Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Desperados 3 - Misja 3
Desperados 3 - Misja 3
Miejsce rozpoczęcia misji. Cooper i Hector rozpoczyną w lokacji z kilkoma wrogo nastawionymi zbirami. W wyeliminowaniu dwóch z nich bardzo pomaga kombinacja pułapka na niedźwiedzie + zawgizdanie. Jeden z przeciwników to Long Coat i musi zaatakować go Hector (skorzystaj z siekiery lub walki wręcz).
Wyjście ze startowej lokacji. Musisz dotrzeć do bramy. Cooper i Hector mogą bez żadnych ograniczeń podróżować po centralnej części Flagstone i nie trzeba się skradać nawet po zbliżeniu się do zbira oznaczonego czerwoną kropką. Zakazane strefy symbolizują czerwone linie przy wejściach do nich.
Wejścia na teren stajni. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Wejście do narożnego budynku. Jest to alternatywny sposób przedostania się na teren stajni. Możesz wyjść drzwiami na piętrze. Jest tu doskonała okazja do wyeliminowania przeciwnika w ponczo i schowania jego ciała wewnątrz budynku. Uważaj jednak na bandytów patrolujących okolicę i nie daj się zauważyć podczas ataku i przenoszenia ciała.
Dach budynku. To doskonałe miejsce do wykonania rzutu monetą po to żeby rozzłościć byka i zabić Jarvisa (czerwone 1 na mapie). Jego śmierć zostanie potraktowana jako wypadek.
Obszar z bykiem. Jarvis to jeden z 4 głównych celów misji. Próbuje on co jakiś czas wsiąść na byka. Możesz pozbyć się Jarvisa podstępem po dotarciu na pobliski dach (niebieskie 5 na mapie). Alternatywnie możesz po prostu po kolei eliminować wrogów ze stajni żeby móc osobiście zabić Jarvisa i bandytę, z którym co jakiś czas rozmawia.
Skrzynia z amunicją do rewolwerów McCoy'a. Znajdziesz ją na najwyższym dachu - skorzystaj z drabiny żeby tam dotrzeć.
Wejścia na teren domu uciech. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Obszar na tyłach domu uciech. Wszystkich przeciwników z tej okolicy możesz bardzo łatwo pozbywać się - zachodź ich od tyłu lub używaj pułapki na niedźwiedzie i gwizdania. Wszystkie ciała chowaj w krzakach. Oczyszczenie tej okolicy nie jest obowiązkowe, ale ułatwi zakradnięcie się do domu uciech i opcjonalnie również do kościoła.
Skrzynia z amunicją do rewolwerów McCoy'a. Znajdziesz ją obok studni
Rusztowanie. Możesz wyjść po drabinie, a następnie przeskoczyć na dach wozu i na balkonik sąsiadujący z pomieszczeniem, w którym przebywa Wild Marge (czerwone 2 na mapie). To najlepszy sposób zbliżenia się do celu misji.
Pomieszczenia na piętrze. Wild Marge to jeden z 4 głównych celów misji. Nie atakuj jej w tradycyjny sposób, bo towarzyszą jej wrogowie w ponczo, których bardzo trudno wyeliminować bez wszczynania alarmu. Zaczekaj aż będziesz mógł zakraść się do środka i zabierz laudanum - możesz jej użyć na beczce na parterze (niebieskie 9 na mapie) i śmiertelnie otruć Wild Marge.
Pomieszczenie z beczką z alkoholem. Otwórz tylne drzwi domu uciech i szybko pozbądź się przeciwnika w ponczo (schowaj jego ciało w krzakach). Możesz użyć na beczce trucizny laudanum zabranej z pomieszczenia na piętrze (czerwone 2 na mapie) żeby zaaplikować truciznę. Zaczekaj na pojawienie się kelnerki, która dostarczy zatruty alkohol Wild Marge i doprowadzi do jej śmierci (będzie to "wypadek").
Wejścia na teren placu budowy. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Drabina. Skorzystanie z niej to alternatywny sposób przedostania się na plac budowy.
Skrzynia z amunicją do rewolwerów McCoy'a. Jest na parterze konstruowanego budynku. Jeden z wrogów nosi deski i możesz go łatwo zabić np. pomocą wnyków na niedźwiedzie.
Krzaki przy torach. To dobra okolica do zinfiltrowania placu budowy i pozbycia się pierwszych kilku przeciwników. Sprawdzaj za każdym razem czy atakowany oponent nie znajduje się w polu widzenia innych wrogów.
Ściana domu w budowie. Możesz zakraść się do niej przechodząc przez północną część placu budowy i unikając wykrycia przez McBane'a (czerwone 3 na mapie). Dostań się na piętro i użyj trybu Showdown Mode do zabicia dwóch obserwujących się przeciwników. Możesz następnie zaczekać aż McBane ustawi się przy ścianie i popchnąć ją - cel misji zginie w tragicznym wypadku.
Plac budowy. McBane to jeden z 4 głównych celów misji. Zatrzymuje się on przy stole lub po lewej stronie. Najlepiej jest zakraść się do budynku z postawioną ścianą (niebieskie 13 na mapie) i popchnąć nią na niego żeby zginąć w wypadku.
Północna ulica miasta. Pojawia się tu co jakiś czas The Duke (cel misji) z obstawą. Nie atakuj go w publicznym miejscu. Atak wykonaj po tym jak uda się do kościoła na północnym krańcu mapy (czerwone 4 na mapie).
Główne wejścia na teren kościoła. Pilnuje go przeciwnik w ponczo i w rezultacie lepiej żeby Cooper wspiął się po bluszczu (niebieskie 16 na mapie). Możesz później zaatakować wroga w ponczo od tyłu lub zabić Duke'a grając wyłącznie Cooperem.
Bluszcz. W lokacjach tych Cooper (niestety nie Hector) może wspiąć się po bluszczu i w taki sposób przedostać na tereny kościoła.
Grób. W momencie zbliżenia się do kościoła odbywa się tu pogrzeb. Możesz to wykorzystać i wdrapać się na niepilnowany dach kościoła. Po pogrzebie wrogowie rozejdą się. Jedno z wyzwań misji dotyczy wrzucenia konkretnego ciała do grobu.
Kościół. The Duke to jeden z 4 głównych celów misji. Możesz wdrapać się po prawej drabinie na dach kościoła. Ustaw się przy dzwonie i wejdź z nim w interakcję gdy Duke zatrzyma się przed kościołem. Dzwon spadnie na niego i cel misji zginie w zaaranżowanym wypadku.
Miejsce zakończena misji. Musisz tu jedynie dotrzeć bohaterami po zamordowaniu wszystkich celów misji (czerwone 1-4 na mapie).
Wejścia na teren stajni. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Wejścia na teren stajni. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Wejścia na teren domu uciech. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Wejścia na teren placu budowy. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Wejścia na teren placu budowy. Są one oznaczone czerwonymi liniami i po przekroczeniu jej bohaterowie zostaną zaatakowani w momencie wykrycia.
Bluszcz. W lokacjach tych Cooper (niestety nie Hector) może wspiąć się po bluszczu i w taki sposób przedostać na tereny kościoła.
Powiększ mapę

Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania Desperados 3 poradnik, solucja

3 Misja - Troublemakers in Flagstone - mapa, odznaki, wyzwania

Legenda Desperados 3 - Misja 3

Cztery główne cele misji

Ważne lokacje na mapie

Skrzynki z zapasami

Na tej stronie atlasu świata do gry Desperados 3 znajdziesz szczegółową mapę misji 3 - Troublemakers in Flagstone. Na mapie miasteczka Flagstone zaznaczyliśmy przede wszystkim cztery główne cele do zamordowania, aczkolwiek pokazaliśmy też inne ważne lokacje. Nasz poradnik do misji 3 uwzględnia również wszystkie jej wyzwania (odznaki) - dotyczą one m.in. zabicia głównych celów w wypadkach oraz unikania chowania się w krzakach.

Pełny opis przejścia misji 3 znajduje się na czterech kolejnych stronach tego rozdziału. W naszej solucji znajdują się też odwołania do mapy. Przykładowo oznaczenie (M3,1) informuje, że powinieneś zerknąć na czerwony punkt o numerze 1 na mapie dotyczącej misji 3, a oznaczenie (M3,5) o tym, że powinieneś odszukać niebieski punkt o numerze 5 na mapie misji 3.

Oznaczenia na mapie misji 3

 1. Czerwonymi punktami oznaczyliśmy miejsca, w których eliminuje się 4 główne cele misji - Jarvisa, Wild Marge, McBane'a oraz Duke'a.
 2. Czerwone kropki symbolizują "podrzędnych" zbirów Kompanii DeVitta, zaś białe kropki symbolizują konie oraz niewinnych cywilów, którzy przebywają w mieście.
 3. Niebieskimi punktami oznaczyliśmy wszystkie ważne lokacje nadające się do odwiedzenia. Opisy tych punktów znajdują się bezpośrednio pod mapą.
 4. Zielonymi punktami oznaczyliśmy miejsca odnajdywania skrzynek z zapasami amunicji do rewolwerów używanych przez Coopera.

Ogólne informacje na temat misji 3

Misja 3 (Troublemakers in Flagstone) rozgrywa się na terenie tytułowego miasteczka - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Misja 3 (Troublemakers in Flagstone) rozgrywa się na terenie tytułowego miasteczka. Cooper oraz Hector po wydostaniu się z początkowej mini-zasadzki mogą swobodnie przemieszczać się po mieście i zajmować się eliminowaniem głównych celów w dowolnej kolejności. Nie musisz za wszelką cenę zabijać wrogów w takiej kolejności w jakiej opisaliśmy ich w naszej solucji. Do zamordowania są Jarvis, Wild Marge, McBane oraz The Duke. Każdy z tych pracowników Kompanii DeVitta przebywa w innej części miasta, przy czym tylko Wild Marge nie rusza się nigdy z miejsca. Ważną cechą tej misji jest to, że wszystkie główne cele misji można wyeliminować w zaaranżowanych wypadkach i są to najlepsze sposoby pozbycia się ich bez wszczynania alarmu. W trzeciej misji Cooperowi towarzyszy nowy członek drużyny - Hector. Dysponuje on kilkoma bardzo przydatnymi zdolnościami - może m.in. rozkładać wnyki na niedźwiedzie, odwracać uwagę wrogów gwizdaniem, czy też z łatwością przenosić jednocześnie nawet dwa ciała.

Dodatkowa uwaga: To nietypowa misja, gdyż po całej centralnej części miasteczka Flagstone możesz przemieszczać się bez konieczności skradania. Bohaterowie nie zostaną wykryci i zaatakowani nawet jeśli zbliżą się do zbirów oznaczonych na mini-mapie czerwonymi kropkami. Zakazane strefy symbolizują czerwone linie przy wejściach do nich - są to punkty (M3,3), (M3,6), (M3,10) oraz (M3,15) na naszej mapie.

Grywalni bohaterowie:

 1. Cooper - Jest on dostępny przez całą misję i od razu możesz korzystać ze wszystkich umiejętności i elementów ekwipunku.
 2. Hector - Jest on dostępny przez całą misję i od razu możesz korzystać ze wszystkich umiejętności i elementów ekwipunku.

Odznaki / wyzwania w misji 3

W misji 3 do zdobycia jest w sumie 8 odznak (Badges). Wszystkie je opisaliśmy poniżej. Wyzwania są początkowo ukryte, aczkolwiek możesz się mimo wszystko nimi zajmować już podczas przechodzenia misji po raz pierwszy.

Spraw żeby 4 cele misji zginęły w wypadkach (Make the deaths of 4 targets look like accidents)

Jest to najlepszy sposób przejścia całej misji, gdyż zamordowanie celu misji w wypadku niweluje ryzyko wszczęcia alarmu i nie trzeba też martwić się o wcześniejsze wyeliminowanie innych wrogów z okolicy - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Jest to najlepszy sposób przejścia całej misji, gdyż zamordowanie celu misji w wypadku niweluje ryzyko wszczęcia alarmu i nie trzeba też martwić się o wcześniejsze wyeliminowanie innych wrogów z okolicy. Sposoby zaaranżowania wszystkich 4 wypadków dokładnie opisaliśmy na kolejnych stronach solucji:

 1. Jarvisa (M3,1) może śmiertelnie kopnąć byk, w którego rzuciłeś monetą.
 2. Wild Marge (M3,2) można otruć wlewając laudanum do beczki z trunkiem.
 3. McBane (M3,3) może zginąć przygnieciony przez ścianę stawianego budynku.
 4. Na The Duke'a (M3,4) może spaść kościelny dzwon.

Nie zabijaj ani ogłuszaj nikogo w pobliżu torów (Don't kill or knock out anyone in the train track area)

Mowa tu o północno-wschodniej części mapy, czyli o placu budowy sąsiadującym z torami kolejowymi gdzie zabija się McBanea (M3,3) - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Mowa tu o północno-wschodniej części mapy, czyli o placu budowy sąsiadującym z torami kolejowymi gdzie zabija się McBane'a (M3,3). Proponujemy zakraść się na ten teren wykorzystując przejście najbardziej wysunięte na wschód. Przeciwnicy rozstawieni są w taki sposób, że można przekradać się do kolejnych krzaków i przeszkód bez konieczności eliminowania ich. Kieruj się na północ w stronę McBane'a. Możesz go wyeliminować w dowolny sposób (warto odwrócić jego uwagę). Ważne jest tylko to żeby tylko nikt inny nie zginął ani nie został ogłuszony.

Nie dotykaj żadnych krzaków ani stogów siana (Don't touch any bushes or haystacks)

Najlepiej jest ponownie rozegrać całą misję wyłącznie pod kątem tego wyzwania - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Najlepiej jest ponownie rozegrać całą misję wyłącznie pod kątem tego wyzwania. Graj oczywiście na niskim poziomie trudności żeby móc łatwiej unikać znalezienia się w polu widzenia przeciwników. Możesz też załaczyć tryb Highlight Mode, w którym podświetlane są interaktywne elementy otoczenia. Pozwoli ci to trzymać się z dala od wszelakiego rodzaju krzaków (przykład "podświetlonych" krzaków pokazuje powyższy obrazek). Staraj się ograniczać wszystkie opcjonalne ataki na przeciwników i jeśli trzeba schować jakieś ciało to szukaj innych sposobów, np. pozostawiaj je za dużymi przeszkodami lub wrzucaj do studni.

Pochowaj Josha (Bury Josh)

Josh to jeden ze zwykłych bandytów biorących udział w pogrzebie w północnej części mapy (M3,17) - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

Josh to jeden ze "zwykłych" bandytów biorących udział w pogrzebie w północnej części mapy (M3,17). Spokojnie odczekaj aż pogrzeb zakończy się, dzięki czemu Josh odejdzie od grobu i zatrzyma się przy drabinie prowadzącej na dach kościoła (M3,4).

Oprócz wyeliminowania Josha pozbądź się też wszystkich innych wrogów z cmentarza. Dopiero wtedy podnieś ciało Josha i przenieś je do otwartego grobu żeby je do niego wrzucić.

Podsłuchaj 10 prywatnych rozmów (Listen in on 10 private conversations)

To dość proste wyzwanie - Desperados 3: 3 Misja - mapa, odznaki/wyzwania - Desperados 3 - poradnik do gry

To dość proste wyzwanie. Podczas zaliczania misji rozglądaj się za NPC-ami, nad głowami których pojawiają się komiksowe dymki symbolizujące rozmowy. Zatrzymuj się przy tych postaciach żeby podsłuchać rozmowy.

Zabij 3 cele w tym samym czasie (Kill 3 targets at the same time)

Wyzwaniem tym zainteresuj się dopiero po poznaniu całej mapy i ukończeniu po raz pierwszy misji, gdyż jest ono bardzo kłopotliwe i wymusza doskonałą znajomość okoliczności w jakich mogą ginąć główne cele. Przykładowy schemat działania to:

 1. Zakończ przygotowania do otrucia Wild Marge (wlej laudanum do beczki).
 2. Szybko dotrzyj bohaterem 1 do miejsca zrzucenia ściany na McBane'a.
 3. Szybko dotrzyj bohaterem 2 do wieży kościelnej z zamiarem zrzucenia dzwona na Duke'a.
 4. Zaplanuj popchnięcie ściany i zrzucenie dzwona w trybie Showdown Mode.
 5. Odpal nagrane akcje w momencie gdy Wild Marge zostanie otruta (po dostarczeniu zatrutego trunku przez kelnerkę).

Speedrun: Ukończ misję w czasie krótszym niż 7 minut (Speedrun: Complete the mission in under 07:00 minutes)

Koniecznie graj na niskim poziomie trudności żeby móc szybciej docierać do głównych celów misji. W przypadku Jarvisa oraz Duke'a najlepiej jest skorzystać z opcji zaaranżowanego wypadku i uniknąć tym samym konieczności pozbycia się większości wrogów z okolicy. Jeśli chodzi o Wild Marge i McBane'a, możesz zabić ich np. z użyciem broni palnej lub rzuconego noża. Na niskim poziomie trudności po zaalarmowaniu okolicy będzie szansa uciec z danego miejsca. Radzimy też często sejwować i wczytać poprzedni stan jeśli w jakiejś lokacji zmarnujesz zbyt dużo czasu.

Ukończ misję na wysokim poziomie trudności (Complete the mission on Hard difficulty)

To najlepszy wybór do ukończenia misji po raz pierwszy. Dotarcie do niektórych celów misji (zwłaszcza Jarvisa) nie jest szczególnie łatwe, aczkolwiek nie musisz się śpieszyć i możesz do woli zapisywać swoje postępy na wypadek popełnienia jakiegoś błędu.