Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Desperados 3 - Misja 5
Desperados 3 - Misja 5
Miejsce rozpoczęcia misji. Doc McCoy rozpoczyna misję w ukryciu, na tyłach budynku, w którym bronią się Cooper, Kate oraz wujek O'Hara. Do ogłuszenia pierwszej grupy wrogów użyj fiolki gazu bagiennego.
Dom na wodzie. McCoy musi tu dotrzeć w początkowej części misji po to żeby Sanchez stał się grywalną postacią.
Szopa. W okolicy tej po raz pierwszy spotkasz przeciwnika patrolującego teren z lampą naftową. Znalezienie się blisko niego zwiększa ryzyko wykrycia przez innych wrogów. Najlepiej czekać aż pójdzie w inne miejsce.
Boczna ścieżka. Najlepiej skorzystać z niej w drodze do domu na wodzie w początkowej części misji. Ominiesz dzięki temu większość wrogów.
Ogniska. Możesz w nich pozyskiwać pochodnie i rzucać nimi w kałuże oleju smołowego żeby podpalać przeciwników.
Long Coat - pola. Postaraj się odciągnąć jak najwięcej zwykłych wrogów od pól. Możesz też zrzucić głaz na kilku wrogów i chować się w licznych krzakach. Long Coata najlepiej zajść od boku Sanchezem.
Long Coat - chatka drwali. Do chatki najlepiej zbliżyć się od strony bocznej ścieżki (15). Przynieś tu pochodnię i rzuć w nią w Long Coata stojącego w kałuży oleju. Możesz zabić do 3 postaci w 1 ataku.
Long Coat - kurnik. Uważaj na kury generujące hałas i alarmujące przeciwników. Odciągnij najpierw zwykłych wrogów od kurnika i dopiero wtedy zabij Long Coata sterując Sanchezem. W końcowej części misji pozbądź się nowych wrogów z kurnika i zbliż się z pochodnią do gatling runa (17).
Long Coat - zagroda dla koni. Pozbądź się najpierw okolicznych zwykłych wrogów. Dotrzyj tu następnie z pochodnią. Zabij Long Coata oraz towarzyszącego mu bandytę rzucając pochodnią w rozlany olej.
Long Coat - silos na ziarno. Najlepszy sposób na zabicie Long Coata do wdrapanie się na dach silosu (14), ale dopiero po pozbyciu się przebywającego tam snajpera. Zrzuć ciężki obiekt na Long Coata żeby zabić go w zaaranżowanym wypadku.
Long Coat - wejście na ranczo. Long Coata najlepiej jest zabić rzucając pochodnią w rozlany olej. Rzut wykonaj z ukrycia, najlepiej z zagrody dla koni (9).
Long Coat - zagroda dla krów. Pozbądź się najpierw co najmniej części zwykłych przeciwników i następnie rzuć pochodnia gdy Long Coat będzie szedł po kałuży oleju.
Snajperzy z wież z wodą. Użyj pistoletu snajperskiego McCoy'a żeby ich łatwo wyeliminować. Na jednej z wież jest skrzynia z amunicją.
Snajper na dachu silosu. Jest on w polu widzenia przeciwnika z okolicznej ścieżki (15) - zabij obu wrogów w pojedynczym ataku w ramach Showdown Mode. Musisz wdrapać się na silos jeśli chcesz pozbyć się Long Coata (10) w zaaranżowanym wypadku.
Boczna ścieżka. Możesz skorzystać z niej żeby łatwiej zbliżyć się do silosu, chatki drwali i kurnika. Okolicę tę obserwuje snajper z dachu silosu (14). Użyj trybu Showdown Mode żeby zabić snajpera i przeciwnika z bocznej ścieżki w jednym ataku. Na ścieżce jest skrzynia z amunicją do snajperki McCoy's.
Dach zagrody. McCoy i Sanchez muszą się tu spotkać po zabiciu co najmniej 5 Long Coatów. Awansujesz w ten sposób do finałowej części misji.
Wrogowie przy gatling gunie. Musisz rzucić w to miejsce pochodnią po to żeby zakończyć misję. Do placu z gatling gunem najlepiej zakraść się po oczyszczeniu okolicy z części wrogów i od strony kurnika (8). Rzuć pochodnią w kałużę oleju.
Ogniska. Możesz w nich pozyskiwać pochodnie i rzucać nimi w kałuże oleju smołowego żeby podpalać przeciwników.
Snajperzy z wież z wodą. Użyj pistoletu snajperskiego McCoy'a żeby ich łatwo wyeliminować. Na jednej z wież jest skrzynia z amunicją.
Powiększ mapę

Desperados 3: 5 Misja - mapa, odznaki/wyzwania Desperados 3 poradnik, solucja

5 Misja - The Magnificent Five - mapa, odznaki, wyzwania

Legenda Desperados 3 - Misja 5

Ważne lokacje na mapie

Na tej stronie atlasu świata do gry Desperados 3 znajdziesz szczegółową mapę misji 5 - The Magnificent Five. Nasza mapa zwraca uwagę na wszystkie ważne lokacje na terenie atakowanego rancza oraz na miejsca, w których przebywają grupy przeciwników i snajperzy. W niniejszym poradniku uwzględniliśmy też wszystkie wyzwania (odznaki) misji 5, które dotyczą m.in. zakładu pomiędy McCoy'em i Sanchezem o to kto wyeliminuje więcej przeciwników.

Pełny opis przejścia misji 5 znajduje się na kolejnych stronach tego rozdziału. W naszej solucji znajdują się też odwołania do mapy. Przykładowo oznaczenie (M5,8) informuje o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 8 na mapie misji 5.

Oznaczenia na mapie misji 5

  1. Czerwone kropki symbolizują przeciwników biorących udział w ataku posiadłość. Na mapie tej nie spotkasz żadnych cywilów.
  2. Niebieskimi punktami oznaczyliśmy wszystkie ważne lokacje nadające się do odwiedzenia. Opisy tych punktów znajdują się bezpośrednio pod mapą.

Ogólne informacje na temat misji 5

Misja 5 (The Magnificent Five) rozgrywa się na terenie Rancza OHara, które zostało zaatakowane przez liczną grupę bandytów reprezentujących interesy kompanii DeVitt Company - Desperados 3: 5 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Misja 5 (The Magnificent Five) rozgrywa się na terenie Rancza O'Hara, które zostało zaatakowane przez liczną grupę bandytów reprezentujących interesy kompanii DeVitt Company. W pierwszej części misji steruje się wyłącznie McCoy'em i zadaniem doktora jest dotarcie do miejsca, w którym przebywa Sanchez.

Po tym jak odblokowana zostanie druga grywalna postać otrzymasz zadanie wyeliminowania 5 przeciwników Long Coats. Warto zaznaczyć, że na terenie rancza przebywa więcej niż pięciu wrogów Long Coats i oznacza to, że będziesz mógł wybrać cele do zaatakowania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby pozbyć się wszystkich "elitarnych" wrogów i jest to zresztą nagradzane odznaką. W finałowej części misji należy podpalić licznę grupę przeciwników rozstawionych wokół działka Gatlinga.

To pierwsza misja rozgrywająca się nocą. Kładzie ona szczególny nacisk na unikanie źródeł światła po to żeby nie zostać łatwiej wykrytym przez przeciwników. Gra umożliwi sabotowanie niektórych źródeł światła, jak również eliminowanie przeciwników patrolujących teren z pochodniami. Inną unikalną cechą tej misji jest możliwość pozyskiwania nieskończonej ilości pochodni. Głównym zastosowaniem dla nich będzie podpalanie oleju smołowego rozlanego w różnych częściach mapy.

Grywalni bohaterowie:

  1. McCoy - Jest on dostępny od samego początku misji. Pierwszym zadaniem doktora jest dotarcie do budynku przy wodzie po to żeby "zrekrutować" Sancheza.
  2. Sanchez - Staje się on dostępny dopiero po tym jak dotrze do niego McCoy. Od tej pory będziesz mógł swobodnie przełączać się pomiędzy tymi grywalnymi postaciami.

Cooper i Kate nie są dostępni w tej misji. Będą oni cały czas bronili się i prowadzili ostrzał w głównym budynku rancza. Nie musisz ich w żaden sposób ochraniać i misja ta nie ma też żadnego limitu czasu na pozbycie się przeciwników atakujących ranczo. Możesz na spokojnie eliminować kolejnych wrogów sterując McCoy'em i Sanchezem.

Odznaki / wyzwania w misji 5

W misji 5 do zdobycia jest w sumie 8 odznak (Badges). Wszystkie je opisaliśmy poniżej. Wyzwania są początkowo ukryte, aczkolwiek możesz mimo wszystko próbować je zaliczać już podczas przechodzenia misji po raz pierwszy.

Zabij wszystkich Long Coats - Kill all Long Coats

Zadanie zabicia Long Coats otrzymasz po tym jak dotrzesz do chatki przy wodzie (M5,2) i doprowadzisz do wypuszczenia z niej Sancheza - Desperados 3: 5 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Zadanie zabicia Long Coats otrzymasz po tym jak dotrzesz do chatki przy wodzie (M5,2) i doprowadzisz do wypuszczenia z niej Sancheza. Na potrzeby ukończenia misji trzeba zabić "tylko" 5 z 7 Long Coats, przy czym w celu odblokowania wyzwania nie możesz zignorować żadnego z nich. Zabiciem wszystkich Long Coats musisz zająć się zanim dotrzesz McCoy'em i Sanchezem na dach zagrody dla koni (M5,16), bo jest to równoznaczne z awansowaniem do finałowej części misji.

Ukończ misję bez korzystania z pochodni - Finish the mission without using a torch

O zdobycie tego wyzwania powalcz dopiero podczas powtarzania misji na niskim poziomie trudności. W celu odblokowania go 5 przeciwników Long Coats oraz wrogów zgromadzonych wokół gatling guna (M5,17) musisz pozbyć się w tradycyjny sposób. Dla przypomnienia wrogów Long Coats możesz zabijać korzystając z obrzyna lub opcji walki wręcz w wykonaniu Sancheza. Wyzwanie to znacząco utrudni i wydłuży misję, gdyż dzięki pochodniom i plamom oleju wielu z nich można było łatwo zabić.

Nie zapisuj gry podczas misji - Don't save during the mision

To kolejne wyzwanie, o które powalcz dopiero podczas powtarzania misji i prowadzenia rozgrywki na niskim poziomie trudności. Pamiętaj o tym żeby upewniać się przed każdym atakiem czy dany przeciwnik jest obserwowany przez innych wrogów. Wybieraj prostszych Long Coats do wyeliminowania i polegaj na pochodniach, których używanie jest mniej ryzykowne od pozbywania się Long Coats w bezpośrednich konfrontacjach.

Wygraj zakład Hectorem - Win the bet with Hector

To wyzwanie oraz opisane poniżej dotyczą zakładu pomiędzy McCoyem i Sanchezem o to kto z nich wyeliminuje większą liczbę przeciwników - Desperados 3: 5 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

To wyzwanie oraz opisane poniżej dotyczą zakładu pomiędzy McCoy'em i Sanchezem o to kto z nich wyeliminuje większą liczbę przeciwników. Zakład rozpocznie się po uwolnieniu Hectora z domu na wodzie (M5,2). Niestety nie możesz zdobyć obu wyzwań w ramach pojedynczego przejścia misji.

Zakład o wiele łatwiej jest wygrać właśnie Hectorem, gdyż sterując nim w znacznie prostszy sposób eliminuje się przeciwników i chowa ich ciała. Po każdym zabójstwie dany bohater przypomina ilu pokonanych wrogów ma już na koncie (38 w przykładzie z powyższego obrazka). Ułatwi ci to śledzenie tego kto jest na prowadzeniu.

Wygraj zakład McCoy'em - Win the bet with McCoy

Tym wyzwaniem najlepiej zająć się podczas powtarzania misji na niskim poziomie trudności. Eliminowanie wrogów jest trudniejsze i bardziej czasochłonne grając jako McCoy. Staraj się przechodzić misję pod kątem jej szybkiego zaliczenia, a nie zabicia wszystkich osób na ranczu.

Nie musisz całkowicie ignorować grania Sanchezem, ale staraj się ograniczać wykorzystywanie jego zdolności do atakowania Long Coats i trudniej dostępnych wrogów. Możesz też pomagać McCoy'owi np. gwizdaniem, gdyż liczy się sam moment eliminacji przeciwnika sterując doktorem.

Spal 15 strażników w kałużach oleju - Burn 15 guards in oil puddles

Wyzwanie to wymusza żeby pilnować się praktycznie przez całą misję i dążyć do podpalania jak największej liczby wrogów dzięki rzucaniu pochodniami w kałuże oleju smołowego - Desperados 3: 5 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Wyzwanie to wymusza żeby pilnować się praktycznie przez całą misję i dążyć do podpalania jak największej liczby wrogów dzięki rzucaniu pochodniami w kałuże oleju smołowego. W miarę możliwości wyczekuj zawsze aż oprócz Long Coata na danej kałuży znajdzie się 1-2 dodatkowych przeciwników.

Ważna jest też końcowa część misji, w której trzeba podpalić pokazaną na obrazku dużą kałużę przy gatling gunie (M5,17). Zaczekaj z rzuceniem pochodnią aż w obrębie kałuży znajdzie się jak najwięcej okolicznych przeciwników. Nie zabijaj ich też wcześniej na inne sposoby, np. odciągając ich gwizdaniem czy torbą lekarską.

Speedrun: Ukończ misję w czasie krótszym niż 17 minut - Speedrun: Complete the mission in under 17:00 minutes

Koniecznie graj na niskim poziomie trudności. Zmniejszy to liczbę napotykanych przeciwników. Elitarni Long Coats też powinni mieć mniej osób "w obstawie". Ogranicz się do wyeliminowania 5 wymaganych Long Coats i wybierz sobie ponadto tych, których podczas zaliczania misji po raz pierwszy łatwiej ci było wyeliminować. W końcowej części zadania skup się wyłącznie na szybkim rzuceniu pochodnią, nawet jeśli będzie to ryzykowne - misja zakończy się od razu po podpaleniu wrogów przy gatling gunie.

Ukończ misję na wysokim poziomie trudności (Complete the mission on Hard difficulty)

To najlepszy wybór do ukończenia misji po raz pierwszy, choć grając na wysokim poziomie trudności bardziej kłopotoliwe może okazać się dotarcie do niektórych wrogów Long Coats (np. do tego rozstawionego na polu). Na szczęście w przypadku tego wyzwania nie musisz się śpieszyć i możesz do woli zapisywać swoje postępy.