wchodząc żadnym z bohaterów do wody czy nie chowając się w krzakach. Jeśli masz w planach zdobycie platynowego trofeum i ukończenie gry w 100 procentach, to musisz liczyć się z tym, że każdą misję będziesz musiał prawdopodobnie rozegrać co najmniej 3 razy - na wysokim poziomie trudności, w trybie speedrun (zaliczenie misji w wyznaczonym limicie czasu) oraz zajmując się wszystkimi pozostałymi wyzwaniami.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Desperados 3 - poradnik, solucja

Poradnik zawiera : strony: 52, ilustracje: 290 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 5.

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 27 lutego 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 27 lutego 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Desperados 3 - poradnik, solucja