Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Desperados 3 - poradnik, solucja

Desperados 3 - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie Desperados 3 poradnik, solucja

Ta strona przewodnika po Desperados 3 zawiera wszystkie najważniejsze informacje o tym kim jest Doc McCoy, czyli jeden z grywalnych bohaterów gry. Z naszego poradnika dowiesz się jakie aktywne i pasywne zdolności posiada McCoy. Oprócz tego zamieściliśmy m.in. informace jak korzystać z trucizn McCoy'a, jak otwierać zamki wytrychem oraz jak leczyć rannych bohaterów.

Doc McCoy jest bardzo wszechstronnym człowiekiem - pełni on funkcje lekarza, alchemika specjalizującego się w tworzeniu trucizn oraz snajpera - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Doc McCoy jest bardzo wszechstronnym człowiekiem - pełni on funkcje lekarza, alchemika specjalizującego się w tworzeniu trucizn oraz snajpera. To dobrze znana postać z poprzednich odsłon cyklu Desperados.

McCoy pojawia się w drugiej misji kampanii, przy czym nie jest dostępny już od samego początku zadania. Należy mu odpowiednio wcześniej pomóc grając Cooperem. Warto zaznaczyć, że McCoy nie jest dostępny we wszystkich późniejszych misjach kampanii. W niektórych zadaniach możesz zostać zmuszony do sterowania innymi postaciami.

Pasywne umiejętności McCoy'a

Unikalną umiejętnością McCoya jest otwieranie zamków - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry
  1. Czy McCoy potrafi pływać? - Nie, Doc niestety nie potrafi pływać. Trzeba dla niego szukać przejść po suchym lądzie.
  2. Czy McCoy potrafi wchodzić po drabinach? - Tak.
  3. Czy McCoy potrafi wspinać się po bluszczu i sznurach? - Nie, trzeba dla niego szukać alternatywnych ścieżek.
  4. Czy McCoy potrafi przenosić ciała? - Tak, ale odbywa się to powoli w przykucniętej pozycji. Lepiej skorzystać z usług innego członka drużyny
  5. Iloma punktami zdrowia dysponuje McCoy? - Liczba punktów zdrowia różni się w zależności od poziomu trudności. McCoy ma 4HP na niskim poziomie trudności, 3HP na normalnym oraz 2HP na wysokim i Desperado.

Unikalną umiejętnością McCoy'a jest otwieranie zamków. Gra sygnalizuje możliwość otwarcia zamka pojawieniem się ikony kłódki. Niweluje to konieczność rozglądania się za kluczami.

Aktywne umiejętności McCoy'a

Strzykawka (Syringe) i Chloroform

Głównym zastosowaniem strzykawki jest oczywiście zabijanie przeciwników w walce wręcz - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Głównym zastosowaniem strzykawki jest oczywiście zabijanie przeciwników w walce wręcz. Musisz zawsze zakraść się do przeciwnika oraz mieć świadomość tego, że atak nie jest błyskawiczny i że generuje trochę hałasu - jest to symbolizowane niebieskim okręgiem pojawiającym się wokół przeciwnika jeszcze podczas planowania zabójstwa. Po użyciu strzykawki trzeba odczekać co najmniej 4 sekundy zanim możliwe będzie ponowne użycie umiejętności.

Jeśli nie chcesz zabić przeciwnika, to zamiast skorzystania ze strzykawki możesz wybrać chloroform z inwentarza doktora (w wersji na PC wciśnij Y). McCoy użyje go do chwilowego pozbawienia przeciwnika przytomności. Nie zapomnij związać ogłuszonego oponenta. McCoy dysponuje nielimitowanym zapasem chloroformu.

Rewolwer z lunetą Colt Buntline Special

Rewolwer Colt Buntline Special to mini-snajperka do zabijania przeciwników z bardzo dużych odległości - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Rewolwer Colt Buntline Special to mini-snajperka do zabijania przeciwników z bardzo dużych odległości. Jest to w rezultacie broń, która idealnie sprawdza się do zabijania wrogich snajperów oraz innych oddalonych przeciwników, którzy np. z racji przewagi wysokości dysponują szerokim polem widzenia.

Po uaktywnieniu umiejętności (w wersji na PC wciśnij S) musisz poruszać celownikiem i zatrzymać go na przeciwniku. Strzał można oddać tylko jeśli linia symbolizująca trajektorię lotu pocisku jest zielona. Zmiana jej koloru na czerwony oznacza, że po drodze są jakieś przeszkody i musisz wtedy zmienić pozycję McCoy'a. Strzały najlepiej oddawać z niepilnowanych miejsc. W przeciwnym razie odgłos wystrzału może zostać usłyszany. Dobrą wiadomością jest to, że zabijani wrodzy snajperzy często pozostają kompletnie niezauważeni i niekoniecznie wymagane jest chowanie ich ciał.

"Elitarni" przeciwnicy Long Coat są odporni na ataki z użyciem Buntline'a. Jeśli trafisz w takiego przeciwnika, to zostanie on jedynie na chwilę ogłuszony i po powrocie do pełni sił będzie zaalarmowany.

Rewolwer Buntline ma ograniczoną ilość amunicji. Więcej amunicji możesz odnajdywać w skrzynkach z zapasami - ich lokalizacje zaznaczyliśmy na naszych mapach atlasu świata. To potężna umiejętność i zostawiaj ją sobie na trudniejszych do zabicia wrogów.

Torba lekarska (The Doctor's Bag)

Torba lekarska jest w stanie nakłonić przeciwnika do opuszczenia posterunku lub zboczenia z ustalonej trasy patrolu, a więc jest potężniejszym przedmiotem od monet rzucanych przez Coopera - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

Torba lekarska jest w stanie nakłonić przeciwnika do opuszczenia posterunku lub zboczenia z ustalonej trasy patrolu, a więc jest "potężniejszym" przedmiotem od monet rzucanych przez Coopera. Torba musi znaleźć się w zasięgu pola widzenia oponenta (jednolity zielony kolor na stożku pola widzenia) żeby się nią zainteresował (fioletowy kolor stożka) i wyruszył w jej stronę. Niestety sztuczka ta nie działa na przeciwników w ponczo oraz na wrogów Long Coat, którzy nawet po zauważeniu torby pozostaną w tym samym miejscu.

Samo nakłonienie wroga do podejścia do torby nie jest jedyną cechą, bo po otwarciu torby przeciwnik jest oślepiany. Efekt ten nie trwa zbyt długo, tak więc warto być ukrytym gdzieś w okolicy żeby szybko podbiec do oślepionej postaci i ją dobić.

McCoy ma tylko jedną torbę i po każdym rzucie tym przedmiotem trzeba go ponownie zabrać. Na szczęście każda "rozstawiona" torba może oślepiać - nie ma tu żadnego ograniczenia co do liczby tego typu akcji.

Fiolka z gazem bagiennym (Swamp Gas Vial)

To najsilniejszy gadżet McCoya - Desperados 3: Doc McCoy | Grywalni bohaterowie - Desperados 3 - poradnik do gry

To najsilniejszy "gadżet" McCoy'a. Rzucona fiolka z gazem ogłusza wszystkich przeciwników znajdujących się w miejscu jej zderzenia z ziemią - jest to symbolizowane poprzez czerwony okrąg na ziemi. Jest to świetny sposób na jednoczesne ogłuszenie 3-4 lub nawet więcej wrogów. Warto jednak zadbać o to żeby w okolicy przebywały jeszcze jakieś inne postacie oprócz McCoy'a. Zaatakowane osoby mogą się wybudzić tak samo jak w przypadku wszystkich innych rodzajów ogłuszeń. Warto mieć pewność, że zdąży się je wszystkie wcześniej związać (lub dobić broniami do walki wręcz).

Używanie fiolki z gazem jest mocno limitowane. W momencie rozpoczęcia misji McCoy będzie dysponował jedną lub w najlepszym wypadku kilkoma sztukami tego gadżetu. Zostaw go sobie na przysłowiową czarną godzinę, czyli do pozbycia się najtrudniej dostępnej grupy przeciwników.

Bandaże (Bandages)

Z pomocą tej umiejętności możesz wyleczyć McCoy'a lub dowolnego inna członka drużyny. Misje powinieneś przechodzić starając się całkowicie unikać odnoszenia obrażeń, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to skorzystanie z usług Doca jest najlepszym rozwiązaniem.

Bandaże odnawiają 2 punkty zdrowia. Jeśli grasz na wysokim lub najwyższym poziomie trudności, to większość bohaterów może odzyskać pełne zdrowie. Na niższych poziomach trudności paski zdrowia postaci są dłuższe i może zostać odnowiona jedynie części ich zdrowia. To nielimitowana umiejętność, aczkolwiek po użyciu bandaży musisz zaczekać co najmniej 20 sekund na jej odnowienie.