Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia Desperados 3 poradnik, solucja

13 Misja - A Cart Full of Gunpowder - solucja, opis przejścia

Na tej stronie poradnika do gry Desperados 3 znajdziesz drugą część opisu przejścia misji 13 - A Cart Full of Gunpowder. Jest to najważniejsza część etapu. Nasza solucja wyjaśnia na jakich zasadach przepycha się wagonik z prochem strzelniczym. Dokładnie opisujemy dwa sposoby przejścia przez mapę - możliwe jest wybranie lewej ścieżki lub prawej ścieżki.

Odnalezienie wagonika z prochem

Tuż po opuszczeniu startowego obszaru znajdziesz się za plecami przeciwnika w ponczo, którego bardzo łatwo można zabić - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Tuż po opuszczeniu startowego obszaru znajdziesz się za plecami przeciwnika w ponczo, którego bardzo łatwo można zabić. Tuż obok znajduje się obozowisko, w którym zauważysz pierwsze skrzynki z amunicją (koniecznie uzupełnij amunicję do pistoletu z lunetą McCoy'a) oraz wagonik kopalniany wypełniony prochem strzelniczym (M13,4).

Przepychanie wagonika to przewodni motyw tej misji - trzeba dotrzeć z wagonikiem aż do końcowej bramy (M13,17). Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz śpieszyć się z pchaniem wagonika. Najlepszym sposobem zachowania jest zresztą zostawienie sobie zadania przepychania wagonika na sam koniec misji. Za takim działaniem przemawia to, że pchanie wagonika przez lokacje z przeciwnikami jest bardzo ryzykowne. Jakikolwiek atak wrogów wiąże się z ryzykiem trafienia pociskiem w wagonik i doprowadzenia do jego detonacji - oznacza to zawalenie całego zadania. Informacje o przepychaniu wagonika znajdziesz na kolejnej stronie naszego opisu przejścia.

Zanim zajmiesz się zabezpieczeniem obozowiska z wagonikiem górniczym pozbądź się snajpera (M13,5), który okupuje jedną z bardziej oddalonych wież - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Zanim zajmiesz się zabezpieczeniem obozowiska z wagonikiem górniczym pozbądź się snajpera (M13,5), który okupuje jedną z bardziej oddalonych wież. Przed oddaniem strzału w jego stronę upewnij się, że żaden z wrogów nie spogląda w stronę wieży.

Przejęcie obozowiska nie powinno być bardzo trudne - odciągaj zwykłych przeciwników gwizdaniem lub torbą lekarską i polegaj na połączeniu Isabelle do pozbywania się par wrogów. Bandyci są na tyle rozproszeni, że pozbywanie się ich po kolei nie będzie problemem.

Przed tobą wybór trasy podróży przez kopalnię. Możesz zdecydować się na lewą ścieżkę (M13,6) lub na prawą ścieżkę (M13,10). Na potrzeby ukończenia tej misji musisz wybrać tylko jedną z nich. Oba warianty opisaliśmy dokładnie poniżej i każdy z nich nagradzany jest inną odznaką (wyzwaniem).

Przeprawa przez lewą część kopalni

Ten wariant zakłada wybór lewej ścieżki (M13,6), czyli tej znajdującej się za wieżą, na której stał wyeliminowany wcześniej snajper - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Ten wariant zakłada wybór lewej ścieżki (M13,6), czyli tej znajdującej się za wieżą, na której stał wyeliminowany wcześniej snajper. Na pierwszą problematyczną sytuację natrafisz niedługo po rozpoczęciu eksploracji tej części mapy - jest to Long Coat stojący przy wodzie (1 na obrazku). Nie możesz go od razu zabić, bo obserwuje go przeciwnik w ponczo po lewej stronie (2 na obrazku). Skorzystaj z trybu Showdown Mode - zastrzel wroga w ponczo ze snajperki i w tym samym momencie zaatakuj Long Coata Sanchezem.

Warto odnotować, że w tym samym miejscu znajdziesz drabiny prowadzące na wzniesienie (M13,9). Możesz ich używać po to żeby docierać do wyżej położonych miejsc do oddawania strzałów, żeby odnaleźć nowe skrzynki z amunicją do pistoletu z lunetą oraz po to żeby w razie potrzeby móc dotrzeć do prawej ścieżki. Spotkasz tu też 1 przeciwnika, którego łatwo zabić.

Wybierz Isabelle i zacznij podążać wzdłuż torów kolejowych - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Wybierz Isabelle i zacznij podążać wzdłuż torów kolejowych. Oddal się od nich po zauważeniu winorośli, dzieki którym będziesz mógł zacząć wspinać się na boczne skalne półki. Dotrzyj w ten sposób do zaznaczonego na obrazku interaktywnego wagonika (M13,7). Możesz go popchnąć po to żeby spowodować wypadek - zaczekaj aż przed wagonikiem (czerwony prostokąt) znajdzie się 2 przeciwników patrolujących tę okolicę. Popchnięty wagonik będzie mógł zabić nawet 3 wrogów.

Sporo problemów może ci sprawić pokazany na obrazku drugi Long Coat (M13,8), który siedzi na skałach obok torów - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Sporo problemów może ci sprawić pokazany na obrazku drugi Long Coat (M13,8), który siedzi na skałach obok torów. Pozbycie się go jest wymagane jeśli zamierzasz przepchać wagonik przez tę część mapy. Domyślnie w jego stronę zwrócony jest inny przeciwnik, ale jest duża szansa, że może on opuścić to miejsce po zaaranżowaniu wypadku z udziałem wagonika. Pozbądź się tej osoby zanim powróci w pobliże Long Coata. Oprócz tego wstrzymaj się z atakiem aż inny dwuosobowy patrol pójdzie w lewo lub w prawo.

Sanchez nie może zabić Long Coata, gdyż dotarcie do drabiny za nim wymusza przepłynięcie przez fragment rzeki. Zaplanuj łączony atak polegający na użyciu snajperki McCoy'a i dobiciu osłabionego Long Coata grając jako Isabelle. Po załagodzeniu tego problemu schowaj ciało, pozbądź się wspomnianego 2-osobowego patrolu i dokończ podróż do kolejnego obszaru (M13,13).

Przeprawa przez prawą część kopalni

Ten wariant zakłada wybór prawej ścieżki (M13,10), czyli tej rozpoczynającej się w pobliżu stodoły, przed którą stoi zaparkowany wagonik z prochem strzelniczym - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Ten wariant zakłada wybór prawej ścieżki (M13,10), czyli tej rozpoczynającej się w pobliżu stodoły, przed którą stoi zaparkowany wagonik z prochem strzelniczym. W celu zinfiltrowania pierwszego obszaru nie wybieraj głównego wejścia (tego z torami). Zamiast tego skorzystaj z drabiny i narysowanej na obrazku ścieżki. Będziesz mógł łatwo zabić 2 wrogów z balkoników i 2 stojących na dole.

Znajdziesz tu też drabinę i winorośla prowadzące na wzniesienie (M13,9). Możesz ich używać po to żeby docierać do wyżej położonych miejsc do oddawania strzałów, żeby odnaleźć nowe skrzynki z amunicją do pistoletu z lunetą oraz po to żeby w razie potrzeby móc dotrzeć do lewej ściezki.

Kolejny obszar jest obserwowany przez jednego z 2 nowych przeciwników Long Coat (M13,11) - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Kolejny obszar jest obserwowany przez jednego z 2 nowych przeciwników Long Coat (M13,11). Zacznij od pozbycia się zwykłych wrogów z najniższego poziomu (gwizdanie może tu być bardzo pomocne). Udaj się następnie Isabelle maksymalnie w prawo i zainteresuj się nowymi winoroślami, na które można się wdrapać.

Dotrzesz do obszaru z obrazka, w którym pojawia się jeden z Long Coats. Użyj połączenia na 2 zwykłych bandytach, szybko pozbyj się ich i schowaj ich ciała w krzakach. Zaplanuj następnie łączony atak - traf z pistoletu z lunetą w przeciwnika Long Coat i szybko dobij go Isabelle.

Podobnie powinieneś zachować się w przypadku drugiego przeciwnika Long Coat, tzn - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Podobnie powinieneś zachować się w przypadku drugiego przeciwnika Long Coat, tzn. tego, który z wyższej skalnej półki obserwuje tory:

  1. Dotrzyj Sanchezem za plecy przeciwnika w ponczo i zaplanuj atak wręcz (czerwone 1 na mapie).
  2. Zaplanuj ostrzelanie Long Coata (czerwone 2 na mapie) z pistoletu z lunetą McCoy'a.
  3. Ustaw się Isabelle za plecami Long Coata.
  4. Aktywuj tryb Showdown Mode i szybko dobij trafionego ze snajperki Long Coata.
W kolejnym obszarze (M13,12) w pierwszej kolejności zainteresuj się wyeliminowaniem dwóch przeciwników w ponczo po lewej stronie - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

W kolejnym obszarze (M13,12) w pierwszej kolejności zainteresuj się wyeliminowaniem dwóch przeciwników w ponczo po lewej stronie. Idealnie sprawdzi się tu Isabelle i jej umiejętność Połączenie. Dotrzyj następnie do zaznaczonego na obrazku wagonika. Możesz tu zaaranżować wypadek, a mianowicie zepchnąć wagonik gdy będzie pod nim przechodził ostatni przeciwnik Long Coat dla tej części mapy. Udana akcja zabije elitarnego wroga.

Pozostało ci już tylko rozprawienie się z pozostałymi przeciwnikami - warto polegać m.in. na rozstawianiu wnyków i gwizdaniu. Dokończ podróż do kolejnego obszaru (M13,13).

Miejsce połączenia się torów kolejowych

Obie opisane powyżej ścieżki łączą się w tym samym miejscu (M13,13) i na potrzeby oczyszczenia drogi dla wagonika wymagane będzie wyeliminowanie wszystkich lub prawie wszystkich okolicznych przeciwników - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Obie opisane powyżej ścieżki łączą się w tym samym miejscu (M13,13) i na potrzeby oczyszczenia drogi dla wagonika wymagane będzie wyeliminowanie wszystkich lub prawie wszystkich okolicznych przeciwników.

Niektórych wrogów możesz łatwo odciągać od reszty grupy. W przypadku bardziej problematycznych wrogów zainteresuj się pokazanym na obrazku wyższym obrazem po lewej stronie. Możesz tu zepchnąć wielki głaz na przeciwników przechadzających się główną ścieżką oraz rozstawiać wnyki za skałami i ściągać w te miejsca przeciwników gwizdaniem.

Na koniec zostaw sobie dwóch wartowników pilnujących przejścia do ostatniej części mapy - Desperados 3: Przepchnij wagonik do bramy - solucja, opis przejścia - Desperados 3 - poradnik do gry

Na koniec zostaw sobie dwóch wartowników pilnujących przejścia do ostatniej części mapy. Jest to bardzo wąskie przejście, tak więc nie masz dużego pola do manewru. Przeciwnika, który stoi oparty o płot najlepiej zastrzelić ze snajperki, a do jego kolegi podbiec Sanchezem gdy będzie spoglądał w inną stronę.

Pozbycie się wspomnianych wrogów pozwoli ci dotrzeć całą drużyną do tylnego obszaru kopalni (M13,14).